Na dovolenou v plné parádě, luxusu a bezpečí – cesta soukromým letadlem není nijak nedostupná, cena se může blížit ceně „business letenek“

Podoba dovolených se v posledních dvou letech bohužel docela proměnila, nejenže není možné zcela neomezeně vyrazit kamkoliv člověka srdce táhne, komplikací jsou také různé cestovatelské restrikce a měnící se pravidla. Pro některé ale může být odrazující také cestování „veřejnou dopravou“ – a to včetně letadel, kde nejenže se „mačká“ množství lidí na nepříliš velkém prostoru, ale je mj. nutné mít po celou dobu cesty ochranu dýchacích cest. A tak by se minimálně pro některé, kteří touží po tak trošku jiné dovolené, mohlo stát lákavou možností využití soukromého letadla…

Soukromá letadla pravděpodobně budou v myslích většiny z nás spojeny se „smetánkou“ – přitom privátní letadlo nutně nemusí být jen oním nedostupným luxusem. Cena pronájmu soukromého letadla se totiž nezřídka může rovnat ceně letenky v business class klasických aerolinek. Do chorvatského Splitu je tak možné doletět za cca 19 000 Kč na osobu, do španělské Malagy za cca 28 000 Kč na osobu. Pokud ale využijete tzv. prázdný přelet (jedná se o situaci, kdy letadlo letí prázdné pro jiného klienta, příp. se naopak vrací po jeho dopravení na místo), může cena za osobu ještě klesnout. 

„Díky pandemii se moje firma digitalizovala a ukázalo se, že můžu být kdekoliv a pracovat odkudkoliv,“ říká bývalý kadeřník a vlastník salonů Filip Gregor, který nyní žije v Mexiku25. 8. 2021

Ačkoliv příznivce low cost cestování podobná nabídka pravděpodobně nijak neosloví, ti, kteří si občas rádi dopřejí nějaký ten luxus a hýčkání, si pak mohou být jistí, že přesně toho se jim na palubě soukromého letadla, které si lze pronajmout od české společnosti WAPE JETS, dostane.

Během letu je totiž cestujícím k dispozici VIP catering přizpůsobený případným dietním potřebám a u letů se sedmi a více cestujícími bývá součástí posádky také letuška. Soukromým letem lze navíc přepravit prakticky neomezený počet zavazadel a bez problémů mohou na palubě cestovat také domácí mazlíčci. „V případě privátního létání platí flexibilnější pravidla např. co do počtu zavazadel a přítomnosti domácích mazlíčků na palubě,“ potvrzuje pak PhDr. Zuzana Petáková, majitelka společnosti WAPE JETS.

Efektivní cestování od A do Z

Nespornou výhodou soukromého letu je – kromě faktu, že člověk cestuje jen s vybranými osobami – také to, že není nutné čekat v terminálu na odbavení. Na letiště se tak stačí dostavit jen 15 minut před plánovaným odletem – posádka navíc cestujícím pomůže se zavazadly a také je provede bezpečnostním koridorem.

A nejenže je soukromý let samozřejmě přímý, ale navíc umožňuje přiblížit se co nejvíce cílové destinaci – pro přistání i vzlet je totiž možné využít více letišť. Pokud je vám tedy čas drahý, je pronájem soukromého letadla ideální volbou.

Skvělý servis přitom ani přistáním nekončí – přímo na místo určení se lze z letiště nechat dopravit limuzínou či helikoptérou. „Dopravit se do destinace soukromým letadlem je opravdu rychlé, pohodlné a mimořádně bezpečné. Kromě připraveného letadla a cateringu na míru získáte s WAPE JETS servis, který vám pomůže například s potřebnými dokumenty, dopravou z letiště přímo na hotel aj.,” doplňuje Petáková.

Na dovolenou v plné parádě, luxusu a bezpečí – cesta soukromým letadlem není nijak nedostupná, cena se může blížit ceně „business letenek“28. 7. 2021

Toužíte-li tedy po nezapomenutelném zážitku, možná právě nyní je ta nejvhodnější chvíle si jej skutečně dopřát a na cestu na dovolenou si pronajmout soukromé letadlo – přeci jen VIP služby, ale také značná úspora času a samozřejmě i bezpečnost jsou nespornými výhodami, které by člověk u jiného způsobu přepravy těžko hledal. „Pokud jste dlouho váhali s odletem, je pravý čas rozhodnout se a za pár hodin nastoupit do letadla. Toužíte-li po komfortu, soukromí a bezpečném cestování, soukromé letadlo je jednou z alternativ, kterou využívají mnozí nejenom pro své pracovní cesty,” uzavírá Petáková.

Zdroj: Spolupráce