DS 3 CROSSBACK: Chic francouzský krasavec, který okouzlí designem i technologiemi. Vyhrajte s LUI zkušební výpůjčku

Na trhu s automobily se většina velkých změn týká oblasti technologií, velkým trendem jsou např. vozidla s ekologickým provozem. Čas od času se však i mezi všeobecně známými producenty vozidel objeví nový subjekt, který do jisté míry zamíchá kartami. Přesně to se týká také značky DS, jež je součástí francouzského koncernu PSA, producenta automobilů Peugeot a Citroën. Zatímco donedávna byly automobily s označením DS považovány za vyšší modelovou řadu značky Citroën, již od roku 2014 je DS samostatným brandem, který se zaměřuje na produkci luxusních vozidel. Jedním z nich je i DS 3 CROSSBACK, prémiové městské SUV, které má rozhodně čím oslovit i náročné řidiče. To si nyní můžete vyzkoušet i vy, pokud se zapojíte do naší soutěže.

Autor: Redakce / Zdroj: DS / Advertorial - soutěž / 29. 10. 2019

Kompaktní crossover pro milovníky luxusu

Ačkoliv pro vozy typu SUV je obvykle typické jejich (i velikostní) přizpůsobení možnému náročnějšímu terénu, v případě DS 3 CROSSBACK lze říci, že nadchne i ty, kdo příliš velkým vozům nefandí. Jedná se totiž o menší model (jehož délka činí 4,1 metru) z produkce automobilky DS, který na trhu prakticky nemá konkurenci. A to i proto, že navzdory využití jinak běžné platformy pro mainstreamová vozidla byly při jeho výrobě užity prémiové materiály a také skvělé technické prvky a elektronika. Opominout nelze ani nepřehlédnutelný design, který rozhodně zaujme svou originalitou (a to jak v exteriéru, tak i interiéru).

16. 12. 2019Oscarový herec pomáhá tvořit soběstačné mini domky, v nichž si odpočinete od dnešního uspěchaného světa

Technologie především

Nejen milovníci netradičního vzhledu si s modelem DS 3 CROSSBACK ale přijdou na své. Rozličné vychytávky připravila automobilka také pro všechny, pro které jsou technologie na prvním místě. Multimediální systém se ovládá prostřednictvím široké obrazovky s úhlopříčkou 10,3 palce, ty, kdo si za volantem rádi vychutnávají také oblíbenou hudbu, rozhodně potěší unikátní hi-fi systém Focal Electra® s 12 reproduktory.

Samozřejmostí je také množství asistenčních prvků (a to nejen těch bezpečnostních, ale i komfortních). Především ve městech, kde se řidiči nezřídka potýkají s problémy s parkováním, pak jistě využití nalezne parkovací asistent DS PARK PILOT. Díky němu automobil sám – bez nutnosti užití volantu či pedálů – dokáže vklouznout i na taková místa, na něž by se především ti méně zdatní obávali zaparkovat.

Perfektní ukázkou spojení neotřelé designérské práce s moderními technologiemi jsou pak rozhodně světla DS MATRIX LED VISION v kombinaci s technologií Matrix Beam automaticky reagující na okolní prostředí, jemuž se světla sama přizpůsobují.

Komfortní jízdní zážitek

DS 3 CROSSBACK je rozhodně automobilem, který své uplatnění nalezne nejen ve městech, ale také na delších trasách. Ačkoliv úložný prostor má objem 350 litrů a je tak určen spíše na menší náklad, na zadních sedačkách je místa dostatek, díky čemuž si pohodlné cestování užijí i dva běžní dospělí  (a to bez otlačených kolen…). Jedinou drobnou výtku je pak možné mít vůči navenek rozhodně zajímavému bočnímu zpracování vozidla – tedy výstupkům ze dveří zasahujícím až do okének. Kvůli tomu mohou mít především spolujezdci na zadních sedačkách pocit omezeného výhledu (a také zhoršeného přístupu venkovního světla).

Z hlediska pohonu mají zájemci o DS 3 CROSSBACK na výběr z trojice přeplňovaných benzinových motorů PureTech 100, 130 a 155 a dvou turbodieselů BlueHdi 100 a 130. Všechny pohonné jednotky poskytují vysokou úroveň výkonu a současně nízkou spotřebu. Automobilka však myslí i ekologicky, proto nabízí také čistě elektrickou verzi DS 3 CROSSBACK E-TENSE, která má dojezd až 320 kilometrů a poskytuje příkladnou dynamiku i jízdní vlastnosti.

13. 12. 2019Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je 80. nejvlivnější ženou světa

Nejen automobil, ale také služby

Třešničkou na dortu jsou pak služby programu Only You určené všem majitelům DS 3 CROSSBACK. Prostřednictvím mobilní aplikace se tak každý může nejen propojit se svým vozem a získat tak přístup k palubní dokumentaci, ale také sledovat historii cest či dostávat notifikace týkající se pravidelné údržby. Samozřejmostí je také možnost telefonického kontaktování asistenční centrály a pick-up služba DS Valet v případě potřeby servisu nebo DS Assistance, služba, která se v případě poruchy nebo nehody postará o vše potřebné.

Chtěli byste se s modelem DS 3 CROSSBACK projet? Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku: „Jak se nazývají světlomety poslední generace, které podtrhují elegantní vzhled DS 3 CROSSBACK?“, můžete vyhrát vypůjčení tohoto chic automobilu na celý týden, bonusem je pak plná nádrž. Nápovědu naleznete zde. Odpovědi posílejte do 15. 11. 2019 na e-mailovou adresu redakce@lui.cz. O vítězi budeme informovat na Facebooku.