Největší queer halloweenská párty aneb Představujeme vám Blood Ball. Soutěžte s magazínem LUI o lístky

Blood Ball je queer hororová halloweenská párty s tematickými vystoupeními a programem. Nejde o klasickou show, kde dvě hodiny sledujete představení, ale pořádně nabitá párty, na které se objeví jak místní, tak zahraniční performeři, převážně z žánru drag, burleska, fetiš, ale i vzdušná akrobacie. O této akci, která se koná již příští sobotu, jsme si povídali s organizátorkou a zakladatelkou – českou drag queen Melancholií Blackbile, která v Praze mimo jiné pořádá oblíbené kabaretní show Budoir Macabre a Draglesque. Na konci rozhovoru navíc najdete soutěž o lístky.

Viděl jsem, že má Blood Ball dost nabitý line up. Přijede dokonce i někdo z Velké Británie?

Máš pravdu, bude tam spousta performerů z Česka, ale i ze zahraničí. Když se zaměřím na místní scénu, kterou budou lidé znát asi víc než zahraniční, můžou se těšit například na Dimu Arrest, která byla na akci i před dvěma lety, kdy proběhl zatím poslední ročník. Minulý ročník jsme bohužel kvůli koronaviru museli zrušit. Objeví se také burleska Angelica G. L’Amour, což je producentka festivalu Bohemian Burlesque, který má již několikaletou tradici. Vystoupí ale i několik dalších drag performerů a burlesek z Prahy a ze zahraničí. Jsem moc ráda, že se mi podařilo postavit program na třech headlinerech, každém z jiné země. Za Česko jde právě o Angelicu G. L’Amour, za Velkou Británii přijede drag performer Paul Aleksandr, který se hodně věnuje hororovým vystoupením. Další hlavní vystupující je z Vídně a jmenuje se Kalinka Kalaschnikow. V současné době je to asi nejznámější burleska v Rakousku. Program je fakt pestrý.

Ty budeš na Blood Ballu vystupovat také?

Já budu Blood Ball vlastně napůl moderovat spolu s Jacksonem Smithem, protože z předchozích ročníků mám zkušenost, že moderovat akci sama je hodně náročné. Zároveň můžeme důležité části sdělit dvojjazyčně, nebude to pouze v angličtině nebo pouze v češtině. K tomu budu mít jedno vystoupení, které bude inspirováno 7 hříchy, ale víc nechci prozrazovat.

Předpokládám, že kromě nádherných kostýmů umělců přijdou hezky nastrojení také návštěvníci?

Dress code máme volný a víceméně dobrovolný, ale určitě budeme rádi, když lidé přijdou v halloweenském kostýmu či v nějakém fetish kostýmu, ale klidně i v dragu. Myslím, že si to pak víc užijí a že akce získá lepší atmosféru. Když už jsme u těch kostýmů, součástí programu bude také soutěž o nejlepší outfit večera.

Co se týče samotných vystoupení, ta budou všechna zaměřená tematicky na Halloween?

Ano, všechna budou laděná do hororového a fetiš stylu, aby to celkově zapadalo do téma Blood Ballu.

Akci organizuješ již od roku 2018. Jak vnímáš vývoj zájmu o tyto akce? Jsou Češi čím dál tím víc připraveni na podobné párty?

Na této akci je krásně vidět, jak se rok co rok rozrůstá. S každým rokem se akce posouvá dál. Když jsem ji poprvé organizovala v roce 2018, neměla jsem tolik zkušeností a byla to malá akce do nějakých 80 lidí, s podstatně menším počtem vystupujících. Tehdy to bylo hlavně o těch vystoupeních, ale postupem času se to přemodelovalo a vznikla z toho párty spojená s vystoupeními.

Škodí porno vztahům? Dle vědců může být jeho sledování pro intimní život prospěšné. Má to ale háček!23. 11. 2021

Akce je otevřená úplně všem? Není pouze pro queer lidi?

Určitě ne. Každý, kdo bude chtít, si na Blood Ballu najde to své. Jakožto queer člověk to samozřejmě propaguju jako queer akci, ale je otevřená všem, kdo mají otevřenou mysl a chtějí se přijít bavit a užít si Halloween. Jak jsi říkal, každý si tam najde něco svého. Ale určitě to není pouze pro queer lidi.

Jak dlouho se taková show připravuje?

Přípravy začínají brzo, většinou hned po konci aktuálního ročníku je potřeba minimálně domluvit datum a potvrdit klub, ve kterém se Blood Ball bude konat příště. Už během příprav letošního ročníku mám představu, koho oslovit do budoucna. Line up vystupujících děláme většinou na jaře a vstupenky se obvykle začnou prodávat na začátku léta. Je potřeba to dělat v předstihu, protože na akci jezdí i návštěvníci například z Německa nebo Rakouska a je potřeba, aby se podle toho mohli zařídit.

To je skvělé, že na českou akci přijedou Němci, Rakušané a další zahraniční hosté… Často jsme totiž na podobné akce jezdili my do Německa a na Západ…

Je to skvělé a jsem ráda, že můžeme vítat hosty ze zahraničí. Rostoucí zájem je vidět i na dalších akcích, které se konají třeba jednou měsíčně, zároveň přibývá víc vystupujících, kteří se tomu věnují, a dokonce i lidé mimo queer komunitu se naučili chodit na tyto akce, protože je to baví.

Ačkoliv budeme o několik vstupenek soutěžit, jsou stále k dispozici i ke koupi?

Ano, vstupenky jsou stále k dispozici a online předprodej končí v pátek, tedy den před akcí. K zakoupení budou i na místě. Ale určitě je lepší koupit vstupenky předem, protože například VIP vstupenky už jsou skoro vyprodané. Máme celkem dvě kategorie vstupenek, základní, která stojí 500 korun, a VIP za 800 korun. VIP vstupenka umožňuje přístup do VIP zóny, což je celé horní patro klubu, ze kterého je velmi dobrý výhled na stage. VIP hosté mají vlastní toalety i bar a horní patro je navíc klidnější. Nahoře bude probíhat i volný meet and greet, protože zde budou trávit čas i umělci.

Důležitá informace na závěr: kde se akce koná?

Jde o pražský P.M. Club, což je velký klub, se kterým spolupracujeme již několik let. Letos už tam Blood Ball bude podruhé.

Blood Ball se koná už za týden v P.M. Clubu
Foto: Blood Ball

SOUTĚŽ o 5 × 2 lístky na Blood Ball:

Jakému žánru se věnuje jedna z headlinerů, Angelica G. L’Amour? (nápovědu najdete zde)

A: drag queen

B: burleska

C: vzdušná akrobacie

Své odpovědi zasílejte na janw@lui.cz s předmětem BLOOD BALL do středy 27.10.

Zdroj: Jan Witek, Melancholia Blackbile