Růžové Vánoce v Kolíně nad Rýnem: vyrazte na jedinečný vánoční trh určený (nejen) LGBT lidem

Zatímco Češi obvykle jezdí za vánoční atmosférou na trhy do Vídně či Drážďan, i jiná města mají rozhodně co nabídnout. Až do 23. 12. 2019 se tak náměstí mezi Hahnestrasse a Schaafenstrasse v Kolíně nad Rýnem změní v tzv. HEAVENUE, nebeskou ulici, která se stane duhovým předvánočním zážitkem určeným (nejen) LGBT komunitě.

Pokud na vánoční trhy (ať už u nás, či v zahraničí) míříte právě kvůli neopakovatelné atmosféře, konkrétně kolínský HEAVENUE by ve vašem cestovním itineráři rozhodně neměl scházet. Barevné stánky v pop artovém stylu a sněhově bílé girlandy společně s unikátním LED osvětlením a mnoha světelnými a barevnými efekty jsou totiž doslova oslňující. Každý, kdo projde zdejší nebeskou branou, jako by portálem vstoupil do vánoční (LGBT) říše divů. Specialitou je také bohatě zdobený otáčející se vánoční strom umístěný do středu náměstí a také jedinečná fontána…Nic takové žádný jiný vánoční trh rozhodně nenabídne. (Ostatně, žádný jiný vánoční trh také není „gay“...) O speciálním programu ani nemluvě!

Zákaz vycházení využili v Polsku pro prosazení zákona o zákazu potratů. Poláci ale našli novou formu protestů16. 4. 2020

Zatímco na běžných vánočních trzích se zpívají koledy, kolínský trh HEAVENUE rozhodně nabídne mnohem originálnější zábavu. Na její organizaci se totiž podílí agentura, která se specializuje na realizaci LGBT akcí, v programu tak neschází např. vystoupení drag queens (Nina Queer, Tante Gladice), netradičních hudebních uskupení a 14. prosince se dokonce v prostorách HEAVENUE uskuteční finále soutěž Mr. Gay Germany. Pořadatelé si však připravili speciální hosty na každý den, program pak startuje vždy po 19. hodině. Kompletní přehled naleznete zde.

Ačkoliv HEAVENUE není tak úplně typický vánoční trh, rozhodně na něm neschází ani klasické vánoční artefakty – rozličné dekorace, ozdoby, vánoční věnce. A jelikož zejména v zimě je třeba myslet také na náležité zahřátí, na trhu samozřejmě nemůže chybět ani občerstvení, německý Glühwein (svařené víno) nevyjímaje.  I tento nápoj však v HEAVENUE nabude netradiční podoby, pořadatelé totiž speciálně pro tento LGBT vánoční trh vytvořili „svařené víno na míru“ – to pak nemá jinou barvu než tematicky růžovou…

Důvěryhodní obézní muži a ošklivé tlusté ženy: Jak funguje dvojí metr při hodnocení nadváhy?22. 5. 2020

Pokud tedy přemýšlíte, kam před Vánoci zamířit za unikátním kouzlem Vánoc, zkuste si naplánovat víkend v Kolíně. Protože na duhový vánoční trh s fontánou, XXL vánočním stromkem a „gay svařákem“ rozhodně jen tak nezapomenete. Trh HEAVENUE je otevřen až do 23. prosince denně od 16. do 22. hodin, vstup je zdarma.

Zdroj: prexpression.eu Advertorial