Světová taneční show Crazy Horse Paris míří do Prahy. Oslní krásou nahých těl i neotřelým humorem

Umění ve všech jeho netušených podobách; taneční revue, která staví na principech burlesky; kabaret, jehož tradice sahá až do padesátých let minulého století – to je pařížská legenda Crazy Horse Cabaret, která se svou světovou show míří i do Prahy…

Autor: Redakce / Zdroj: Double-U / Advertorial / 17. 10. 2019

Crazy Horse Cabaret je synonymem pro špičkovou show, která se začala formovat již v roce 1951, právě tehdy založil Alain Bernardin kabaret „Le Crazy Horse de Paris“ a vedl jej až do roku 1994. A ačkoliv dnes má již kabaret jiné provozovatele, stále o něm lze říci, že neexistuje na světě žádná jiná show, která by divákům nabízela srovnatelný zážitek.

Kouzlo profesionálních tanečnic v kombinaci se světelnými triky a unikátními kostýmy je totiž neopakovatelné. Není proto divu, že pod značkou Crazy Horse již vystupovaly i takové hvězdy, jako je Dita Von Teese, Carmen Electra či Pamela Anderson. Skvělou show se pak nechala inspirovat také Beyoncé, která přímo v kabaretu Crazy Horse natočila část svého videoklipu Partition.

17. 1. 2020Sedm novodobých divů světa pro letošní rok

Až doposud si umění profesionálních tanečnic, které se rozhodně nebojí odhalit ani netušená zákoutí svého těla, mohli vychutnávat jen fanoušci v zahraničí. Nyní se ale celý ansámbl pařížského kabaretu, který se stal doslova kulturním fenoménem, vydal na celosvětové tour a ve výčtu zastávek poprvé neschází ani Praha.

Čeští diváci se tak mohou těšit na precizní výstupy desítky umělkyň, které nejenže za sebou mají prestižní klasické taneční vzdělání, ale zároveň pocházejí z různých koutů celého světa, což zaručuje nevídanou rozmanitost výsledné podívané. Na té se výraznou měrou samozřejmé podílí také originální hudba, vizuální efekty a propracovaná projekce. Opomenout nelze ani oslnivé stylové kostýmy, na jejichž tvorbě se v průběhu fungování kabaretu podíleli i světově proslulí návrháři jako Paco Rabanne či Karl Lagerfeld, speciálně pro tanečnice pak ikonické boty s červenou podrážkou navrhnul legendární Christian Louboutin.

21. 10. 2019Český sbor, jenž doprovázel Chinaski či Petra Bendeho, míří do slavné Carnegie Hall. Kvůli cestě do USA ale potřebuje podpořit

Ačkoliv se tedy jedná o performanci vycházející z principů burlesky, jež balancuje na hranici mezi humorem a erotikou, ve spojení s profesionálním tanečním uměním se jedná o kulturní zážitek par excellence.

Představení Crazy Horse Paris se budou konat v pražském divadle Hybernia, a to od 5. do 9. listopadu. Jelikož partnerem akce je také uznávaný producent francouzských šampaňských vín Champagne Piper-Heidsieck, samozřejmě ani v Hybernii nebude jeho prezentace scházet. Zážitek z show si tak budou moci všichni návštěvníci vychutnat dvojnásob.