Japonské letiště nově nabízí záchod a koupelnu pro psy

Ačkoliv letecká doprava momentálně nezažívá zrovna nejlepší období, rozhodli jsme se vám přinést jednu aktualitu z Japonska, kde nemyslí pouze na pohodlí všech cestujících lidské rasy, ale i čtyřnohých mazlíčků.

Letiště v Ósace se rozhodlo vylepšit své služby pro cestující, konkrétně pro ty čtyřnohé. Otevřeli zde speciální „odpočinkový prostor“ se sprchou a speciálními psími toaletami. Zařízení se nachází před samotným vstupem na letiště, aby se čtyřnozí mazlíčci mohli uvolnit před cestou a bylo tak možné snížit jejich stres z cestování a plného močového měchýře.

„LGBT komunita je u nás plná lidí, kteří se navzájem nesnáší. Za naši prezentaci na pride festivalech se občas stydím,“ říká Michal, tanečník vogue5. 6. 2020

„Chtěli jsme usnadnit cestování všem majitelům čtyřnohých mazlíčků, ale i samotným pejskům, kteří jsou často ve velkém stresu. Nyní mají možnost si alespoň ulevit a pořádně se připravit na cestu,“ sdělila mluvčí Mezinárodního letiště Kansai Kei Ogata.

Čarodějka Helena (54) se mimo jiné zabývá vykládáním karet. Co vše se dá v kartách najít a co vzkazuje lidem, kteří v kartářky nevěří?30. 7. 2020

Místo je otevřeno každý den od 5:30 do 22:00, tudíž jej budou moci využít cestující téměř na všech letech. Kromě toalet a sprch je zde i výběh pro psy, posezení pro jejich páníčky a nechybí ani občerstvení ve formě čerstvé vody (samozřejmě pro pejsky). Celé místo je zastřešené, tudíž není problém jej využít i za deštivého počasí.

Podobné menší zařízení je pro asistenční psy i uvnitř letiště, a to pro případ, že by měl některý z letů velké zpoždění. Nejen díky těmto službám je Mezinárodní letiště Kansai v Ósace pravidelně vyhodnocováno jako jedno z nejlepších na světě.

Je však potřeba dávat si pozor. Zařízení je prozatím určeno jen pro psy, a proto budete-li cestovat se svým křečkem, králíkem či dalším zvířectvem, budete se holt muset zařídit trochu jinak.

Zdroj: CNN, Itami Airport