Objevte katalánskou Gironu a spojte tak zajímavé s příjemným. Venkovní počasí k tomu přímo vybízí!

S podzimním deštivým a chladným počasím se snad u každého z nás objeví touha alespoň na pár dnů vyrazit za hřejivým sluncem a vyměnit všednost a šeď každodenních povinností za zážitky a vzrušení. Pokud i vy tyto pocity dobře znáte, pak pro vás přinášíme cestovatelský tip, který přinese to, po čem toužíte. Katalánská Girona nepatří k masově propagovaným španělským destinacím a právě proto si uchovává své unikátní kouzlo. Navíc se zde turistický ruch řídí pravidly Travel Safe, takže se nemusíte bát cestovat ani v této covidové době.

Nemusíme si nalhávat, že pozdně podzimní počasí v našich končinách přináší nějak zvlášť příjemné pocity. I ti otužilejší z nás by se alespoň na pár dní vystavili slunečním paprskům a vychutnali si vyšší teploty. Právě Španělsko obojí nabízí i touto dobou. Ve zmiňované Gironě v listopadu teploty dosahují i sedmnácti stupňů. A proč takto na podzim doporučujeme zrovna Gironu? Důvodů je celá řada!

Jak jsme zmínili, Girona není jedním z obecně známých a hojně navštěvovaných míst. Přesto anebo právě proto jde o zajímavé místo stojící za návštěvu. Najdete ho nedaleko Barcelony, odkud je to do Girony jen 40 minut vlakem. Do zmíněné Barcelony se pak z Prahy dostanete velmi snadno letecky. Město má navíc co nabídnout jak po kulturní, tak po gastronomické stránce.

Právě kulturní vyžití je v Gironě opravdu bohaté. Za návštěvu stojí například dvě místní muzea. To první, Museo Cine, vás zavede do světa filmu a historie zachycování obrazu. Nejstarší přístroje zde vystavené pochází až ze 17. století, dále jsou zde sofistikované fotoaparáty a kamery, plakáty ale také filmové pokusy Salvadora Dalího. Tím druhým je židovské muzeum mapující zdejší židovskou komunitu a její kulturu.

Máte-li raději přímo historická místa a ne pouze muzea, přijdete si zde na své. Město je totiž přes dva tisíce let staré. Proto se zde mísí nejen kultury, ale také architektonické styly. Navštivte zdejší Arabské lázně – románskou stavbu ze 12. století, nebo katedrálu budovanou od 11. do 18. století. Ta je společně se zvonicí baziliky Sant Feliu tvoří hlavní dominantu města. Mimochodem právě katedrála a schody k ní vedoucí můžete znát ze seriálu Hra o trůny. Kouzelný pohled je také na domy na březích řeky Onyar s jejich výrazně barevnými fasádami. I okolí města ale stojí za prozkoumání.

Jak by se vám líbilo dostávat 100 000 Kč měsíčně po dobu 20 let? Pro sázejícího z Olomouckého kraje je to realita30. 3. 2022

Možná máte obavy z cesty do Španělska právě v této covidové době. Proto připravila Španělská kancelář pro cestovní ruch přehled opatření a pravidel pro bezpečné cestování Travel Safe. Díky tomu se snadno dozvíte, jaké požadavky aktuálně platí pro vstup do země, jaká opatření zde je třeba dodržovat a případně co dělat v případě podezření z nákazy. I díky těmto pravidlům se na svých cestách můžete cítit bezpečně. Už balíte kufr?

Španělská kancelář pro cestovní ruch
Zdroj: Oficina Española de Turismo