DS 3 CROSSBACK: Chic francouzský krasavec, který okouzlí designem i technologiemi. Vyhrajte s LUI zkušební výpůjčku

Na trhu s automobily se většina velkých změn týká oblasti technologií, velkým trendem jsou např. vozidla s ekologickým provozem. Čas od času se však i mezi všeobecně známými producenty vozidel objeví nový subjekt, který do jisté míry zamíchá kartami. Přesně to se týká také značky DS, jež je součástí francouzského koncernu PSA, producenta automobilů Peugeot a Citroën. Zatímco donedávna byly automobily s označením DS považovány za vyšší modelovou řadu značky Citroën, již od roku 2014 je DS samostatným brandem, který se zaměřuje na produkci luxusních vozidel. Jedním z nich je i DS 3 CROSSBACK, prémiové městské SUV, které má rozhodně čím oslovit i náročné řidiče. To si nyní můžete vyzkoušet i vy, pokud se zapojíte do naší soutěže.

Autor: Redakce / Zdroj: DS / Advertorial - soutěž / 29. 10. 2019

Kompaktní crossover pro milovníky luxusu

Ačkoliv pro vozy typu SUV je obvykle typické jejich (i velikostní) přizpůsobení možnému náročnějšímu terénu, v případě DS 3 CROSSBACK lze říci, že nadchne i ty, kdo příliš velkým vozům nefandí. Jedná se totiž o menší model (jehož délka činí 4,1 metru) z produkce automobilky DS, který na trhu prakticky nemá konkurenci. A to i proto, že navzdory využití jinak běžné platformy pro mainstreamová vozidla byly při jeho výrobě užity prémiové materiály a také skvělé technické prvky a elektronika. Opominout nelze ani nepřehlédnutelný design, který rozhodně zaujme svou originalitou (a to jak v exteriéru, tak i interiéru).

4. 7. 2019„Budeme léčit HIV jako genetickou nemoc,“ hlásí vědci, kterým se novou metodou povedlo uzdravit myši

Technologie především

Nejen milovníci netradičního vzhledu si s modelem DS 3 CROSSBACK ale přijdou na své. Rozličné vychytávky připravila automobilka také pro všechny, pro které jsou technologie na prvním místě. Multimediální systém se ovládá prostřednictvím široké obrazovky s úhlopříčkou 10,3 palce, ty, kdo si za volantem rádi vychutnávají také oblíbenou hudbu, rozhodně potěší unikátní hi-fi systém Focal Electra® s 12 reproduktory.

Samozřejmostí je také množství asistenčních prvků (a to nejen těch bezpečnostních, ale i komfortních). Především ve městech, kde se řidiči nezřídka potýkají s problémy s parkováním, pak jistě využití nalezne parkovací asistent DS PARK PILOT. Díky němu automobil sám – bez nutnosti užití volantu či pedálů – dokáže vklouznout i na taková místa, na něž by se především ti méně zdatní obávali zaparkovat.

Perfektní ukázkou spojení neotřelé designérské práce s moderními technologiemi jsou pak rozhodně světla DS MATRIX LED VISION v kombinaci s technologií Matrix Beam automaticky reagující na okolní prostředí, jemuž se světla sama přizpůsobují.

Komfortní jízdní zážitek

DS 3 CROSSBACK je rozhodně automobilem, který své uplatnění nalezne nejen ve městech, ale také na delších trasách. Ačkoliv úložný prostor má objem 350 litrů a je tak určen spíše na menší náklad, na zadních sedačkách je místa dostatek, díky čemuž si pohodlné cestování užijí i dva běžní dospělí  (a to bez otlačených kolen…). Jedinou drobnou výtku je pak možné mít vůči navenek rozhodně zajímavému bočnímu zpracování vozidla – tedy výstupkům ze dveří zasahujícím až do okének. Kvůli tomu mohou mít především spolujezdci na zadních sedačkách pocit omezeného výhledu (a také zhoršeného přístupu venkovního světla).

Z hlediska pohonu mají zájemci o DS 3 CROSSBACK na výběr z trojice přeplňovaných benzinových motorů PureTech 100, 130 a 155 a dvou turbodieselů BlueHdi 100 a 130. Všechny pohonné jednotky poskytují vysokou úroveň výkonu a současně nízkou spotřebu. Automobilka však myslí i ekologicky, proto nabízí také čistě elektrickou verzi DS 3 CROSSBACK E-TENSE, která má dojezd až 320 kilometrů a poskytuje příkladnou dynamiku i jízdní vlastnosti.

1. 11. 2019DS 3 Crossback – francouzský elegán na čtyřech kolech

Nejen automobil, ale také služby

Třešničkou na dortu jsou pak služby programu Only You určené všem majitelům DS 3 CROSSBACK. Prostřednictvím mobilní aplikace se tak každý může nejen propojit se svým vozem a získat tak přístup k palubní dokumentaci, ale také sledovat historii cest či dostávat notifikace týkající se pravidelné údržby. Samozřejmostí je také možnost telefonického kontaktování asistenční centrály a pick-up služba DS Valet v případě potřeby servisu nebo DS Assistance, služba, která se v případě poruchy nebo nehody postará o vše potřebné.

Chtěli byste se s modelem DS 3 CROSSBACK projet? Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku: „Jak se nazývají světlomety poslední generace, které podtrhují elegantní vzhled DS 3 CROSSBACK?“, můžete vyhrát vypůjčení tohoto chic automobilu na celý týden, bonusem je pak plná nádrž. Nápovědu naleznete zde. Odpovědi posílejte do 15. 11. 2019 na e-mailovou adresu redakce@lui.cz. O vítězi budeme informovat na Facebooku.