Pánové, chcete na fotkách vypadat namakanější? Nemusíte kvůli tomu dřít každý den ve fitku, stačí vychytat tyto maličkosti!
Straight friendly
Zdroj: iStock

Pánové, chcete na fotkách vypadat namakanější? Nemusíte kvůli tomu dřít každý den ve fitku, stačí vychytat tyto maličkosti!

K tomu, abychom se v dnešní době cítili psychicky na dně a začali o sobě pochybovat, stačí bohužel hodně málo. Když otevřeme Instagram a vykouknou na nás tucty dokonalých lidí s krásně opálenými a vypracovanými postavami, naše většinou už tak dost křehké sebevědomí rázem klesne na nulu. Pokud ale nemáte čas každý den cvičit, nezoufejte. Svému tělu snů se na fotkách můžete přiblížit i jinak. Řeč ale není o retuších ani filtrech – celé to je mnohem jednodušší a hlavně přirozenější.
Monika Bílková Monika Bílková Autor
2. 12. 2021

I přesto, že si většina z nás moc dobře uvědomuje, že realita je na sociálních sítích značně zkreslená a že nikdo není bez chyby, tak ve skrytu duše pořád toužíme po obdivu a také po tom vypadat co nejlépe. Jestli sníte o fotkách, na kterých se budete moci krásnou figurou jako ze žurnálu pyšnit i vy, nebojte. Dosáhnout toho totiž lze poměrně snadno a bez podvodu. Tedy, skoro… 

<Path> Fotky sexy Filipa Jankoviče v Portugalsku nebo Ben Cristovao v poušti! Jak tráví naši muži léto? Žhavé fotky v galeriiZdroj:

Úspěch se v případě pořizovaní lichotivých fotek odvíjí hlavně od toho, jak sedíte a stojíte. Zní to sice banálně, ale vězte, že obzvlášť v době, kdy jsme všichni (ne)dobrovolně přikovaní k počítačům, mobilům a tabletům, na sedu a postoji opravdu záleží. Zatímco vhodná pozice vám může pomoci vyčarovat opticky vyrýsovanější siluetu, ta nevhodná vám zase může hodně uškodit. Absolutním zabijákem jsou povolené břišní svaly a samozřejmě hrbatá záda. Velkou parádu ale neuděláte ani tehdy, když budete se skloněnou hlavou ustavičně koukat do mobilu. 

Na téma dobrého a špatného mužského postoje vzniklo i několik studií. V jedné z nich například vědci přišli na to, že muži, kteří vyzkoušeli jednu z póz à la Superman (ruce v bok a vystrčený hrudník), se hned cítili méně napjatí, vystresovaní a ještě k tomu se jim zvýšila hladina testosteronu. Větší efekt pak tenhle postoj měl v případě, že pánové za sebou měli nějaký úspěch a něčeho se jim podařilo dosáhnout. Výsledky další studie pak uvedly, že u lidí, kteří byli shrbení, došlo k poklesu dobré nálady i celkové energie. 

Pokud jde o správný postoj, a to nejen při focení, tak muži mají vestoje často tendenci opírat se o jednu nohu. To ale způsobuje nerovnoměrnou zátěž v oblasti pánve, která se na zádech časem také může negativně podepsat. Když stojíte, je dobré představit si, že na temeni vaší hlavy je připevněn provázek, který vás táhne nahoru. Tímhle způsobem si prodloužíte krk a usměrníte svůj pohled. Poté byste se měli pokusit vystrčit bradu mírně dopředu a nahoru. 

Krk můžete prodloužit i tak, že se budete dívat tak daleko nahoru, jak jen můžete. Není to úplně příjemná pozice, ale když v ní zvládnete vydržet pár vteřin, hezky se tím protáhnete. Potom bradu naopak pomalu dávejte dolů tak dlouho, dokud napětí v oblasti krční páteře nepomine. Vaše hlava by se pak měla nacházet v rovině. Shrbení můžete snadno zabránit taky tehdy, když budete ramena držet vzadu. Má to ale ještě jednu výhodu – opticky to rozšíří i váš hrudník. Abyste vypadali mohutnější, myslete taky na nohy. Váš postoj bude vypadat ještě o něco mužnější, když se rozkročíte přibližně na šířku ramen. 

Co se týče chůze, tak i tu hodně ovlivňuje (ne)správné držení těla. Snažte se proto vyhnout šoupání chodidel. Jestli vám to přece jenom moc nejde, měli byste při došlapu chodidla mírně nadzvednout. Dalším tipem pro osvojení mužnější chůze je střídavé rolování ramen v přirozeném rytmu – trochu na způsob Johna Travolty v Horečce sobotní noci.

<Path> „Instantní“ vzpomínky na počkání – kapesní fotoaparát snímky nejen pořídí, ale během 90 vteřin i vytiskneZdroj:

Na závěr si přečtěte ještě pár rychlých tipů, díky kterým na fotkách zaručeně budete za chlapáka. Někdy totiž vymakaná postava není všechno:

1. Zatněte svaly na rukou a mírně je zvedněte nahoru - když je budete držet moc u těla, zbytečně vás to zmenší.
2. Myslete na bradu – ta je u pánů často považovaná za jeden ze symbolů maskulinity. Pro její správné zvýraznění si pohrajte se světlem a nezapomeňte ji vystrčit trochu ven a držet dole.
3. Zamyšlený pohled je sázkou na jistotu – docílit ho můžete tak, že trochu přivřete oči a hlavu skloníte mírně na stranu.

Zdroj: Mensvariety.com, Expertphotography.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop