GALERIE: Podívejte se na nejkrásnější zákoutí světa hledáčkem fotografů - cestovatelů

Malebné vesničky, majestátní zvířata a zajímavé lidské momenty – představujeme nejlepší snímky zachycené po celém světě fotografy letošní soutěže National Geographic Travel Photo Contest.

Mnohdy zapomínáme, jak je naše matička Země krásná a kolik nádherných míst a živočichů na ní žije. Je pravda, že si toho často také vůbec nevážíme a cestou k vlastnímu pohodlí naší planetě stále více ubližujeme. Cílem soutěže National Geographic Travel Photo Contest je upozornit i na tuto skutečnost.

„Gayové se na ulicích moc neprojevují, ale srbský noční život je bohatší než v Česku,“ říká Srb žijící v Praze22. 5. 2020

Každoročně se této prestižní soutěže fotografů zúčastní talentovaní fotografové z celého světa, díky kterým tak máme možnost procestovat svět pomocí mnoha dechberoucích snímků. Soutěží se ve třech kategoriích – příroda, města a lidé.

Hlavní cena letošního ročníku, což je nejen prestiž spojená s výhrou, ale také 7 500 amerických dolarů (cca 170 000 Kč), putovala do rukou fotografa Weimina Chu z Číny, a to za jeho snímek „Winter in Greenland“ (zima v Grónsku). Tuto fotografii můžete vidět v úvodu tohoto článku.

Na snímku je znázorněna malá rybářská vesnička v blízkosti města Upernavik, jejíž domy září jasnými barvami uprostřed mlhy a sněhu.

FOTO: Věk není třeba skrývat – prošedivělé vousy, knírky a bradky zaplavily Hollywood22. 5. 2020

Mezi další oceněné snímky patří třeba ten od Huaifeng Li, který získal první místo v kategorii „lidé“ a zobrazuje herce připravující se na divadelní představení. Níže v galerii pak najdete i ostatní nejúspěšnější snímky letošního ročníku soutěže, které vás nadchnou určitě stejně jako naši redakci.

 

Zdroj: National Geographic Travel Photo Contest