Golf je jedna z mála sportovních oblastí, která je připravena pro otevřené gaye

Golf byl od počátku tradičním prototypem ryze mužského sportu s konzervativní atmosférou klubu „starých pánů“. Od té doby prošel značným vývojem. Golf už dávno není jen pro snoby, podnikatele a ty starší. Golf se transformuje. Americká asociace profesionálních golfových hráčů (PGA) golf silně popularizuje, a hlavně podporuje diverzitu s cílem vytvořit na golfu pozitivní a férovou atmosféru.

Jistě, mohli byste podotknout, že v Čechách je to jinak, stačí si ale vyhledat golfová hřiště, která s PGA dlouhodobě spolupracují nebo jsou přímo provozována dle jejich standardů a hodnot.  Jedním z nich je i PGA National Czech Republic v Nebřenicích u Prahy. Nově otevřené 18ti jamkové golfové hřiště je součástí rezidenčního projektu Oaks Prague a je zasazeno do krásné středočeské přírody. Kvalitu hřiště jen tak žádné jiné v České republice nepřekoná, a to se týká i nadstandardních služeb a nadmíru přátelské atmosféry. Vždyť hřišť s licencí PGA National je celkem devět na světě. A co znamená licence PGA National? Že se zde mohou pořádat světové golfové tůry PGA.

Právě PGA tůry se poslední dobou stávají příležitostí pro gaye a jejich coming out, jak prozradil Greg Fitzgerald – zrzavý gay a profesionální hráč golfu pro portál OutSports. Podle něj je právě teď ta správná doba. Vše směřuje k tomu, že i vysoce hodnocený profesionální hráč golfu se může zviditelnit a postavit se za něco, co má smysl. Greg se věnuje golfu 30 let a diví se, že v golfu není gayů víc.

Mladá generace LGBTQ sportovců tíhne k nekolektivním sportům jako je plavání, potápění, běh nebo gymnastika, ale společnost se mění a s ním i možnosti pro LGBTQ sportovce prosadit se právě v golfu. 

Přejeme vám dobrou hru!

Zdroj: Lenka Rogerová