Stačí vám svačina, pevná obuv a odvaha: Tato místa v Čechách navštivte, pokud máte rádi tajemno a husí kůži ze silného zážitku

Ať je zima, nebo léto, klidná doba, nebo světová pandemie, vždycky se dá vyrazit na nějaký výlet, který pomůže vyčistit hlavu, příjemně unaví nohy a možná zanechá i zvláštní pocit ze silného zážitku. Tady je pět míst, která můžete navštívit, pokud vás lákají záhady, nadpřirozeno, anebo i „jen“ silný příběh.

Les plný paranormálních jevů

Máte-li rádi naježené chlupy na zátylku, zatajený dech a bublající adrenalin v žilách, pak zvažte návštěvu lesu Bor u Českých Budějovic. Podle těch, kteří se tu vydali na výlet, se lze mezi stromy setkat s opravdu zvláštními úkazy.

Před čtyřmi stovkami let bylo možné v Boru najít malou osadu: Ta byla obklopena bažinami a jak to tak ve strašidelných historkách bývá, v těchto místech zahynulo opravdu hodně lidí – utopili se. Duše nebožtíků prý v lese dodnes straší, a to především v noci, kdy se procházejícím zjevuje postava černého rytíře se širokým kloboukem, anebo rudé planoucí oči, které své oběti pronásledují. Lidé v lese Bor často slýchali hlasy ve své hlavě, hovořili o nevysvětlitelných časových posunech, anebo je trápilo nepříjemné brnění po celém těle, když se nacházeli poblíž místa, kde kdysi stál strom oběšenců. Zvláštní zkušenosti se nevyhnuly dokonce ani těm, kteří mají pro strach uděláno a jsou na vypjaté situace trénovaní: Vypráví se, že se před lety na místě postřílelo několik vojáků, jelikož se jeden z nich proměnil v podivnou bytost. A jak že se o tom ví? Prý jeden z těch, který byl přítomen, vše vypověděl těsně předtím, než úplně šedivý strachy zemřel.

Za nenávistnou politikou vůči LGBT+ lidem v Česku stojí zcela jistě Moskva, její hlásnou troubou je nechvalně proslulá Aliance pro rodinu26. 4. 2022

Hitlerův poloviční most

Slyšeli jste už o mostu, který z ničeho nic končí? Most, který vypadá, jako by ho usekli, čeká na své dokončení uprostřed Želivky, poblíž obce Borovsko. Ne, nejedná se o žádnou nestabilní lávku, ani o maličkou stavbičku očekávající pár chodců denně. Původně byl most plánovaný jako součást dálnice Praha – Brno.

Železobetonový oblouk má rozpětí 100 m a mostovka je široká celých dvaadvacet metrů. Most se začal budovat v roce 1939: Stavby se ujala pražská stavební firma J. Domanský. O tři roky později byly však práce přerušeny – nebyl dostatek materiálu, což se v náročných válečných časech stává. Přestože se o pár let později stavba dočkala dalšího posunu, provoz na místě nikdy nebyl zahájen. Samozřejmě – nikam z mostu totiž nelze dojet.

Místo jako by zamrzlo v čase. Zůstalo tak, jak ho dělníci opustili. Surově useknuté tak, že se na samém okraji musí člověk cítit, jako by právě došel na konec světa. Zvláštní, až surrealistický dojem, který tato scenérie nabízí, umocňuje navíc šumějící řeka pod nohama. Želivka stavbu téměř zatopila vodou z přehrady.

Silnou podívanou si můžete užít i díky Vodnímu domu Hulice, který prohlídky na toto místo organizuje. Sami se k místu nevydávejte, je to totiž zakázané. Oblast se nachází v 1. ochranném pásmu, takže veřejnosti je vstup zakázán.

Kounovský hlavolam

Následující tip je vhodný pro všechny, komu dělají dobře procházky na čerstvém vzduchu a zároveň se rádi zamyslí nad smyslem něčeho, co zatím nikdo nevyluštil. Už vás to zaujalo? Pak si rozhodně zjistěte víc o takzvaných Kounovských řadách.

Když se vydáte tuto záhadu hledat, pravděpodobně ji neminete. Tvoří ji totiž dva a půl tisíce křemencových balvanů. Ano, tolik, a přesto zatím nikdo neumí říct, k čemu vlastně sloužily a kde se tam vzaly. Řady těchto obrovských balvanů jsou ukryty v lese a táhnou se po několik set metrů. Řady jsou téměř rovnoběžné a vedou od severu k jihu, avšak rozestupy mezi balvany nejsou pravidelné. Proč? Kdo ví. Balvany jsou navíc tak velké a těžké, že si lze jen těžko představit, že je na místo někdo přinesl či přivezl.

Nad účelem těchto řad se můžete sami zamyslet. Přidáte se mezi ty, kdo věří, že mají co do činění s pravěkým chrámem k uctívání slunce? Myslíte si, že se spíš jednalo o jakýsi pohanský kalendář, anebo snad o systém polních mezí? Třeba vás napadne i jiné vysvětlení tohoto podivného úkazu…

Rozhovor s uznávaným expertem v oblasti léčby HIV – prof. José Gatellem z Barcelony4. 3. 2022

Hřbitov bláznů

Pokud patříte mezi fanoušky hororů, pak zpozorněte. Podle zdroje plánuje městská část Prahy 8 pořádat prohlídky hřbitova v Bohnicích. „Hřbitov bláznů“ vzniknul před téměř sto lety (1906). Bohnická léčebna totiž tou dobou připomínala malou vesnici, a tak bylo potřeba vyřešit i pohřbívání mrtvých.

Sami pacienti si vyráběli rakve, ve kterých pochovávali své přátele a známé, a když vesnici zachvátila tyfová epidemie, byli nuceni k poněkud zoufalému kroku. Míst bylo málo a mrtvých hodně, a tak se začalo pohřbívat i ve třech vrstvách. Aby toho nebylo málo, k psychiatrickým pacientům a choromyslným nakonec přibyli i další zesnulí, kteří měli poněkud složitý život, nebo alespoň odchod z něj.

V bohnické zemi odpočívají i oběti první světové války, a to prý včetně muže, který měl válku zapříčinit – tedy Gavrilo Principa. Velké množství vojáků, kteří dle dostupných informací během bojů přišli o rozum, skončilo na stejném místě. Současně se na tomto hřbitově dočkali pohřbení i nepohodlní příbuzní – například nehodící se dědicové, anebo ti, kdo se dopustili dlouhověkosti, což se jejich potomkům, kteří si dělali zálusk na peníze, nepozdávalo.

Nejtěsnější pocit na hrudi prý návštěvníci hřbitova ucítí, když se přiblíží k místu, kde leží vrazi a sebevrazi. Mezi nimi například i údajný vrah Pavlíček, který měl zavraždit prostitutku Otýlii Vranskou (†22) a její tělo poté rozčtvrtit a nacpat do kufru. Po doznání na terapii začal být vyšetřován, ovšem jasného stanoviska nikdy nebylo dosaženo. Pavlíček se oběsil dřív, než došlo na soud.

Že vám to pořád nestačí? Pak je tu ještě jedna děsivá skutečnost, na místě se totiž dříve často scházeli ti, kdo se věnovali satanistickým rituálům.

satan occult GIFZdroj: Giphy

Měsíční kámen s kosmickou energií

Cítíte-li se spíše na klidnější spirituální zkušenost, pak se vydejte pod Javorník v Pošumaví a tam hledejte šedozelený kámen s uměle vyznačeným půlměsícem na jeho západní straně (oko menhiru), který se tyčí do výše dvou metrů. Má se jednat o měsíční kámen, který je dle psychotroniků plný energie. Jelikož se na místě setkává kosmická energie se zemskou, mohou citlivější lidé cítit vliv tohoto střetu. A to může být opravdu silný zážitek.

Zdroj: kudyznudy.cz