Tajemná opuštěná vesnička v Dubaji láká turisty z celého světa

Tajemná opuštěná vesnička v Dubaji láká turisty z celého světa

Čím dál tím více neohrožených turistů se zajímá o opuštěnou vesničku Al Madam v Dubaji, kterou postupně pohlcuje okolní poušť.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
6. 3. 2020

Obrysy někdejších domů jsou stále dobře viditelné, nicméně všudypřítomný písek se skrze ně valí jako vlny na moři – plní nádvoří, proudí okny a pohlcuje také nábytek uvnitř.

<Path> Albánie aneb do hor i na pláže BalkánuZdroj: ČEDOK, Kateřina Pavlíková

Vesnička se nachází méně než hodinu jízdy od Dubaje, těsně před hranicemi města Šardžá. Úhledně naplánovaná vesnička, která se skládá pouze ze dvou řad domů, byla ponechána na pospas osudu.

Pro většinu dnešních návštěvníků je vesnička tajemným místem, jelikož mnohé naznačuje, že lidé ji opustili ve spěchu – dveře domů jsou otevřené dokořán a na místě zůstalo také mnoho osobních věcí. Tyto skutečnosti daly za vznik myšlence, že Al Madam je tzv. „vesnicí duchů“ a obyvatelé pravděpodobně utekli z důvodu nadpřirozených sil. Lidé z okolních vesnic hovoří o zlém džinovi Umm Duwais, což je džin, který má podobu ženy s kočičíma očima a v obou rukách svírá mačety

Není divu, že je vesnička v hledáčku všech cestovatelů, kteří touží po vzrušení. Díky tomu dnes najdete několik videí youtuberů, kteří se sem vydali, ale také mnoho rad, jak tuto vesničku najít. Do nabídky výletů ji však již zařadili i místní touroperátoři.

Dle slov cestovatelů, kteří tuto vesničku již navštívili, je zde možné najít spoustu skrytých pokladů v podobě osobních věcí, které zde nechali předchozí obyvatelé. Nadšence do umění pak potěší designové skvosty v podobě nádherných mozaik na stěnách domů.

Vstup do vesničky Al Madam prozatím není nijak střežen a v nejbližší době k tomu dle slov zastupitelů ani nedojde. Vzhledem k rostoucímu zájmu turistů však nelze vyloučit, že se jednou vesnička stane živým muzeem, za jehož návštěvu budete muset platit vstupné.

<Path> JAKUB BLOG: Studiem cizích jazyků k poznání toho svého aneb Jak na sobě začít konečně makat a plnit si snyZdroj: JS

Vesnička Al Madam se nachází zhruba 70 kilometrů od Dubaje po silnici E44, jižně od města Al Madam. Mnoho místních touroperátorů ale právě sem nabízí i organizované výlety. Pokud při cestě do Dubaje chcete vidět i něco jiného než jen obrovské mrakodrapy, je tohle místo ideální volbou.

Zdroj: iStock

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop