Techno superstar Paul Kalkbrenner v Praze představí své poslední tracky i nový sestřih kultovního filmu Berlin Calling

Unikátní talent a globální hvězda Paul Kalkbrenner přijíždí do Prahy! V rámci své Episode Two tour představí nový vizuální koncept, na němž pracoval poslední dva roky. Ve stejné době vznikal i jeho nový hudební projekt, na který láká singlem Si Soy Fuego. V živé podobě je 6. listopadu ve Foru Karlín představí spolu s dalšími osmi novými tracky. Premiéru bude mít také nový sestřih kultovního filmu Berlin Calling o berlínské techno scéně s Paulem v hlavní roli.

Hvězda věrná svým klubovým kořenům

Se svými sedmi studiovými alby (všechna s milionovými prodeji), zástupy fanoušků po celém světě, které pravidelně vítá na největších světových elektronických i popových festivalech, a dvěma miliony fanoušky jenom na Facebooku je Kalkbrenner jednou z největších techno superstars.

V rámci Episode Two tour do Prahy přiveze kromě pečlivě vybrané selekce tracků i své poslední, překvapivě osobní album Parts of Life. Jedná se o Kalkbrennerovo definitivní album s odlehčenými pasážemi, stejně tak ovšem dokonale ztělesňuje jeho typicky mohutnou produkci. Ta je jako vždy velmi energická a posluchače bere na míle daleko od jejich každodenního života do světa plného umění, extáze, přátelství, naděje a lásky.

Od DJského pultu k vlastní produkci

Kalkbrennerovi bylo teprve 12 let, když padla Berlínská zeď. V dalších letech se elektronická hudba stala pro mnoho Berlíňanů včetně jeho samotného i jeho mladšího bratra Fritze zcela zásadní. Ve svých 15 letech začal sám DJovat a stál tak u první klubové vlny elektronické hudby, která definovala místa jako legendární kluby Tresor, Planet nebo e-werk.

Od hraní ho to ale čím dál tím více táhlo k produkování vlastní hudby, své první tracky, které oproti současné temnější techno produkci nabízely melodičtější části, vydal na labelu Ellen Allien Bpitch v roce 1999. V roce 2001 vydal své průlomové album Zeit. V téže době se také potkal s režisérem Hannesem Stoehrem, který chystal film o berlínské taneční komunitě. Paul měl původně vytvořit pouze jeho soundtrack, nakonec se stal perfektním kandidátem na hlavní roli. Ze snímku Berlin Calling se stal překvapivý hit a právem kultovní milník.

Cesta za půlmilionovým publikem

O několik let později Kalkbrenner opustil Bpitch a založil vlastní label, pod kterým vydal dvě úspěšná alba, jež upevnila jeho pozici na techno scéně. V roce 2014 přišel další milník, Kalkbrenner se stal headlinerem oslav dvacátého pátého výročí pádu Berlínské zdi a svůj set tak zahrál přímo před Braniborskou bránou pro téměř půl milionu diváků.

Po své první velké americké tour, včetně zastávky na Coachelle, podepsal v roce 2015 smlouvu s vydavatelstvím Columbia, u kterého zůstal dodnes. Díky smlouvě získal legální přístup k celé diskografii Sony a od soundtracku k Berlin Calling tak poprvé znovu využil vokální samply (Luther Vandross and Jefferson Airplane).

Zdroj: Redakce