Vzhůru na Mallorku! Cestovatelský trend podle Davida Pártla: hotely pro osoby ve věku 16+

Vzhůru na Mallorku! Cestovatelský trend podle Davida Pártla: hotely pro osoby ve věku 16+

Léto se nezadržitelně blíží. Konečně! A pokud ještě nemáte naplánovanou svou dovolenou (a nebo máte, ale rádi byste si léto ještě rádi zpestřili, byť jen třeba prodlouženým víkendem), tak už začněte balit kufr. Kam že se to vydáme? Na španělský ostrov, který je nejen největší z Baleárských ostrovů, ale i celého Španělska.
Redakce Redakce Autor
31. 5. 2019

Už asi správně tušíte, vzhůru na Mallorcu! Pokud ale máte děti, tak nejprve zavolejte babičkám a domluvte hlídání, protože tam, kam vás vezmu, je dětem vstup zakázán..

Za pár hodin daleko od běžné reality

Přímý let z Prahy trvá dvě a půl hodiny, transfer z letiště pak zvládnete ani ne za čtvrt hodiny. Takže se ani nenadějete a už ležíte na pláži. Ale to přeskakuji. Nejdříve si vybalme v hotelu Cook´s Club Palma Beach. Jedná se o hotel, který je součástí celé hotelové sítě, jež začala fungovat letos v dubnu a zaměřuje se na novou generaci cestovatelů ve věku 16+. Pozor, neplést s označením 18+. V celém hotelu, především u bazénu, tak neuslyšíte dětský křik a pláč. Ačkoliv sám mám děti rád, musím uznat, že během celého pobytu jsem vnímal, jaká je to změna, když v ubytovacím komplexu nejsou. Jediné, co u bazénu uslyšíte, je chillová hudba z mixážního DJ pultu, který hraje celý den. A pak ještě cinkání skleniček na baru (a jelikož útrata je řešena skrze hotelovou kartu, nemusíte s sebou navíc neustále nosit eura nebo svoji kreditku).

Bazén je velký s dostatečným množstvím pohodlných lehátek. Co se mi hodně líbilo, byla vyvýšená část u bazénu, kde byl jen písek, palmy, lehátka a stínidla z plachty. Ležet tam, mít v ruce piňa coládu, v uších chillový house, nechat na sebe dopadat zlatavé paprsky zapadajícího slunce…Nádhera.

Snad všechny pokoje mají balkón, doporučuji tedy stranu s výhledem na bazén. Pokoje i celý hotel jsou minimalisticky řešené s pěknými designovými detaily. Snídaně jsou zážitkem, každý den trochu obměněné, aby nebyla nuda. Ta rozhodně není ani v okolí.

<Path> Jaké jsou nejlepší destinace roku 2018? Praha se dostala do TOP 10! Podívejte se na přehledZdroj: TripAdvisor.com, Facebook.com, Lonelyplanet.com

Poznávání i gastro zážitky

Z hotelu, který se nachází v oblasti El Arenal, je to asi pět minut chůze na pobřežní promenádu a pláže. Jelikož tato část Mallorky je hojně navštěvovaná německými turisty, je také znát, že místní trh cílí na ně. Komu ale bude promenáda malá, může se vydat také do hlavního města Mallorky, Palma de Mallorca

Do Palma de Mallorca se z hotelu dostanete autem nebo hromadnou dopravou za cca 10 - 15 minut. Kromě návštěvy známé pevnosti nad městem, Castell de Bellver, odkud je překrásný výhled do širokého okolí a také na zdejší přístav, se do hlavního města můžete vydat i za gastro zážitky. My jsme objevili restauraci, která není turistická, ale je blízko centra. Jmenuje se Raco de La Bona Cuina. Na první pohled to není zrovna designový podnik, ale jídlo bylo neuvěřitelně dobré a ceny zcela adekvátní. Osobně jsem právě zde ochutnal tu nejlepší paellu, jakou jsem doposud jedl.

Dovolená na pláži

K pobytu na Mallorce doporučuju oprášit řidičáky a pronajmout si auto. Jedině tak si budete moci užít ostrov naplno. Na nejhezčí pláže si totiž pěšky nezajdete. A úchvatných pláží je na Mallorce mnoho!

Podle mě je must see Cala del Moro. Maličká zátoka, hodně „Instagram místo“. Fotku odtud prostě mít musíte. Pláž je maličká a přelidněná, ale i tak je její návštěva zážitek. Doporučuji se tam porozhlédnout a až si uděláte fotku, vydejte se na druhou stranu, kde narazíte na další malou zátoku, která je celá skalnatá s průzračnou vodou. Také lidí je tu méně a na koupání a skoky do vody je tohle místo prostě ideální. Pro celodenní pohodu na pláži ale stejně budete muset jinam, třeba na nedalekou nekonečně dlouhou pláž s bílým pískem a azurovou vodou Es Trenc.

Na hezký romantický západ slunce se vydejte na sever. Právě na severní části Mallorky je spousta míst, kde i ta nejledovatější srdce alespoň na chvíli roztají. My našli hezkou zátoku, kde jsme mysleli, že slunce zapadne mezi dvěma útesy. Náš odhad byl sice chybný a viděli jsme jen rudou zář, protože slunce zapadlo dřív, než se mezi útesy posunulo, i tak to ale byl krásný zážitek. Stejně jako celý náš pobyt na této perle Baleárského souostroví.

<Path> Na Menorcu vyrazte mimo hlavní sezonu. Jarní rozkvetlý ostrov skvěle poznáte pěšky i na kole, dohlédne na vás sám KristusZdroj:

Mallorcu tedy – nejen jako destinaci pro plnohodnotnou dovolenou, ale klidně i jako skvělé místo, kde můžete strávit pohodový prodloužený víkend – rozhodně doporučuji. Celý výlet i s pobytem v Cook´s Club Palma Beach si bez starostí můžete užít např. díky službám cestovní kanceláře CK Neckermann.

Zdroj: David Pártl

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop