Udělejte dobrý „korona-skutek 3v1“ z pohodlí domova. Odměnou vám bude záznam divadelního představení HOMO 40

Kultura má v době koronaviru – stejně jako mnoho dalších oborů – jednoduše utrum. Každý ale aktuálně spíše hledá cesty, jak pomoci druhým, příp. se snaží začít nabízet alternativní služby či produkty alespoň k zajištění vlastního přežití. Své aktivity nyní z boje o manželství pro všechny změnila v pomoc druhým i organizace Jsme fér. A pomáhat spolu s ní může úplně každý, a to hezky z pohodlí vlastního gauče. To vše navíc s tematickým LGBT přesahem.

Sběr materiálu, výroba a rozvoz roušek stejně jako distribuce dalšího zdravotnického materiálu – přesně za tímto účelem již vzniklo nespočet dobrovolnických skupin, které se organizují také prostřednictvím sociálních sítí. S jednou z těchto skupin svou činnost spojila také platforma Jsme fér. Ta se aktuálně rozhodla zorganizovat finanční sbírku právě na pomoc všem dobrovolníkům, kteří nezřídka poskytují svůj čas i materiál bez nároku na jakoukoliv odměnu. Ovšem na rozdíl od mnoha jiných charitativních projektů ten, kdo se rozhodne přispět, dostane také něco za odměnu…

"Čechům barevné ponožky zkrátka sedly," říká Petr Janda, zakladatel Klubu pánů z Ponožkovic1. 12. 2020

Platforma Jsme fér se totiž rozhodla, že konat dobro je ideální rovnou v režimu 3v1. Kromě dobrovolnické skupiny zajišťující distribuci ochranných prostředků zdravotníkům se tak spojila také s Divadlem LETÍ, které poskytlo záznam svého představení HOMO 40. To bude umístěno od dnešních 20:00 až do neděle právě na webu jsmefer.cz ke zhlédnutí.

Na divácích je přispět do sbírky právě formou dobrovolného „vstupného“. Cílová částka, která je aktuálně stanovena na 100 000 Kč, pak bude rozdělena právě mezi Divadlo LETÍ (20 %), které stejně jako mnohá ostatní divadla kompletně přišlo o příjmy, dobrovolníky, kteří nezištně pomáhají ostatním, a také mezi svobodné matky sdružené v Klubu svobodných matek. Právě ty jsou aktuálně také velmi ohroženou skupinou.

Sopečné Lanzarote překvapí lávovými tunely, restaurací ve skále, skvělým vínem, ale i letními teplotami po celý rok30. 10. 2020

Pokud byste si tedy rádi udělali kulturní večer i v době, kdy se prakticky nesmíte hnout z domova, a rádi se podívali na satirickou hru o gayích po čtyřicítce, která střílí do vlastních řad a poukazuje na kostlivce, kteří se stále rádi vracejí do již jednou otevřených skříní z pera (a v režii) Daniela Špinara, od pátku po celý víkend máte jedinečnou příležitost. Když navíc přihodíte virtuální vstupné, kromě kulturního zážitku vás bude hřát u srdce také to, že jste pomohli hned třem skupinám lidí. A to je s ohledem na to, že se skutečně nemusíte ani zvednout od počítače (pomineme-li cestu směrem k lednici), docela solidní výkon, ne?

Sbírka již byla spuštěna a probíhat bude do 6. 4. 2020. 

Zdroj: Jsme fér