GALERIE: Jak vypadaly známé divy světa v době své největší slávy?

Až na jednu výjimku vzal dnes antické divy světa čas. Jak však vypadaly v době své největší slávy? Díky unikátním grafickým rekonstrukcím si je nyní můžete prohlédnout.

Při plánování nějaké cesty či dovolené se většinou inspirujete fotkami ze stránek nejrůznějších cestovatelských průvodců a sledujete tipy, které vám říkají, jaká místa v daných destinacích musíte navštívit. Naši předci však podobné vymoženosti neměli a informace se k nim dostávaly maximálně z povídání, případně místa objevovali na vlastní pěst.

Správné dýchání náš učiní šťastnější a zdravější. Dýchejte podle pravidel22. 5. 2020

Na cestovním seznamu mnoha lidí by se pravděpodobně objevily i všem známé divy světa, ale kromě jednoho z nich, kterým jsou pyramidy v Gíze, již jejich návštěva není možná.

Všechny tyto stavby jsou přitom skvělým příkladem lidské vynalézavosti a pozoruhodné architektury a také v dnešní době inspirují mnohé umělce a tvůrce. Není tak divu, že tyto zmizelé stavby dnes znovu ožívají.

„Tak moc mi chybí dotek!“ Kvůli sociálnímu odstupu nejvíce trpí single lidé a LGBT senioři. Kde najít pomoc?22. 4. 2020

Díky rozsáhlému výzkumu a náročné práci se tyto úchvatné divy světa podařilo alespoň částečně oživit, a to ve formě fotorealistických 3D vizualizací. Vše má na svědomí duo architektů Keremcan Kirilmaz a Erdem Batirbek, díky kterým uvidíte všechny stavby přesně tak, jak vypadaly v dobách jejich největšího rozkvětu.

„Naším cílem bylo inspirovat lidi k tomu, aby znovu objevili dávno zapomenuté zázraky antického světa. Chtěli jsme vyvolat zvědavost u nadšených cestovatelů a umožnit jim, aby získali lepší představu o tom, jak sedm divů světa skutečně vypadalo ve svém rozkvětu. Výsledkem je sedm animovaných rekonstrukcí, které přinášejí tyto jedinečné stavby znovu do života,“ prohlásili autoři projektu. Na jejich tvorbu se můžete podívat v galerii níže.

 

Zdroj: JW; Budget Direct