Royal Moscow Ballet před Vánoci opět oživí příběh Labutího jezera. S baletní show zamíří do Prahy, Brna i Ostravy

Podobně jako v předchozích letech i letos v čase předvánočním do České republiky zavítá nejvytíženější baletní soubor světa – Royal Moscow Ballet. Jeho členky a členové v Praze, Brně a Ostravě zatančí na hudbu P. I. Čajkovského a opět k životu přivedou milostný příběh plný smutku i vášně – Labutí jezero.

Ruská baletní škola patří dlouhodobě ke špičce v oboru. Není tedy divu, že také Royal Moscow Ballet má v Česku nespočet obdivovatelů. I proto se z návštěv tohoto souboru u nás stala již určitá „tradice“ – všechna uváděná představení se pak samozřejmě setkala také s velmi pozitivní odezvou publika. Světoznámé Labutí jezero není výjimkou. A tak již tradičně toto představení v podání těch nejlepších tanečnic a tanečníků míří počátkem prosince na česká jeviště.

Péče o penis aneb Jak dosáhnout toho, aby váš penis byl zdravý a funkční co nejdéle4. 5. 2020

Labutí jezero, jehož centrálním motivem je milostný příběh prince Siegfrieda a princezny Odetty, která je zakleta do podoby labutě, je jedním z nejznámějších baletních děl vůbec.

Od roku 1877, kdy mělo Labutí jezero premiéru, dosáhlo představení světového věhlasu a s ohledem na nespočet různých zpracování je tento příběh minimálně v základních obrysech znám prakticky každému. Jeho motivů dokonce využil i snímek Černá labuť v hlavní roli s Natalií Portman. 

I díky popularizaci příběhu se tak toto klasické baletní dílo ještě více přiblížilo také těm, kteří jinak o balet jako žánr nejeví přílišný zájem. Baletky v rolích ladných labutí navíc jistě neokouzlí jen oko skalních baletních fandů, ale i běžné kulturní publikum.

Nejen pohádkové ladění představení, ale také fakt, že v podání Royal Moscow Ballet se diváci mohou těšit na „labutí happy end“, pak z Labutího jezera dělá ideální zážitek také pro dětské diváky.

Jsme víc doma, máme víc volna a víc spíme, přesto jsme unavenější a „groggy“. Vědci radí, jak to změnit24. 4. 2020

Představení, které je již více jak 130 let jedním z nejúspěšnějších baletních kusů všech světových scén, si v podání Royal Moscow Ballet budou moci čeští diváci vychutnat počátkem prosince hned na několika místech. V Brně na Výstavišti soubor vystoupí již 1. prosince (ve 14.00 a 19.00), další představení budou následovat v pražském Kongresovém centru, a to 6. 12. (od 19.00) a 7. 12. (od 13.30 a 18.00). Své české turné zakončí Royal Moscow Ballet v Ostravě, a to v Multifunkční aule GONG 8. 12. (od 14.00 a 19.00). Vstupenky lze zakoupit online v síti Ticketportal.

Zdroj: Nedori.cz Advertorial