Oscarový herec pomáhá tvořit soběstačné mini domky, v nichž si odpočinete od dnešního uspěchaného světa

Oscarový herec Matthew McConaughey si na chvíli odskočil od výuky filmu na Univerzitě v Texasu a stal se spolutvůrcem ekologicky šetrných domků, díky kterým budete mít možnost na chvíli „vyskočit“ z dnešního uspěchaného světa a načerpat novou energii.

Matthew McConaughey se přidal k projektu The Reserve, za kterým stojí australský start-up Unyoked, který založili bratři Chris a Cam Grantovi. Jejich největší novinkou je soběstačný designový mini domek, v němž je vše poháněno solární energií.

Tomáš (32): „Nechci být tlustý, proto si vždy strčím prsty do krku a všechno vyzvracím. Dělám to i několikrát za večer“3. 7. 2020

Představení tohoto příbytku sice proběhlo přímo před budovou opery v Sydney, nicméně nyní se projekt přesouvá na pobřeží Nového Jižního Walesu, severně od Sydney, kde bude k dispozici k pronájmu za zhruba 150 dolarů na noc (v přepočtu cca 3 400 korun).

Zapomeňte na připojení k Wi-Fi a cokoliv podobného. Jedním z účelů domku je doslova odpojit vás od online světa a práce a díky tomu získat dostatek času k načerpání nové energie. Nemusíte se však bát, že byste se zde nudili. Ještě více relaxu si můžete vychutnat se sklenkou výborného bourbonu, což je jeden z nápadů oscarového herce. Ten do malého obytného prostoru přidal jako jeden z hlavních prvků minibar, ve kterém nechybí bourbon značky Wild Turkey, jejímž je Matthew McConaughey kreativním ředitelem. Kromě toho herec do domečku dodal také několik svých vlastních knížek a starých kazet, které si můžete přehrát na vintage rádiu.

Celým smyslem The Reserve je odpojit se na chvíli od online světa a být zase ve spojení s přírodou tak, jako tomu bylo dříve. Cílem tohoto projektu je však také co nejméně zatěžovat životní prostředí a upozornit na plýtvání nejen energiemi, ale i dalšími věcmi. Sám herec se nechal slyšet, že je očarován australskou přírodou a člověk by se měl zase na chvíli vrátit nohama na zem a vypadnout z uspěchaného života, který má na naše tělo a psychiku neblahé účinky.

Je „přátelství s výhodami“ opravdu výhoda? Nezávazné sexuální vztahy mohou končit velkým průšvihem3. 6. 2020

Pobyt v této příjemné chatičce má navíc ještě další podtext, určitá procenta z pronájmu budou věnována charitativnímu partnerovi start-upu Unyoked, a to australské Nadaci pro národní parky a divokou zvěř. Pokud chcete dovolenou bez mobilu a ve spojení s přírodou a jste navíc fanoušky tohoto sympatického herce, je projekt The Reserve jednoznačně pro vás.

Zdroj: The Reserve