Rádi byste si dopřáli výlet jako vystřižený z dob slavné aristokracie? Možností je celá řada!

Dnešnímu cestování ve většině případů chybí lesk a elegance dob, kdy i malé výlety mohly být velkou událostí. Letní měsíce trávila vyšší společnost návštěvami příbuzných na jejich letních sídlech, dlouhými ozdravnými pobyty v lázeňských městech a gastronomickými zážitky. A přesto, že cesty vlakem už nejsou příliš romantické, i když na dobrodružnosti zase až tolik neztratily, a málokdo se může chlubit příbuznými s elegantními letními sídly, připravili jsme pro vás plán na několikadenní výlet, kde si můžete připomenout zašlou slávu aristokratického cestování.

Itinerář cesty jsme samozřejmě patřičně upravili nejen tak, aby výlet nezabral několik měsíců, jako tomu bylo dříve, ale také s ohledem na dnešní cestovatelské nároky! Místo vlaků a kočárů využijeme na cesty vlastní vůz a rušné železnice a prašné cesty nahradíme moderními silnicemi. Ono se to zase s tou romantikou nemá přehánět ve všech ohledech. Tu si necháme až na samotná místa návštěv.

Start v Karlových Varech

Cestu začneme v jednom z našich nejkrásnějších a hlavně nejproslulejších lázeňských měst, tedy v Karlových Varech. Zde můžete využít služeb hotelu Prezident v samotném srdci města, který kromě klasických léčebných pobytů nabízí i ty wellnessové. A jaký by byl lepší začátek výletu, než večerní procházky po kolonádě a zasloužený relax. K tomu si navíc užijete luxus a pohodlí hotelových pokojů. Ty jsou zařízeny moderně a za použití ušlechtilých materiálů. Hotel tedy nabízí přesně to, co si zasloužíte. Tedy to nejlepší.

Ať už se rozhodnete strávit v Karlových Varech jen jednu noc, nebo celý týden, s hotelem Prezident nemůžete udělat chybu. Ve chvíli, kdy budete cítit, že je čas jet dál, sedněte do auta a vyrazte směrem k hlavnímu městu! I kdybyste v něm bydleli, není čas od času špatné zahrát si na turistu, který objevuje nová a zajímavá místa. A těch je v Praze nepočítaně.

Kulturní zastávka v Praze

Jedno z nejzajímavějších míst v Praze najdete přímo na jednom z vltavských nábřeží. Jde o slavný Tančící dům architektů Vlada Miluniće a Franka O. Gehryho. Chcete-li zažít nevšední pobyt v Praze, ubytujte se v hotelu Dancing House Hotel, který má přímo ideální polohu jako startovací bod pro všechny vaše výpravy. Ať už vyrazíte za kulturou, zábavou nebo nákupy, v designových pokojích se skvělým výhledem na pražské panorama vždy najdete útočiště, kde si příjemně odpočinete.

Vybrat si můžete i pokoj přímo v roztančené prosklené věži, čímž si tuto architektonickou perlu vychutnáte naplno. A když už je řeč o vychutnávání, nelze opomenout místní restauraci Ginger & Fred pojmenované po slavném tanečním páru Ginger Rogers a Freda Astaira, kteří byli hlavní inspirací tohoto unikátního místa. Restaurace nabízí nejen skvělá denní menu, ale také ochutnávková menu o několika chodech s patřičným výběrem vín. Kuchařský tým vede šéfkuchař Ondřej Slanina.

Funkční lékař Jan Vojáček: „Naši klienti u nás získají informace, které by od klasického lékaře nezískali“18. 9. 2021

Zámecké finále

V úvodu jsme vám slíbili výlet jako vystřižený z dob aristokracie. A ten by se neobešel bez pobytu na zámku. Na výběr vám přinášíme hned tři možnosti. A je už jen na vás, kterou si vyberete. Třeba to budou hned všechny tři. Tou první je pražský hotel Chateau St. Havel. Romantická novogotická zámecká budova dnes ukrývá nejen luxusní hotel, ale také elegantní restauraci. Kolem se pak rozkládá zámecký park s golfovým hřištěm.

Další variantou je středočeský zámek Loučeň nabízející ubytování buď v zámeckém hotelu, nebo přímo v zámku samotném, kde je na výběr ze tří luxusních zámeckých apartmá, která na vás dýchnou tou správnou historickou atmosférou. Kolem zámku je navíc rozlehlý zámecký park s řadou labyrintů a bludišť, kde se můžete romanticky procházet a „ztrácet“.

Zapomeňte na bezbřehé pozitivní myšlení, to podle odborníků škodí více než deprese. Cestou ke spokojenosti je tragický optimismus18. 8. 2021

Poslední je pak zámek Liblice. Tato barokní perla nabízí pohádkové pobyty v elegantním a okázalém prostředí. Hotel nabízí svým návštěvníkům nejen ubytování v zámeckých pokojích, ale i wellness a úžasnou gastronomii v zámecké restaraci vedené šéfkuchařem Romanem Rendlem. To vše navíc i v tematicky uspořádaných balíčcích, díky kterým si svůj pobyt užijete na maximum. Ať už svůj výlet naplánujete jakkoliv, nezapomenutelný zážitek máte jistý!