FOTO: Vyrazte na procházku s přátelskými vlky. Na tomto ostrově se s nimi můžete i pomazlit

Taky jste někdy toužili zažít, jaké to je hladit vlka po srsti? Nebo prostě jen vyrazit ven na procházku s vlkem? Chtěli jste vědět, jak mezi sebou vlci komunikují? Díky organizaci The Predators of the Heart nyní můžete všechno z výše uvedeného vyzkoušet.

Vlčí útočiště se nachází v americkém městečku Anacortes ve státě Washington a návštěvníkům nabízí dvouhodinovou exkurzi, během které tráví čas výhradně s vlky. 

Italské městečko bojuje proti kultu krásy a oslavuje ošklivost. Do místního „Klubu ošklivých“ se hlásí lidé z celého světa23. 5. 2020

Jak známo, divocí vlci nejsou příliš ideálními domácími mazlíčky. Snad i proto se jejich domestikace nikdy pořádně nepovedla. Nicméně, jak potvrzuje profesor Wynne z Arizonské státní univerzity, s trochou umu a trpělivosti lze domestikovat v podstatě jakékoliv divoké zvíře. 

Ačkoliv mnoha zvířecím druhům na planetě hrozí vyhynutí, minimálně o vlky zatím není třeba mít obavu. Daří se jim bezvadně, zejména v oblastech s nízkým výskytem lidí. Tedy například v Kanadě, na Aljašce nebo na Sibiři. 

Nedostatek fyzického kontaktu se projevuje podobně jako hlad – jak se s „dotykovým hladověním“ vypořádat?24. 7. 2020

Profesor Wynne dále dodává, že v oblastech s vysokou hustotou zalidnění to vlci mají těžší a jsou tak v podstatě závislí na lidské pomoci.

Je-li pro vás vlčí společnost dlouhodobým snem, návštěvu v jejich útočišti si můžete objednat přes internet za cenu 200 dolarů na osobu. Všichni ti, kteří mají již návštěvu za sebou, slibují vskutku nevšední zážitek, na který nezapomente do konce života. S rozhodnutím ovšem příliš neotálejte, neboť zájem je obrovský a při rezervaci nejspíš skončíte na čekacím listu.