Bojujme za krásu a smyslnost v každém věku, vyzývá královna burlesky Dita Von Teese. Se svou show zavítá i do Prahy

Glamonatrix – turné světoznámé Dity Von Teese – nabídne unikátní lechtivou taneční show odkazující ke zlaté éře Hollywoodu. Kouzlo a luxus klasických kabaretů 30. let znovu ožije díky umělkyni, která nejen sama sebe, ale i publikum doslova zahalí do oblaku třpytu a smyslného jiskření. Erotika pod taktovkou (bičíkem) královny burlesky pak diváky ujistí, že svůj titul rozhodně nezískala náhodou…

Cesta k burlesce

Dita Von Teese, to je tanečnice, umělkyně, herečka a návrhářka, která dokázala v showbyznysu uspět s poměrně netradičním typem performance, s burleskou. Tomuto umění se začala věnovat v roce 1992 a dnes je (právem) označována jako její královna.  Unikátní show Dity Von Teese se těší světovému věhlasu a na jaře příštího roku bude mít i české publikum poprvé možnost vidět tuto dámu v akci. Zapomeňte přitom na všechny vaše představy o tom, co je striptýz a erotika, právě Dita Von Teese totiž utvořila originální a svébytný žánr, který rozhodně nabízí více než jen vlnící se nahé tělo.

A kde se vůbec v člověku objeví zájem o tak specifický umělecký žánr? „Byla jsem velmi zodpovědný teenager, alespoň co se týká práce. Měla jsem brigádu v obchodě se spodním prádlem – a právě to předznamenalo i mou budoucí kariéru,“ vzpomíná v jednom z rozhovorů slavná umělkyně s tím, že v ní právě spodní prádlo začala vzbuzovat různé fantazie.

„Až když jsem byla starší, pochopila jsem význam těchto pro mě do té doby záhadných krásných kousků oblečení, které měla v šuplíku i má matka,“ dodává Dita Von Teese, která se mj. proslavila právě vášní pro korzety a luxusní spodní prádlo, které již sama také navrhuje. A ačkoliv o sobě jinak hovoří jako o plaché a stydlivé a tvrdí, že jen málokdo, kdo ji znal během dospívání (včetně jejího mladšího já), by si dokázal představit, že se bude živit tancem a striptýzem, dnes ji zná skutečně celý svět.

Šestnáct druhů mužského a ženského orgasmu. Nedaří se vám některého dosáhnout? Nevadí, zkuste jiný!23. 7. 2021

Nahota na úrovni

Je ovšem třeba neplést si klasické striptýzové show s performancemi, jimž se věnuje Dita Von Teese. V jejích vystoupeních se rozhodně nejedná o prvoplánovou nahotu. Sama umělkyně dnes otevřeně mluví o problémech ageismu (tedy stárnutí, které se jaksi „nenosí“, protože není vizuálně atraktivní), o tom, že každý může být okouzlující, a to bez ohledu na své tělesné proporce nebo věk. „Ageismus, zacílený zejména proti ženám, bude vždy obtížné řešit. Musíme se ale postavit za krásu, smyslnost a erotiku ve všech fázích života. Věci se samozřejmě mění, ale myslím na Madonnu, J.Lo a na to, jak pracovat s ženskou smyslností. Nemusíme odcházet do důchodu, i my se můžeme dál vyvíjet,“ shrnuje.

Burleskní show v podání Dity Von Teese je tak do jisté míry i aktivistickou podívanou a sama Dita otevřeně hovoří o poskytování určité inspirace pro každého, kdo nechce žít tak, jak se od něj očekává. Sama přitom přesně ví, o čem mluví. Ve svých 47 letech má za sebou nevydařené manželství s kontroverzním zpěvákem Marilynem Mansonem, působí ve specifickém odvětví showbyznysu a rozhodla se nemít děti. A její životní motto se z klasické představy najít si manžela a starat se s ním o potomky změnilo v prostou myšlenku – postarat se především sama o sebe.

Největší pohlavní orgán je mozek, tvrdí zastánci erotické hypnózy. Ta slibuje bezdotykový orgasmus i zbavení se sexuálních dysfunkcí30. 7. 2021

Glamonatrix míří do Prahy

Všechna tato životní poznání se pak promítají i do aktuálního světového turné Glamonatrix. S ním královna burlesky zavítá do Prahy 7. dubna 2020, a to rovnou do historické budovy Karlínského divadla. To se po dobu představení navíc v přední části promění ve skutečný luxusní kabaret – návštěvníci budou totiž usazeni k malým stolečkům, u nichž budou moci popíjet šampaňské přesně tak, jako je to v kabaretech zvykem. Skutečně nezapomenutelný zážitek je tak zaručen...

Zdroj: www.bigissue.com Advertorial