V srdci pražských Vinohrad vzniklo další unikátní místo. Představujeme vám zbrusu novou restauraci Glamour

Téma diverzity, xenofobie, ochrany demokracie a poctivých politiků je v posledních dnech stále aktuálnější. Je důležité na lidskou diverzitu neustále myslet a ctít svobodu ve všech směrech s vědomím, že hranice svobody končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. V redakci magazínu LUI ctíme pravidlo, že jinakost není špatná, ale originální, že je to podstata našeho lidství a že je potřeba neustále chránit největší bohatství, které jsme vybudovali, tedy svobodu a s ní spojenou diverzitu a jedinečnost neboli originalitu. Ačkoliv se to nezdá, všechna tato pravidla úzce souvisí i s byznysem. Je důležité, aby diverzitu neprosazovali pouze politici a dobročinné organizace, ale třeba i společnosti od těch největších až po nejmenší. I každý z nás jako jednotlivec dokážeme velmi hodně.

Každý člověk toho může strašně moc změnit a jedním z těch, kdo se o to už roky snaží, je i Petr Katanski, někdejší student Filozofické fakulty UK, který pozitivní přístup k diverzitě a výše uvedeným hodnotám prosazoval již odmala, protože mu to bylo vštěpováno jeho rodiči a prarodiči. Sám později zjistil, jak je to správné. Petr vybudoval úspěšný klub Friends, ve kterém myšlenku diverzity razí nejen on, ale i tisíce jeho pravidelných zákazníků, kteří mají zájem se zde pravidelně pobavit. Důkazem je, že po skončení protikoronavirových opatření klub opět mívá fronty před svým vstupem. Podle Petrových slov se právě díky respektu k jinakosti stal jeho podnik úspěšným. Jeho filozofie totiž mimo jiné zní: „Dveře jsou otevřené komukoliv, ale jediným základním pravidlem zůstává – respektuj a budeš respektován.“

O tom, jak je diverzita a variabilita důležitá, se Petr přesvědčil s příchodem pandemie koronaviru, kdy rozjel svůj dlouholetý plán – rozvoz jídel pod značkou Jidlodom.cz, jehož smyslem je ušetřit čas a otevřel nový směr rychlého, levného a kvalitního stravování pro všechny s obrovským výběrem a variabilitou. Nyní se pouští do dalšího byznysu – otevírá restauraci Glamour, která bude sloužit jako výkladní skříň jeho podnikání. Svým interiérem, ale i svou nabídkou se řadí k moderním pražským podnikům, které stojí za to navštívit. Říkáte si, jak je možné spojit téma diverzity s restaurací? Třeba i tím způsobem, že i když budete mít k dispozici jídelní lístek, vždy budete mít prostor zeptat se číšníka a vše si přizpůsobit svým představám. Nebudete si proto muset dávat jídlo, které bude pevně stanoveno, ale můžete si ho velkým výběrem příloh vyšperkovat přesně podle své chuti či jinak různě nakombinovat. Navíc v rámci restaurace budete moci vycestovat na mnoho zajímavých světových míst. Jak to uděláte? Čtěte dál a dozvíte se! 

Petře, jak u tebe vznikla posedlost diverzitou a do jisté míry vlastně i variabilitou?

Variabilita je vlastně mou celoživotní filozofií, protože všechny mé úspěchy pramení z toho, že jsem vždy respektoval různorodost, zároveň jsem však vždy všemu dodával řád, protože není nic horšího než chaos. Respektive to vnímám tak, že každý projekt má na začátku chaos a já se v něm nějakou dobu koupu a postupně si z toho prostoru beru to nejlepší a poté tomu dám řád a systém. Pokud chce člověk budovat něco úspěšného, potřebuje mít různé pohledy. Vždy, když jsem začal něco dělat, třeba i tuto restauraci, trvalo to dlouhá léta a čerpal jsem inspiraci a informace třeba i během cest po celém světě. Vždy jsem byl jako houba a nasával jsem variabilitu a jinakost z různých míst. Ze všeho jsem vybíral nejlepší nápady a dával dohromady to, co spojuje mé podniky. 

Na koho přesně se tvá nová restaurace zaměřuje?

Úplně s klidem můžu říct, že úplně na všechny lidi, které baví život. Je úplně jedno, zda jde o řidiče tramvaje, či ředitele velké společnosti. Restaurace Glamour bude razit stejnou myšlenku jako klub Friends, do kterého pravidelně přicházejí všechny možné skupiny lidí a každá z nich vždy přinese něco svého. Z různorodosti pramení barevnost, proto bych rád řekl, že i má restaurace bude zastávat termíny jako diverzita, variabilnost, tolerance a samozřejmě a láska, která je se všemi předchozími pojmy úzce spojena. Nemůžeš totiž milovat, pokud nerespektuješ a netoleruješ. Tohle jsou pilíře mých společností.

Z loga tvého nového podniku je zřejmé, že nejde pouze o restauraci, ale i o lounge bar.

Máš pravdu. Jedním z mých hesel je, že láska prochází žaludkem, a dobře se najíst znamená také dobře žít. My lidem chceme nabízet dobré moderní jídlo a skvělý servis, aby u nás naši zákazníci mohli s partnerem nebo partnerkou, kolegou nebo kolegyní a přítelem či přítelkyní anebo partou přátel trávit hezké chvíle a doplnit je gastronomickým zážitkem. Kromě toho, že otevíráme nové obzory ve stravování, chceme být i společenským místem k setkávání. Nevnímám proto tento prostor jen jako restauraci, ale i jako lounge bar a místo, kde člověk spojí příjemné s užitečným, dobře se nají, ale zároveň má obrovský prostor se s někým sejít a trávit s ním čas, ať už má k němu jakýkoliv vztah. Chceme zde vytvořit místo, které zkrátka bude propojeno jídlem, pitím a setkáváním.

Foto: Restaurace Glamour

Něco podobného se nám už podařilo udělat z klubu Friends, ale tam jde o mnohem dynamičtější společenské setkání a aktivní odpočinek. Zde půjde o setkávání klidnější a osobnější. Primárním cílem zde nebude setkání ve smyslu „potkat někoho nového“, k tomu slouží Friends. Tady půjde o jakýsi druhý krok, kde budou mít lidé prostor si povídat, ať už se znají více, či méně a prohlubovat onen vztah ať už je jakýkoliv a tím předcházet problémům, protože většina problémů pramení ze špatné komunikace či nedostatku času pro ni.

Kvalitní a chutná gastronomie je samozřejmostí
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Na jaké menu se zákazníci mohou těšit?

Menu se skládá ze tří částí. Jednou z nich je stálá nabídka à la carte, kde máme zajímavý výběr moderních jídel, která jsou trendy a zdravá. Na „ochutnávku“ zmíním například carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a rukolou, šneky na bylinkách, ale třeba i klasiku v podobě roastbeefu či krevety na česneku. Máme taktéž výběr ze salátů, recept na jeden z nich jsem dokonce přitáhl z Katalánska ze své oblíbené restaurace a pojmenoval jsem ho Barcelona. Oproti původnímu receptu jsem jej ještě trošku vytunil a je to pro mě srdcová záležitost, protože právě v Barceloně trávíme každoročně velkou část zimy. Kromě toho nechybí ani těstoviny, a třeba i jídlo na způsob „mixgrillu“, které v našem podání vypadá jako zapletený cop složený z hovězí svíčkové a vepřové panenky. V menu najdete i trochu Asie, ale i „masovku“ v podobě burgeru. Na své si přijdou i milovníci ryb.

Druhá část menu je denní nabídka, která je k dispozici pouze od pondělí do pátku. Součástí jsou vždy tři polévky a několik hlavních jídel. Na třetí část menu najedeme až v průběhu léta, nejpozději v září. Bude se jednat o jakési týdenní menu, které se hodně pojí s obsahem tohoto magazínu, jelikož budeme dost cestovat. On už samotný základ menu vychází ze zkušeností z cest, ale v této týdenní nabídce to bude ještě intenzivnější a máme v plánu dělat speciální týdny. Zaměříme se například na řeckou, asijskou, chorvatskou, ale i mou milovanou španělskou kuchyni. Navíc to budeme brát i více do hloubky, protože v rámci asijské kuchyně je daleko více směrů, stejně jako té španělská, která se dá rozdělit na jednotlivé regiony. Jsem si jistý, že připravíme zajímavé věci, které lidé úplně neznají a budou pro ně novinkou. O vše se bude starat šéfkuchař, kterého jsem k nám dostal z renomované restaurace, ve které působil několik let. Rád bych ještě dodal, že aktuálně hledáme cukrářku – chceme nabízet i sladké dobroty v podobě klasiky jako tiramisu a cheesecake, ale také poctivé dorty a další chuťově zajímavé zákusky.

Surogátní mateřství nevyužívají jen neplodní, ale i gay páry či jednotlivci. Jak proces, jenž naše legislativa přehlíží, funguje?23. 7. 2021

A co nápojový lístek? Ten je také tak rozsáhlý?

Určitě máme velký bar a obrovský výběr alkoholických i nealkoholických nápojů. Nabídka bude podobná jako ve Friends s tím, že si s drinky ještě trochu více vyhrajeme a přidáme nějaké výjimečnosti a zajímavosti. Výběr je široký a lidé se můžou těšit i na zajímavé koktejly. Zákazníci, kteří znají Friends, u nás navíc mohou uplatnit tzv. „štamgast kartičku“, na kterou můžou využít slevu. 

Zaujal mě taktéž interiér tvé restaurace. Jak taková zajímavá kombinace vznikla?

Máš pravdu, že je zajímavý, a možná i nevšední. Jako hlavní barvu jsme zvolili relativně trendy tyrkysovou a dominuje také zlaté písmo. Vzhledem k povaze restaurace jsme zvolili i nádherný materiál, mramor, jenž vypadá esteticky velmi dobře. V restauraci tak máme mramorovou podlahu, ale i bar. Nechybí ani speciální dekorativní předměty a využití různých moderních způsobů maleb. Věřím, že se zákazníkům budou líbit. Snažili jsme se také pohrát si se světlem, dřevem a zrcadly. Na zdech tak nebudou hladké povrchy, interiér je hodně postavený na barvách a tvarech. Jak to u mě běžně bývá zvykem, bude to hodně specifické.

Petr se svým synem Patrikem
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

S interiérem jsem si pohrával již v našem klubu Friends a zkoušel jsem různé věci, ale musím říct, že tvorba interiéru je snad jedna z nejtěžších věcí. Mnoho lidí mi řeklo, že je interiér fantastický, úžasný a byli z toho vyřízení, ale pak přijde člověk, který mi řekne, že kvůli tomu, jako to tam vypadá, do klubu nebude chodit. Nikdy se nezavděčíš všem a nikdy nevyhraješ. V něčem takovém prostě není poražených ani vítězů. Vzpomeň si například na to, jak kdysi mnoho lidí nadávalo na Tančící dům a Eiffelovu věž. Obě stavby jsou dnes dominantami. Mnoho lidí to netuší, ale právě i z tohoto důvodu máme v klubu Friends na zdech obraz Eiffelovy věže. Chtěl jsem tím podtrhnout právě tuto myšlenku.

Jak tě napadlo svůj další podnik vybudovat zrovna na pražských Vinohradech?

Restauraci jsme chtěli otevřít už delší dobu, ale před koronavirem bylo těžké najít vhodné prostory a během nejsilnějších vln pandemie jsme pracovali na službě Jidlodom.cz, která je založena na trochu jiném principu než naše restaurace a je určena spíše pro lidi, kteří nemají čas každý den vařit a nemůžou si dovolit denně chodit do restaurace. Původně jsme jídla pro službu Jidlodom.cz dělali v restauraci kousek od našeho jezdeckého areálu za Prahou, ale dojíždění nás přestalo bavit a já jsem potřeboval být v trochu intenzivnějším kontaktu s kuchyní. Rozhodli jsme se tedy vše přemístit a díky koronaviru jsme získali spoustu zajímavých nabídek na prostory. Na Vinohradech jsme nově našli bydlení i s manželem a našim synem, takže jsme zvolili tuto městskou část i pro naši restauraci, kterou teď máme v docházkové vzdálenosti. Navíc je tohle místo spojeno s mou rodinou, moje babičky a prababičky tady dříve bydlely. Mám na Vinohrady spoustu vzpomínek z dětství, a tak jsem se sem opět vrátil. Kromě příjemné nostalgie jsem rád, že je nyní vše úžasně kompaktní. To víš, už mám nějaký věk a dojíždění do jezdeckého areálu za Prahu nebylo úplně ideální, takže ten teď máme jako chalupu a nápad, nad kterým jsme léta přemýšleli, nyní realizujeme. Přijďte na návštěvu, věřím, že se vám u nás bude líbit. Já i můj personál se budeme těšit na vaši návštěvu a rádi se budeme podílet na prožití příjemného času v naší restauraci.

Zdroj: Jan Witek, Petr Katanski