Soutěžte s LUI o vstupenky na divadelní představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle

Chtěli byste si zajít do divadla na výtečné a netradiční představení? Máte perfektní příležitost. Ve spolupráci s Národním divadlem jsme pro vás připravili soutěž o dvě vstupenky na drama Netrpělivost srdce v režii Dana Špinara.

„Všechno začalo neobratností, naprosto nezaviněnou nehorázností...“ Anton Hofmiller, poručík od hulánů, posádkou v ospalém maďarském městečku, je v předvečer první světové války pozván na slavnostní recepci do domu pána z Kekesfalvy, místní honorace. Po večeři vyzve k tanci jeho dceru, aniž tuší, že Edita je zmrzačena a téměř neschopna chůze. Hned na druhý den se pokusí tuto trapnou epizodu napravit – a postupně se začne zaplétat do pasti svých soucitných gest.

Angelina Jolie napsala knihu, která má změnit svět. „Věřím, že dětem dodá odvahu bojovat za svá práva,“ uvedla20. 10. 2021

Mistrovský román rakouského spisovatele Stefana Zweiga (1881–1942) o tom, kam člověka může dovést neschopnost říkat ne, nabízí na jevišti Stavovského divadla a v režii Daniela Špinara dechberoucí podívanou a až atletický výkon protagonisty Radúze Máchy. Díky nevšednímu scénickému řešení se tento „společenský horor“ odehrává ve vražedném tempu, které divákovi nedá vydechnout.

Abyste vyhráli dvě vstupenky, stačí správně odpovědět na následující soutěžní otázku: Jaká herečka ztvárnila hlavní roli postižené Edity v inscenaci Činohry Národního divadla? Nápovědu najdete třeba přímo na stránkách Národního divadla.

Hvězdný herec lituje role trans ženy, za niž byl nominován na Oscara. „Dnes bych tu roli odmítnul,“ tvrdí. Přijal ale další podobnou23. 11. 2021

Výherce obdrží dvě vstupenky na přestavení Netrpělivost srdce (hraje se 11. 6. 2019 v 19:00) do Stavovského divadla.

 Své odpovědi posílejte na adresu redakce@lui.cz

 

Zdroj: Národní divadlo Advertoriál