SOUTĚŽ: Vyhrajte soukromou plavbu Čertovkou s Prague Boats

Pohádková plavba vltavským zákoutím malebné Čertovky je jednou z nejromantičtějších plaveb, které v Praze na Vltavě můžete zažít. Magazín LUI pro vás spolu s Prague Boats uspořádal soutěž o plavbu tímto úchvatným pražským místem.

Nechte se obklopit krásnými starobylými domy vyrůstajícími přímo z vodní hladiny a zaposlouchejte se do klapotu mlýnského kola jako v časech dávno minulých. Mahagonová loďka na ekologický pohon bude pouze pro vás společně se soukromým kapitánem.

Co všechno během malebné plavby zažijete? Těšit se můžete na výhled na panorama Pražského hradu nad Vltavou a klenby Karlova mostu. Proplujete tajuplnou Čertovku (slepé vltavské rameno). Původně se jednalo o mlýnský náhon, dnes Čertovka odděluje ostrov Kampa od Malé Strany. Říkáte si, proč se tohle místo jmenuje zrovna Čertovka? Své jméno údajně dostala v 19. století podle ženy s ďábelskou povahou. Během plavby uvidíte Velkopřevorský mlýn – nejznámější z dochovaných mlýnů a malý most u pilířů Karlova mostu.

S kým se na plavbu vydáte?

Prague Boats je jediná lodní společnost v Praze, která provozuje nové, moderní a ekologické lodě. Společnost funguje již více než 25 let a v její flotile najdete nejen luxusní a zcela nově postavené lodě, ale i plavidla na solární či hybridní pohon. Vybrat si můžete ze široké nabídky plaveb, ale moderní lodě si můžete pronajmout i na vaši speciální akci. Na lodích Prague Boats se totiž kromě pravidelných plaveb po celý rok konají firemní akce či konference, ale i soukromé oslavy a svatby. Pořádají též pravidelné plavby historickým centrem Prahy, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a mnoho dalšího.

Mají příjemný a profesionální personál, špičkový catering a umí připravit spoustu zajímavých zážitků.

Čertovka
Foto: se souhlasem Prague Boats

Jak plavbu Čertovkou získat? Stačí odpovědět na otázku níže: 

Kdy byl vybudován vodní náhon Čertovka

A) 10. století

B) 12. století

C) 14. století

Více detailů k plavbě můžete najít zde. Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na mail: redakce@lui.cz a do zprávy uveďte předmět „SOUTĚŽ PRAGUE BOATS“.

Zdroj: Prague Boats