Zkuste si letos Vánoce užít a přípravu sváteční tabule nechte na profesionálech

Čas předvánoční i vánoční je obvykle dobou plnou shonu a stresu. Pomineme-li nakupování dárků, obstarat je nutné celou řadu dalších věcí – především pak jídla. Sváteční tabule by se přeci měla doslova prohýbat! Ovšem pravdou je, že minimálně ti, kteří její přípravu mají na starost, se prohnou také – únavou a vyčerpáním. Možná by tak nebylo od věci pro letošek zažité zvyky změnit a s blízkými strávit čas v klidu a pohodě. Ostatně, sváteční pokrmy si lze dnes dopřát i v restauraci – a ta pravá vánoční atmosféra určitě také scházet nebude…

Vyrazit na slavnostní jídlo do restaurace je samozřejmě v dnešní době trošku komplikovanější, neznamená to ale, že by se jednalo o kratochvíli nedostupnou. Výběr špičkových podniků je pak zejména v Praze skutečně široký, ovšem ti, kteří rádi navštěvují místa, z nichž na ně dýchne historie, by pak měli zvolit třeba luxusní restauraci hotelu The Mozart. Jak již jeho název napovídá, právě zde, v jednom z pokojů, hudební mistr komponoval. Je však třeba říci, že zdejší stěny by mohly o dalších slavných hostech vyprávět – prostory historického Pachtova paláce z 18. století totiž hostily třeba i Richarda Wagnera, údajně sem zavítal i svůdník Casanova. A mezi hosty v minulosti nescházel ani Václav Havel. A právě zde můžete strávit fantastický čas i vy – ať už na slavnostní štědrovečerní večeři, na vánočním hudebním brunchi na 1. svátek vánoční či na silvestrovské party. Nebo třeba při předvánočním setkání s přáteli či kolegy.

Trápí vás alergie? Máme pro vás 10+1 tip na zjednodušení si pylového období24. 3. 2022

Je libo (před)vánoční večírek?

Vánoční atmosféru si je třeba náležitě vychutnat a začít s tím může každý v podstatě od počátku prosince. Právě tehdy se obvykle objevuje vánoční výzdoba a ze všech koutů zní koledy. I když firemní večírky nejspíš letos v hojných počtech probíhat nebudou, rozhodně to neznamená, že byste se nemohli setkat s kolegy či přáteli a strávit společně skvělý večer u fantastického jídla a pití. V hotelu The Mozart navíc samozřejmě můžete i strávit noc v luxusních apartmánech a právě v předvánoční čas si tak můžete připadat doslova jako v pohádce.

Vychutnejte si Vánoce i příchod nového roku stylově

Pohádkový ale může být i Štědrý den, potažmo večer. Zkuste se pro jednou nechat hýčkat, dopřejte kaprovi svobodu, netrapte se s přípravou mísy bramborového salátu a vyrazte na slavnostní 4chodové menu do restaurace hotelu The Mozart. Štědrovečerní večeře bude podávána od 18. do 22. hodin, takže s přehledem můžete následně stihnout i Půlnoční (mši...ale klidně i procházku). Cena večeře je navíc i symbolická – a částkou 1628 Kč odkazuje k roku, kdy rodina Pachtů, jež původní Pachtův palác vystavěla, od císaře Františka Ferdinanda obdržela erb, který je dodnes k vidění v čele původního vchodu do paláce na Anenském náměstí.

Pokud ale na Štědrý den přeci jen dáváte přednost pohodlí vlastního domova, ani tehdy ještě není nic ztraceno. V The Mozart se totiž hned na 1. svátek vánoční od 12. do 16. hodin koná vánoční hudební brunch. Za hudebního doprovodu si vychutnáte bohatou nabídku mezinárodních pokrmů vhodných pro celou rodinu, pro nejmenší pak bude připraven i dětský koutek.

Temnota dnešní doby se promítá i do sexu: Mladí si apetit zvyšují drogami. Dočkáme se ale někdy opravdových pilulek lásky?8. 4. 2022

A v nabídce svátečních akcí samozřejmě nesmí scházet ani silvestrovská šumivá party plná bublinek a skvělého jídla. V jejím rámci si užijete zákoutí šampaňského Moet et Chandon, stánek čerstvých ústřic a plodů moře/korýšů, podávaný zlatý tatarský biftek a grilovanou a restovanou zeleninu. Scházet nebudou ani speciální novoroční dezerty a makronky. A to je rozhodně vykročení do nového roku, jak má být!

V případě, že byste se rozhodli, že letošní Vánoce pojmete tak trošku jinak, určitě si nezapomeňte v The Mozart zajistit rezervaci.

Zdroj: The Mozart/Spolupráce