Švýcarská síť hotelů nabízí speciální karanténní pobyty s testem na koronavirus

O tom, že někteří podnikatelé využijí současnou situaci ve svůj prospěch, nebylo pochyb. Švýcarská síť luxusních hotelů Le Bijou nově nabízí tzv. “karanténní pobyty”. Kromě nadstandardních služeb můžete využít například i test na koronavirus.

Le Bijou je švýcarská síť luxusních hotelů. Své pobočky má například v Curychu, Lucernu, Basileji, Ženevě a dalších švýcarských městech. Nově síť hotelů, která i za normálního provozu nabízí velmi nadstandardní služby, přišla se zajímavým nápadem, jak využít aktuální pandemii koronaviru. Pokoje ve svých hotelech proměnila v tzv. “karanténní apartmány”, v rámci nichž si můžete objednat pokojovou lékařskou službu či testování na koronavirus.

Projeďte Šumavu na elektrokole – čekají vás vlci, zaniklé vesnice i borůvkové latté5. 8. 2020

Za jednu noc i necelých 50 000 korun

Cena za jednu noc v těchto apartmánech se pohybuje od 800 dolarů (cca 20 000 Kč) do 2000 dolarů (cca 49 000 Kč). Za test na koronavirus si návštěvníci připlatí dalších 500 dolarů (něco málo přes 12 000 korun). Placená je i samotná návštěva zdravotníků, přijde na 1 800 dolarů (cca 44 000 Kč) za dvě návštěvy denně a na 4 800 dolarů (cca 118 000 Kč), pokud byste chtěli mít zdravotníka k dispozici tzv. na zavolání.

Kromě lékařské péče je k dispozici i donáška jídel a lázeňské procedury přímo na pokoji, soukromý šéfkuchař či privátní fitness.

O karanténní pobyty projevili zájem klienti hotelu

Výkonný ředitel sítě hotelů Le Bijou Alexander Hübner se nechal slyšet, že nápad poskytovat dodatečné služby v souvislosti s pandemií koronaviru přišel od samotných hostů. Typicky třídenní rezervace totiž v posledních týdnech stále častěji střídaly čtrnáctidenní. Spousta hostů se totiž rozhodla, že v hotelu bude trávit karanténu, proto byly pokoje rezervovány na daleko delší dobu.

Jak být spokojeni sami se sebou a nezaměřovat se stále na názor druhých?22. 5. 2020
Díky tomu se výkonný ředitel Alexander Hübner rozhodl služby hotelu obohatit a přizpůsobit. Ačkoliv se našlo i několik odpůrců, kteří hotelovou síť kritizují, kromě luxusních pobytů pro zbohatlíky hotely poskytují i ubytování zdravotníkům, kteří pracují přesčasy v okolních nemocnicích, a to zcela zdarma.
Zdroj: LeBijou, Foto: LeBijou