Vánoce si letos užijete s Netflixem a jeho první vánoční gay romantickou komedií. Hlavní role ztvárnili gayové a Jennifer Coolidge

S Vánocemi se neodmyslitelně pojí mimo jiné i sledování filmů. Kromě oblíbených pohádek a osvědčených, mnohdy i léty prověřených filmových hitů, se ale každý rok můžeme těšit i na nové snímky. S tvorbou svátečně laděných romantických komedií nezůstává pozadu ani Netflix, který si navíc letos připíše jedno zásadní prvenství. Divákům totiž od 2. prosince nabídne film Jako kůl v plotě, svou vůbec první vánoční romantickou komedii s gay tematikou.

Pokud si už teď chystáte seznam snímků, které v rámci svého domácího filmového maratonu chcete během letošních vánočních svátků zhlédnout, neměli byste vynechat ani novinku Jako kůl v plotě z produkce Netflixu. Jde o úplně první vánoční romantickou komedii této streamovací služby, která je založena na milostném gay příběhu.

Milovníky angličtiny nejspíš zaujme už samotný název filmu Jako kůl v plotě (v originále Single All the Way), který je parafrází části textu světoznámé vánoční písně „Jingle Bells“. Tvůrci snímku ovšem slibují, že nápaditá by měla být i zápletka snímku. Hlavní postavou je Peter, jehož single život je pod drobnohledem jeho zvídavých příbuzných. Peter se chystá Vánoce trávit v rodinném kruhu, ale protože už má dost nátlaku nejbližšího okolí, rozhodne se ve jménu klidného prožití svátků předstírat vztah s Nickem, svým nejlepším kamarádem. Peter ale netuší, že jeho matka Carole už pro něj plánuje rande naslepo s Jamesem, jejím instruktorem spinningu. Ve hře je navíc i Peterova svobodná a tak trochu potrhlá teta Sandy.

Tady vychováme potomka a spolu zestárneme, říká Luboš Procházka o domě, který partner Lukáš koupil jako překvapení29. 4. 2022

Ztvárnění gayů se v minulosti v mnoha filmech a seriálech zhostili heterosexuální herci. To ale není případ snímku Jako kůl v plotě. V roli Petera uvidíme amerického herce Michaela Urieho, který se do povědomí dostal díky účinkování v seriálu Ošklivka Betty. Jamese si pak zahrál kanadsko-americký herec a zpěvák Luke Macfarlane. Oba zmínění pánové se k tomu, že jsou gayové, otevřeně hlásí.

Jako velké lákadlo prezentují tvůrci Jako kůl v plotě především Peterovu tetu Sandy. Není totiž pochyb o tom, že nepřehlédnutelná americká komediální herečka Jennifer Coolidge, kterou si můžete pamatovat z filmů Prci, prci, prcičky, Moderní Popelka nebo Pravá blondýnka, postavě po fyzické i psychické stránce propůjčí něco ze svojí osobitosti a divokosti. V Peterovu matku se ve filmu promění herečka Kathy Najimy, která je mimo jiné aktivistkou bojující za rovnoprávnost a lidská práva včetně práv LGBT a žen. Do role Peterova otce tvůrci obsadili amerického herce a komika Barryho Bostwicka. Představitelem Peterova kamaráda Nicka je o něco méně známý herec Philemon Chambers. 

Snímek se od března do května letošního roku natáčel v kanadském Montrealu a vznikl pod režisérskou taktovkou Michaela Mayera. Ten je držitelem prestižní divadelní ceny Tony v kategorii nejlepší režie za režii k muzikálu Probuzení jara (v americkém originále Spring Awakening). I on se ke svojí orientaci hrdě hlásí. Autorem scénáře je americký spisovatel Chad Hodge, produkci měl na starosti americký filmový producent a herec Joel S. Rice. 

I hotel se může stát destinací. Hotel Faro je skutečným rájem na zemi19. 7. 2022

Chad Hodge se nechal slyšet, že při psaní scénáře postupoval zcela intuitivně. „Začal jsem si postupně zaznamenávat věci, které bych já sám chtěl v nějaké romantické komedii vidět. Seznam, který jsem sepisoval, se velmi rychle rozrůstal a obsahoval pestrou škálu nápadů. Nechybělo mezi nimi upřímné a uvěřitelné zachycení jedinečnosti gay vztahů i přátelství, zábavná dynamika rodin ani charakteristické znaky Jennifer Coolidge,“ uvedl Hodge.

Nicméně kromě toho, že v romantické komedii není zásadní jen láska, ale také přátelství, zdůraznil Michael Mayer ještě jeden klíčový aspekt celého snímku. „Bylo pro mě velmi potěšující podílet se na filmu s gay tematikou, který reflektuje dění už nějakou dobu po coming outu,“ dodal. 

K dispozici zatím moc oficiálních fotografií k filmu není. Jednu ale na svém instagramovém profilu nedávno zveřejnil herec Philemon Chambers.

Svou premiéru bude mít Jako kůl v plotě na Netflixu 2. prosince. Kromě něj si streamovací platforma připravila i několik dalších vánočních snímků. 

Zdroj: netflix.com, variety.com, ew.com, whats-on-netflix.com,