Fiddo: nová mobilní aplikace pro nejlepšího přítele člověka funguje jako psí i lidská seznamka. Nabízí však mnohem víc

Všichni majitelé/ky psů, zbystřete. Pokud vám doposud scházela platforma, kde byste se mohli spojit s dalšími nadšenými pejskaři, plánovat společné akce, ale zároveň evidovat údaje o vašem mazlíčkovi a zajistit tak i jeho bezpečí, je tu Fiddo. Mobilní aplikace určená všem, kteří si chtějí se svým čtyřnohým přítelem užít zábavu, ideálně ve společnosti dalších podobně smýšlejících dvounožců.

Pes – přítel člověka

Psi patří k člověku od nepaměti. V rámci evropské kultury je však možné říci, že pejskové dnes získali v mnoha domácnostech téměř výsadní postavení a jsou skutečnými členy rodiny – lidé věnují pozornost kvalitě psí stravy, hračkám, volnočasovým aktivitám, s pejsky sportují i cestují. Stejně tak jsou ale psi ideální „záminkou“ k seznámení, a to nejen s dalšími pejskaři. Vlastnictví psa přitom jako by z člověka dělalo příslušníka specifické sociální skupiny – pejskaři totiž mají podobné zájmy a povinnosti, v době digitální je však jasné, že pouhé venčení a příp. nákup psích oblečků již pro uspokojení všech jejich potřeb (a potřeb chlupatých parťáků) nestačí. A právě proto vznikla aplikace Fiddo, která je určena všem aktivním pánům a paničkám a samozřejmě také jejich mazlíčkům.

„Cílem naší aplikace není nic jiného než digitalizovat komunity pejskařů v jednotnou a spolupracující kulturu. Naší vizí je prosazovat takové pohledy na soužití člověka a psa, které vedou k jejich zdravějšímu společnému životu. Tím samozřejmě nemyslíme pouze na zdraví fyzické, ale také zdraví duševní a společenské,“ uvedl David Navrátil, zakladatel aplikace Fiddo. Ovšem ani tím výčet užitečných funkcí nekončí.

Maserati MC20 aneb Sexy novinka, která vás zaujme na první pohled15. 1. 2021

(Nejen) seznamka pro psy i lidi

Aplikace nabízí široké spektrum funkcí (ty chce navíc do budoucna ještě rozšiřovat). Po stažení (appka je dostupná jak pro iOS, tak i Android) je nejprve třeba vytvořit profil majitele pejska (prakticky jako na kterékoliv běžné lidské seznamce) a následně také propojený profil psí – do něj majitelé uvádí rasu psa, jeho jméno, povahové rysy i věk a také nahrají fotografii (buď pejska samotného nebo fotku společnou).

Důležité jsou také informace o bydlišti – ty následně mohou posloužit také v případě, že se pejsek zaběhne (fakultativně je navíc možné uvést i číslo známky a čipu pejska). V takové chvíli appka nejenže nabízí možnost okamžitého „vyhlášení pátrání“ (přímo v psím profilu je dostupná rychlá volba „Ztratil se! Chci zahájit pátrání!“), ale dokáže určit, v jaké lokalitě by se mazlíček mohl případně pohybovat. Díky spolupráci s útulky, ale také skrze zapojení dalších uživatelů se pátrání stává mnohem efektivnějším a šance na návrat pejska domů se výrazně zvyšují. Kromě toho právě na základě GPS údajů lze najít pejskaře v nejbližším okolí, plánovat vycházky (a také monitorovat jejich délku).

V newsfeedu aplikace se zároveň všem uživatelům zobrazují rozličné texty magazínového charakteru – tipy týkající se výcviku a výchovy psů (appka nabízí také online kurzy výcviku), videa zaměřená na psychologii psů, videorozhovory s majiteli psů, ale také avíza plánovaných akcí určených pro lidi se psím doprovodem. Tyto akce pak zadávají sami psí majitelé – zorganizovat např. psí piknik je tak otázkou pár snadných kliknutí. Vedle toho appka samozřejmě umožňuje přímé sledování vybraných uživatelů, s nimiž je možné navázat kontakt a příp. se domluvit na schůzce tváří v tvář (čumákem v čumák).

Džíny s dírami, mini tašky, kraťasy na kolo a další módní trendy, kterým dejte v novém roce rychle vale30. 12. 2020

Pejskařům zdar!

Česko je nesporně jednou z největších psích velmocí. Pejsci totiž bydlí v téměř 40 % českých domácností. Je proto jasné, že tato pejskařská základna skýtá velký potenciál. S jeho využitím ostatně počítají i autoři celého projektu – ti věří, že jen do konce letošního roku bude mít appka kolem 40 000 uživatelů. Smělým cílem celého týmu Fiddo pak je vybudování aktivní uživatelské základny čítající kolem sta tisíc majitelů/ek pejsků, kteří budou společně trávit čas, čenichat (psi), předávat si zkušenosti (lidé…) a jednoduše si užívat života i tehdy, když jim zrovna bude „pod psa“…

Zdroj: FIDDO Advertorial