Queenstown – hlavní město adrenalinu na Novém Zélandu

Díky množství adrenalinových aktivit a extrémních sportů, které se v novozélandském městě Queenstown a jeho okolí provozují, je Queenstown označován jako hlavní město adrenalinu na světě. Historicky poprvé zde byl komerčně provozován bungee jumping, a kromě něj si tu můžete vyzkoušet spoustu dalších aktivit či treků. Najdete tu také to nejluxusnější ubytování, ale i spoustu barů, restaurací, hospůdek a klubů, které váš pobyt ještě více zpříjemní.

Výlety po okolí

Během návštěvy města se určitě vydejte na Bob´s Peak, a to pěšky či kabinkovou lanovkou Skyline Gondola. Na vrcholu najdete vyhlídku s restaurací s výhledem na úchvatné jezero Wakatipu, město a okolní hory. Pobyt si můžete zpestřit například i projížďkou na drobné sáňkařské dráze.

Pokud si chcete svůj výlet prodloužit, pokračujte odtud na vrchol 1 748 metrů nad mořem vysoký Ben Lomond, kde se vám za odměnu namáhavého výšlapu s převýšením 1 400 metrů naskytne nádherný panoramatický pohled.

A pokud budete mít štěstí, uvidíte i slavného horského papouška keu. Zpáteční cesta zabere přibližně 6 hodin, tak si na ni vyčleňte dostatek času.  Za doporučení stojí také krátká procházka na 907 metrů vysoký Queenstown Hill, která vám tam i zpět zabere tak dvě až tři hodiny při převýšení 600 metrů. Z kopce je nádherný pohled na východ slunce nad Queenstownem.

Heterosexuálové stále častěji vyhledávají sex s jinými muži. Nejde o city, uvažují o nich jako o „živém dildu“10. 6. 2020

Co vše můžete v Queenstownu vyzkoušet

Pokud vás trekování moc nebaví, ale zato jste si do Queenstownu přijeli užít trochu toho adrenalinu, vydejte se na starodávný most Kawarau bridge přes průzračně modrou řeku Kawarau. Právě toto místo se stalo oficiální kolébkou světového bungee jumpingu. Pro méně odvážné toto centrum nabízí také sjezd na Zipline. Další místa, kde si můžete skočit, jsou Skippers Bridge (71 m) či Pipeline Bungee (celých 102 metrů!).

Pro ty největší adrenalinové nadšence je tu i několik možností tandemových seskoků padákem či tandemového paraglidingu. Nabídka vyhlídkových letů je také nepřeberná, takže je jen na vás, který zážitek si dopřejete. 

Queenstown sám o sobě je plný dalších různorodých aktivit. Mezi ty nejznámější patří strašidelný dům Fear Factory, který je skvěle propracovaný a organizovaný. Procházka v domě je opravdu děsivá, ale zároveň si zde užijete spoustu zábavy.

Zajímavostí je také 12D kino, které promítá 3D filmy na pohyblivých sedačkách při užití různých efektů, jako je sníh, déšť, mlha, rychlost a další. Samozřejmostí je virtuální realita a také zajímavý projekt Smash It, kam si můžete přijít vybít svůj vztek při rozbíjení věcí, které vám dají k dispozici.

Oblíbenou atrakcí na jezeře je ponorka Hydro Attack dosahující rychlosti až 80 km/hod na hladině a pod vodou 40 km/hod. Po všech zážitcích, které si ve městě dopřejete, nezapomeňte ochutnat proslulý hamburger v podniku Fergburger, na který se čekají dlouhé fronty.

TIP: Vydejte se do Queenstown v rámci jednoho z individuálních zájezdů na Nový Zéland a poznejte tuto zemi mnoha tváří. Zúčastnit se můžete např. zájezdu Nový Zéland mini na 10 dní od 56 500 Kč.

Skippers Canyon

Vyzkoušejte unikátní zážitek v podobě cesty do Skippers Canyon, ve kterém se nachází řeka Shotover, po níž se můžete plavit v tryskovém člunu. Cesta je nebezpečná a většina autopůjčoven vjezd na ni zakazuje. Shotover a cesta k ní patří mezi hlavní atrakce Queenstownu a užít si tu můžete jak plavbu jetboatem neboli tryskovým člunem přes úzké kaňony těsně podél skalisek, ale také divoký rafting!

Kam za zimními sporty

Milovníci zimních sportů si zde také přijdou na své. V blízkosti města se nalézají lyžařské areály Coronet Peak a The Remarkables, což je pohoří nacházející se na jihovýchodním břehu jezera, jehož nejvyšší vrcholek dosahuje více než 2 300 metrů a je považován za nejoblíbenější novozélandský lyžařský areál. Lyžařská sezóna začíná koncem června a končí koncem srpna až začátkem září. Oba lyžařské areály jsou vzdálené asi půl hodiny jízdy autem z města.

Období pikniků zahájeno: buďte styloví! Kromě koše s dobrotami a deky se vybavte trendy kloboukem!26. 4. 2019

Po náročném pobytu v Queenstownu je čas na trochu odpočinku, a tak se nezapomeňte vydat do nedalekého střediska Onsen Hot Pools s vířivkami pod prosklenou střechou, kterou je možné odsunout. Bazény se pyšní krásným výhledem do okolí a umožní vám tu nejlepší možnou relaxaci.

Jak sami vidíte, Queenstown je opravdu město plné zážitků, které si jinde na světě v takové míře nedopřejete, a proto rozhodně stojí za návštěvu!

TIP: Lákají vás adrenalinové aktivity na Novém Zélandu? Podívejte se na nabídku CK GO2 a zařaďte si je do zájezdu na míru.

Zdroj: CK GO2 Advertorial