Potápění se žraloky a zasloužený odpočinek aneb kam vyrazit na dovolenou

Stále jste se ještě nerozhodli, kam letos vyrazíte na dovolenou, a cesty do tradičních dovolenkových zemí, jako je Řecko a Chorvatsko, už vás nebaví? Stále jsou tu destinace, kde si to své najdou jak milovníci odpočinku, tak i nadšenci pro dobrodružství.

Dokonalý relax na Maledivách

Pokud jste se rozhodli pro klidnější dovolenou a těšíte se na zasloužený relax, Maledivy jsou tou správnou volbou. Maledivy se skládají ze stovek malých ostrůvků, na kterých najdete nejen luxusní resorty. Máte tedy z čeho vybírat. Najdete zde privátní pláže s bílým pískem a laguny s křišťálově čistou vodou. Téměř ve všech resortech můžete využít lázeňskou péči, několik druhů masáží nebo relaxační a ozdravné procedury.

Holení jako byznys aneb Proč se z hladkého těla stal moderní trend5. 5. 2020

V některých luxusních resortech se o vaše pohodlí postará osobní majordomus a atmosféru dokonalého klidu doladí šum Indického oceánu. Pokud se přece jen rozhodnete pro něco akčnějšího, i zde jsou vám k dispozici zážitky vodního lyžování, windsurfingu, flyboardingu nebo potápění. Díky velkému množství korálových útesů je také šnorchlování na Maledivách jedinečným zážitkem.

Nevšední poznávání podmořského světa

Čeká vás konečně volno a chtěli byste si užít nějaké to dobrodružství, adrenalin a nevšední zážitky? Můžete zkusit nezapomenutelné potápění se žraloky na ostrově Dyer v Jihoafrické republice u legendární žraločí vesničky Kleinbai, ale pokud nejste úplnými žraločími fanoušky a raději se od nich chcete držet dál, můžete je pozorovat z lodi.

V obou případech se profesionálně vycvičená posádka snaží nalákat žraloky házením krvavých návnad co nejblíže lodi. Jestliže se rozhodnete pro potápění, budete spuštěni do hloubky pár metrů v kleci, která je upevněna na lanech a zavěšena na plovácích. Tak se vám naskytne jedinečný zážitek pozorování žraloků v akci. Mezi ostrovy také můžete pozorovat několik druhů lachtanů, kolonie tučňáků, kormoránů, krabů, langusty a spousty dalších zvířat.

Nezapomínejte na to nejdůležitější

Ať už se rozhodnete pro klidnou dovolenou s dostatkem odpočinku, nebo pojedete za zábavou a dobrodružstvím, nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění a užít si tak bezstarostnou dovolenou.

Češi každoročně řeší více než sedmdesát tisíc pojistných událostí z cestovního pojištění, takže se to určitě vyplatí, zvlášť pokud se rozhodnete cestovat do vzdálenějších zemí, kde pak situace v případě úrazu a jiných potíží může být komplikovanější.

Zdroj: JW