Místa "na konci světa", kde vám nákaza koronavirem rozhodně nehrozí

Místa v tomto cestovatelském výběru mají několik společných charakteristik. Jsou odlehlá, potkáte v nich minimum lidí, vyčistíte si hlavu a nemusíte se bát nákazy koronavirem.

Cestování za hranice Česka je momentálně omezeno, nicméně minimálně prstem po mapě můžeme vycestovat kamkoliv se nám zachce. Nechcete-li plánovat dovolenou na některém z přeplněných turistických míst i poté, co pandemie přejde, můžete se porozhlédnout po těchto opuštěných místech, kde se můžete cítit bezpečně a zároveň se trochu „odpojit“ od uspěchaného světa.

Buďte vděční za to, co máte. Váš život bude šťastnější7. 5. 2020

Hótel Búðir (Snæfellsnes – Island)

Hotel se nachází jen pár metrů od Atlantiku a jedná se o jeden z mála „plážových“ hotelů na Islandu. Leží vedle tzv. lávového pole a nabídne unikátní výhled na ledovec Snæfellsnes. Během letních večerů jsou na plážích pravidelně zažehnuta ohniště a večerní koupání tak nabízí neskutečně kouzelnou atmosféru. Poloostrov Snæfellsnes se nachází na západní straně Islandu. Jedná se o rustikální krajinu s hrstkou farem, vesnic a malých kostelů roztroušených po celém území. Hotel dostal jméno podle nedalekého ústí řeky, které směřuje do zálivu Faxaflói, kde se ve velkém množství vyskytují roztomilí tuleni.

Lyngen Lodge (Lyngenské Alpy – Norsko)

Od pobřeží se přesuneme do hor. Lyngenské Alpy jsou úchvatné pohoří a jakási vstupní brána do arktické Evropy. Táhnou se po délce více než 60 km podél Lyngenského fjordu na stejnojmenném poloostrově. Na jihu se téměř dotýkají švédských hranic, zatímco na severu se ztrácejí v chladném Severním ledovém oceánu se severním pólem na obzoru. V tomto regionu žije asi jen 3200 místních obyvatel složených z Norů, Finů a domorodých obyvatel Sámů. Pro milovníky zimních sportů, kteří hledají něco trochu jiného než tradiční evropské Alpy, je poloostrov Lyngen skrytým skvostem. Poloha 300 km za polárním kruhem nabízí jedinečné prostředí a atmosféru. V zimě je zde úžasná podívaná na polární záři a půlnoční slunce od dubna zase nabídne dlouhé letní dny.

Hotel Bellevue des Alpes (Berner Oberland – Švýcarsko)

Auto a jakýkoliv další mobilní dopravní prostředek nechte doma, do tohoto hotelu se dostanete pouze vlakem po dráze s převýšením 2061 metrů. Nachází se ve vysokohorském průsmyku Kleine Scheidegg, kousek od vlakové stanice v Jungfraujoch – takzvaném vrcholu Evropy (The Top of Europe), který se nachází ve výšce 3454 metrů. Bellevue des Alpes si zachovává staromódního ducha v kombinaci s prvotřídními službami a nezapomenutelnými výhledy do okolí. V zimě jsou horské kulisy pokryté sněhem, v létě všude kolem září zelená barva. V létě je zde hodně oblíbené horolezectví, ale i turistika. V roce 1908 byla otevřena první horská lanovka na nedalekém pohoří Wetterhorn a v roce 1912 byla dostavěna železniční trať až na Jungfraujoch, což z ní dělá nejvýše položenou železniční stanici v Evropě.

Amangiri (Utah – USA)

Nedaleko hranic s Arizonou se nachází úchvatný kaňon a zajímavá pouštní krajina. Hotel dokonale splývá s okolním prostředím a na první pohled jej možná ani nepostřehnete. K příjezdu slouží prašná silnice, která mizí v dálce, ale na jejím konci se všem příchozím otevírá jedinečná oáza. Po jízdě mezi skalními pískovcovými útvary, které jsou pro tento region typické, se objevuje architektonický skvost v podobě hotelu Amangiri. Obdélníkové leštěné betonové pavilony s hranami ostrými jako břitva a modrá barva bazénu ve spojení s okolním suchým prostředím má své mimořádné kouzlo. Zde si odpočinete jako nikde jinde, a navíc se budete moci nechat hýčkat službami na prvotřídní úrovni.

Pastoral Brothers: „Můžeme se převlíct za ženskou, i když jsme křesťani. Prča byla, když se Zeman objevil na Zmrtvýchvstání Páně“1. 7. 2020

Fogo Island Inn (Newfoundland – Kanada)

Sloganem tohoto hotelu jen „Far Away from Far Away“, což bychom mohli volně přeložit jako „ještě dál než daleko“. Musíme říct, že tento slogan byl zvolen zcela vhodně. Cesta na ostrov Fogo je možná pouze za pomoci vrtulníku či trajektu do přístavu Farewell Harbor. Obzvlášť v zimě je to trochu komplikovanější, ale pokud chcete být jako první u toho, jak slunce vychází nad severoamerickým kontinentem, stojí to za to. Na ostrově žije zhruba 2500 místních obyvatel, z nichž většina je britského či irského původu. Mozaika krajiny je tvořena mnoha malými jezery a okouzlujícími vesničkami. Na jaře lze podél pobřeží pozorovat obrovské ledovce, které se uvolňují vlivem tepla a putují po hladině moře. V zimě můžete v okolí pozorovat soba polárního, ale i lední medvědy. Teprve zde začíná ta pravá divočina.

Zdroj: Foto: Archiv hotelů