Seznamka Tinder spouští funkci pro cestovatele – LGBT lidi bude varovat před destinacemi, kde jim hrozí nebezpečí

Ačkoliv cestování je nepochybně zábavná kratochvíle, mohou nastat situace, kdy se člověk z různých důvodů v zahraničí může dostat do problémů. Jedním z nich může být odlišná sexuální orientace nebo genderová identita. A právě proto populární mobilní aplikace uvádí novou funkci – Traveler Alert, jež varuje LGBT lidi před oblastmi, kde by mohli být vystaveni nebezpečí.

Seznamovací mobilní aplikace Tinder je jednou z nejpopulárnějších aplikací svého druhu a ačkoliv primárně je určena pro heterosexuální populaci, často ji užívají také LGBT lidé. S ohledem na to, že denně minimálně jednou Tinder spustí ve svých mobilních telefonech více jak 10 milionů lidí napříč celým světem (Tinder funguje ve 190 zemích a 40 jazykových mutacích), je jasné, že dosah aplikace je obrovský. A právě proto, že seznamku užívá také spousta LGBT lidí, rozhodli se zástupci společnosti po zahrnutí určení sexuální orientace (což Tinder umožňuje poměrně nově) vytvořit systém bezpečnostní kontroly, který při cestách do zahraničí bude LGBT osoby varovat před potenciálními nebezpečími, která by jim mohla hrozit.

Zapomeňte na komplikované diety. Tyto tři potraviny vám letos v létě pomohou dosáhnout štíhlé linie17. 7. 2021

„Když náš tým diskutoval o možnosti přidat určení sexuální orientace do uživatelského profilu, konverzace se rychle posunula k tomu, jak by tato informace uživatele mohla v některých oblastech ohrozit,“ upřesnil Elie Seidman, generální ředitel společnosti. Právě proto, že cestovatelská sezona je v plném proudu, vytvořil tým Tinderu aktualizaci, která uživatele – cestovatele, ale také místní – upozorňuje na platnou legislativu týkající se LGBT v dané lokalitě.

„Funkce je navržena tak, aby chránila a informovala členy LGBTQ komunity před inherentním rizikem používání seznamovacích aplikací v téměř 70 zemích, které stále aplikují diskriminační zákony, jež status LGBTQ kriminalizují,“ uvádí Tinder v tiskové zprávě. A faktem je, že s ohledem na to, že v některých zemích – třeba v Saudské Arábii či Iránu – je homosexualita stále trestána smrtí, rozhodně se jedná o opatření užitečné. Na problémy však mohou LGBT lidé narazit i v mnohem běžnějších dovolenkových destinacích, jako je např. Maroko či Jamajka.

Nová francouzská limuzína dorazila do Česka. Dostane šanci porazit známé německé konkurenty?24. 7. 2021

Tzv. Traveler Alert tak uživatele s ohledem na určení jejich polohy upozorní, že se vyskytují v zemi, kde jsou LGBT lidé zákonem stíháni, a nabídne jim, že jejich profil na seznamce kompletně skryje. V momentě, kdy se uživatel rozhodne svůj profil i nadále užívat, aplikace automaticky skryje alespoň informace o jeho/její sexuální orientaci/generové identitě.

Uživatelům zároveň bude nabídnuta možnost informovat se blíže o zákonech dané země prostřednictvím odkazu směřujícího na materiály lidsko-právní organizace ILGA World. Právě s ní na vytipování problematických lokalit zástupci Tindelu spolupracovali, organizace poskytla své souhrnné údaje ze zpráv o homofobii po celém světě. Díky tomu bylo zatím určeno 69 zemí, kde LGBT lidem hrozí různé formy nebezpečí.

Funkci Traveler Alert není třeba nijak speciálně instalovat, spustí se zcela automaticky hned, jakmile appka zjistí, že se uživatel vyskytuje na území jiné země. „V zásadě věříme, že každý by měl mít možnost milovat toho, koho milovat chce. A jsme hrdí na to, že nabízíme funkce, které lidem umožní být v bezpečí,“ uzavírá Seidman.

Zdroj: theverge.com, gaystarnews.com