Šest evropských gay hotelů, které stojí za to navštívit

Ať už plánujete dovolenou na pláži nebo uprostřed rušného města, jistě byste měli přemýšlet nad ubytováním v těchto gay friendly hotelích.

Výborný servis, pěkné ubytování a poloha v centru tzv. „gay čtvrtí“ známých evropských míst aneb Ideální volba ubytování pro vaší příští dovolenou.

„Zoom košile“, trenýrky a bačkory. Práce z domova změnila pracovní dress code k nepoznání30. 7. 2020

The Purple Hotel (Ibiza, Španělsko)

Máte rádi tanec, chcete si užít vyhlášené kluby, plážové bary a vychutnávat si koktejly během úžasných západů Slunce? Zamířit můžete ideálně do hotelu Purple, ve kterém se nachází zároveň i skvělý bar a restaurace. Zvenku je tento tříhvězdičkový hotel nenápadný, ale uvnitř najdete líbivé barevné prostory. Před hotelem najdete i krásný venkovní bazén. Většina zdejších zaměstnanců jsou gayové, a tak jsou schopni předat vám ty nejlepší tipy pro ideální dovolenou na Ibize.

1st Floor (Řím, Itálie)

First Floor a Second Floor jsou dva sesterské hotely, které se nacházejí poblíž římského Kolosea a zároveň v samém srdci gay čtvrti v Římě, a to přímo na místní „Gay Street“. Všechny známé restaurace, bary a kluby zde máte doslova po ruce. Poblíž se nachází i stanice metra a mnoho starobylých památek historického města.

AxelBeach Hotel (Maspalomas, Španělsko)

Jedna z nejznámějších destinací na Kanárských ostrovech, které jsou v rámci LGBT komunity velmi oblíbeným turistickým cílem. Ideální dovolenou zde prožijete ve dne i v noci. Hotel je určen pouze pro dospělé, a tak po dlouhých mejdanech můžete další den nerušeně dospávat. Přímo u hotelu je bazén, kde se konají skvělé akce, vystoupení drag queens a další aktivity. Během roku se na Kanárských ostrovech koná spoustu akcí s LGBT tematikou, stačí si jen vybrat ideální termín a tohle kouzelné místo navštívit. Například letošní Gay Pride Maspalomas se zde koná od 7. do 17. května.

TWO Hotel by Axel (Berlín, Německo)

U hotelové sítě Axel ještě chvíli zůstaneme, jeden z hotelů totiž mají i v samotném srdci Berlína. Útulné pokoje, které jsou vybaveny nejmodernější technologií, vám nabídnou velmi komfortní ubytování, které se zároveň opírá o styl a design. V okolí najdete spoustu barů, výborné restaurace a příležitosti k nákupům. Zároveň se budete nacházet jen pár zastávek od známé gay čtvrti a třeba v místní hotelové restauraci najdete nové gay přátele, kteří se stejně jako vy rozhodli vyrazit do divokého Berlína.

NARCOS PO ČESKU: “Praha jede na koksu. Než mě zatkli, vydělával jsem si i 50 táců denně.” Přečtěte si příběh Ondřeje, který pražské elitě dodával kokain29. 5. 2020

The Late Birds (Lisabon, Portugalsko)

Hotel sídlí v kompletně zrekonstruovaném domě z konce 18. století. Nabídne dvanáct pohodlných pokojů s klimatizací, krásnou zahradou a bazénem. Záměrem tohoto hotelu bylo vytvořit nenápadné městské letovisko pro gay komunitu. Výborná lokalita v samotném historickém centru města je ideální pro pohodlné objevování Lisabonu, místních barů a chutné kuchyně.

Elysium Hotel (Mykonos, Řecko)

Kromě luxusních a pohodlných pokojů se v tomto hotelu nachází také proslulý Sunset Bar, ve kterém pravidelně probíhají vystoupení nejen místních drag queens, ale i skvělé večírky za účasti profesionálních tanečníků. To vše za doprovodu bezkonkurenčního výhledu a atmosféry. Kromě výhledu na samotný Mykonos se budete kochat i pohledem na Egejské moře a jeden z nejkrásnějších západů Slunce.

Zdroj: Archiv hotelů