Tajemná opuštěná vesnička v Dubaji láká turisty z celého světa

Čím dál tím více neohrožených turistů se zajímá o opuštěnou vesničku Al Madam v Dubaji, kterou postupně pohlcuje okolní poušť.

Obrysy někdejších domů jsou stále dobře viditelné, nicméně všudypřítomný písek se skrze ně valí jako vlny na moři – plní nádvoří, proudí okny a pohlcuje také nábytek uvnitř.

Vydejte se na kole po stopách barokních mistrů – barokní cyklostezky v Plzeňském kraji mají čím nalákat22. 7. 2020

Vesnička se nachází méně než hodinu jízdy od Dubaje, těsně před hranicemi města Šardžá. Úhledně naplánovaná vesnička, která se skládá pouze ze dvou řad domů, byla ponechána na pospas osudu.

Pro většinu dnešních návštěvníků je vesnička tajemným místem, jelikož mnohé naznačuje, že lidé ji opustili ve spěchu – dveře domů jsou otevřené dokořán a na místě zůstalo také mnoho osobních věcí. Tyto skutečnosti daly za vznik myšlence, že Al Madam je tzv. „vesnicí duchů“ a obyvatelé pravděpodobně utekli z důvodu nadpřirozených sil. Lidé z okolních vesnic hovoří o zlém džinovi Umm Duwais, což je džin, který má podobu ženy s kočičíma očima a v obou rukách svírá mačety

Není divu, že je vesnička v hledáčku všech cestovatelů, kteří touží po vzrušení. Díky tomu dnes najdete několik videí youtuberů, kteří se sem vydali, ale také mnoho rad, jak tuto vesničku najít. Do nabídky výletů ji však již zařadili i místní touroperátoři.

Dle slov cestovatelů, kteří tuto vesničku již navštívili, je zde možné najít spoustu skrytých pokladů v podobě osobních věcí, které zde nechali předchozí obyvatelé. Nadšence do umění pak potěší designové skvosty v podobě nádherných mozaik na stěnách domů.

Vstup do vesničky Al Madam prozatím není nijak střežen a v nejbližší době k tomu dle slov zastupitelů ani nedojde. Vzhledem k rostoucímu zájmu turistů však nelze vyloučit, že se jednou vesnička stane živým muzeem, za jehož návštěvu budete muset platit vstupné.

Dovolená na „Kanárech“ bude letos jako nikdy! Využijte jedinečné příležitosti vychutnat si letní romantiku za zvýhodněné ceny7. 7. 2020

Vesnička Al Madam se nachází zhruba 70 kilometrů od Dubaje po silnici E44, jižně od města Al Madam. Mnoho místních touroperátorů ale právě sem nabízí i organizované výlety. Pokud při cestě do Dubaje chcete vidět i něco jiného než jen obrovské mrakodrapy, je tohle místo ideální volbou.

Zdroj: iStock