Zkraťte si českou zimu dovolenou v teple. Na „Kanárech“ si užijete zábavu i letní klima po celý rok

Zkraťte si českou zimu dovolenou v teple. Na „Kanárech“ si užijete zábavu i letní klima po celý rok

I když letos zima v Česku ještě pořádně neudeřila, podmračené dny bez sluníčka člověku na dobré náladě zrovna nepřidávají. A jelikož do jara je ještě hodně daleko, rozhodně stojí za to zauvažovat nad způsoby, jak alespoň na chvíli utéci z běžné zimní reality. Ideální volbou jsou např. Kanárské ostrovy, kde krásné počasí přetrvává prakticky po celý rok. Nejen sluníčka, ale i skvělé zábavy si tak užijete dosyta…
Jakub Starý Jakub Starý Autor
6. 12. 2019

Kanárské ostrovy jsou velmi rozmanité, což se samozřejmě projevuje i v podnebí a vegetaci. Zatímco pro Fuerteventuru je charakteristické větrno, což může být mimo tropické léto pro někoho nežádoucí, nejvýchodnější z Kanárských ostrovů – Lanzarote – připomíná povrchem měsíční krajinu a nabízí po celý rok velmi teplé klima, a to i díky suchým větrům vanoucím ze Sahary. Určitým paradoxem ale je, že ačkoliv právě Lanzarote leží nejblíže Africe, moře je tu nejchladnější ze všech Kanárských ostrovů. I když rozdíl v teplotě vody není nijak zásadní (vlivem studeného Kanárského proudu je moře i v letní sezoně okolo všech ostrovů chladnější), v případě rozhodování se, kam zamířit na ryze zimní pobyt, se jako ideální jeví Gran Canaria. Podobně jako na ostatních ostrovech se tu denní teploty i přes zimu pohybují kolem příjemných 20 stupňů, o zábavu tu navíc rozhodně není nouze.

<Path> Gay destinace čekající na svůj coming-outZdroj:

Pokud se vydáte konkrétně na Gran Canarii, turisticky nejpopulárnější je jih ostrova, kde se také nachází největší rekreační zóna – Playa del Inglés. Právě zde jsou i oblíbené pláže se zlatavým pískem, které však nabízí nejen místo k odpočinku, ale také k mnoha sportovním aktivitám, surfing nevyjímaje. Na své si tu však přijdou i ti, kdo se rádi opalují bez plavek…Jen malý kousek od Playa del Inglés se pak rozkládá i přírodní rezervace Dunas de Maspalomas, která rozhodně stojí za návštěvu – zejména pokud jste ještě nikdy písečné duny na vlastní oči neviděli.

Playa del Ingles však nejsou „jen“ pláže – jedná se o rozsáhlé turistické letovisko, kde je i díky přívětivému teplému klimatu sezona celoročně. Můžete se tak těšit na nespočet restaurací, barů, klubů i obchůdků, kde život tepe prakticky bez ustání. I proto nedaleko zdejší pěší zóny funguje spousta hotelů – tak, aby z nich hostům byly všechny „kanárské radosti“ na dosah. Pokud byste se rozhodli cestovat na vlastní pěst, ideální poměr výkon/cena naleznete např. v hotelech sítě Lopesan (např. Abora Catarina či Abora Buenaventura). Ty nejenže se nachází v centru dění, ale nabízí samozřejmě i kýžený klid pro odpočinek, skvělé služby a v neposlední řadě i vynikající jídlo.

<Path> Rozhovor s majitelkou cestovní kanceláře Canaria travel Lenkou Vikovou: "Svět je o cestování, poznávání nových lidí a je jedno, jestli ve vedlejším městě nebo v jiné zemi!"Zdroj:

Ze všech Kanárských ostrovů je Gran Canaria nejpopulárnější mezi LGBT komunitou z celého světa. Snad i proto se jí mnohými přezdívá "gay ostrov". Každoročně zde konané gay prides patří ve Španělsku mezi nejnavštěvovanější a pravidelně lákají (nejen gay) turisty z celého světa. Festival je na ostrově adorovaný také lidmi, kteří do komunity nespadají, vnímají jej ovšem jako příjemné zpestření jejich běžného ostrovního života. Gay pride Maspalomas se v roce 2020 koná v termínu 7.-17. května.

Zmíněné duny na jihu ostrova nejsou konturované pouze obyčejnými plážemi. Najít zde můžete také pláž, která je určená zejména gayům. Vyhlášený plážový stánek číslo 7 se celoročně řadí mezi nejnavštěvovanější a pokud se k němu vydáte, drink si zde s ostatními budete moci dát nejčastěji v časech 10:00-17:00. Po páté hodině odpolední se většina osazenstva odporoučí do svých hotelů, aby se následně vydala povečeřet. Jak již bylo zmíněno – noční život v Maspalomas je skutečně pestrý a mnoho nabízející, proto bývá pravidlem, že den večeří rozhodně nekončí. 

<Path> Vánoce naruby, nebo alespoň trošku kratší zima – dopřejte si pobyt na Gran Canarii se vším luxusemZdroj: Lopesan Hotels/Spolupráce

Vydáte-li se ke stánku číslo 7, jako nejkratší cesta se jeví pěšky z Meloneras od Faro de Maspalomas – nejstarší maják na ostrově (3). Cesta zabere zhruba 10-15 minut pěší chůze. Jít pěšky z Playa del Ingles (2) se příliš nedoporučuje, neboť cesta zabere i déle než 30 minut. Třetí možností je sestoupit do dun přímo od hotelu Riu (1) a po vyšlapaných cestách dojít až na cílovou pláž. Za odměnu si můžete dopřát jeden z výborných drinků servírovaných usměvavými barmany i barmankami stánku, za který zaplatíte okolo příjemných 5 eur. 

Jak se dostat na gay pláž v Maspalomas

 

Proč je Gran Canaria mezi Čechy tak oblíbená? Pomineme-li její atraktivitu mezi LGBT minoritou, dvěma hlavními důvody jsou celoročně velmi přívětivé klima a přímé lety z Prahy, jejichž pětihodinová délka se dá vydržet. Pokud tedy zimu například v Praze nesnášíte úplně nejlépe, není nic jednoduššího než koupit letenky, rezervovat hotel a třeba už druhý den ležet na pláži s drinkem v ruce.

Za zmínku také stojí velmi zajímavá biodiverzita Gran Canarie. Zatímco jih ostrova (Maspalomas) je celoročně suchý a slunný, na severu ostrova častěji v roce panuje zamračené nebo přímo deštivé počasí. Což má za následek větší úrodnost i zelenost zdejší krajiny. Příčinou tohoto jevu jsou skaliska ve středu ostrova (vyhlaslá sopka), která ostrov rozdělují na uvedené dvě části a fungují jako zeď, jež nedovoluje mračnům přesunout se ze severu na jih. Ani to ale pro dokreslení pestrosti místních ekosystémů nestačí. Mimo prosluněné písečné pláže, hory (nejvyšším bodem je Pico de Las Nieves s nadmořskou výškou 1949 metrů) a úrodná údolí Gran Canaria svým návštěvníkům nabízí také hluboké kaňony, rozlehlé národní parky nebo znovuobnovené lesní plochy.

<Path> Gay plavba proběhne opět za účasti LUIZdroj:

Jelikož Kanárské ostrovy – Gran Canarii nevyjímaje – v letní sezoně nepatří mezi zrovna levné destinace, je právě zimní období tím, kdy si tuto dovolenou lze dopřát i bez náležitého provětrání peněženky. Levnější jsou jak letenky, ubytování, tak i celé zájezdy (to se ostatně můžete přesvědčit také u CK Canaria travel, jež se na pobyty na Kanárských ostrovech specializuje již 25 let). Pokud vás tedy unavuje česká zima, chcete si ji zkrátit a přitom zažít něco nového, Kanárské ostrovy by měly být na vašem seznamu možných dovolenkových míst na první příčce.

Zdroj: Redakce/Canaria Travel Advertorial

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop