Fendels – krátká, intenzivní dovolená v Tyrolsku s nezapomenutelnými zážitky

Užít si ještě poslední lyžování a odpočinout si od neustálého pracovního stresu a ruchu velkoměsta. To byla hlavní motivace, se kterou jsme se s mojí partnerkou vydaly na cestu do rakouského městečka Fendels.

Autor: Redakce / Zdroj: KK / Advertorial / 27. 4. 2019

Malé městečko Fendels se nachází v tyrolských Alpách. Na závěr dlouhé cesty (z Prahy je to asi 600 km) jsme jely táhlými serpentýnami opravdu hodně nahoru. Odměnou nám byl penzion s ohromujícím výhledem umístěný v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Vzhledem k datu našeho pobytu na konci března jsme stihly konec lyžařské sezóny a díky tomu nás vítaly sjezdovky téměř liduprázdné. Vždy však naprosto skvěle upravené se všemi lanovkami a vleky v plném provozu. To vše jsme si užívaly s neustále slunečnou oblohou bez mráčku, která už byla příslibem blížícího se jara.

4. 2. 2020Strach z koronaviru nutí lidi kupovat „obličejové“ masky i pro čtyřnohé mazlíčky

Je tu krásně na lyžích, ale při pohledu z lanovky na všechnu tu krásnou přírodu, zpevněné lesní cesty, bylo více než zřejmé, že krásně tu musí být v každém ročním období. Bylo nám skoro až líto, že budeme „jen“ lyžovat. Cyklistika, pěší turistika, to vše tady určitě stojí za to zažít. A to v neposlední řadě i kvůli samotnému hotelu Erlebnishotel Fendels, který jsme si vybrali z pestré nabídky CK Neckermann.

Luxusní, velmi autentické prostředí vás okouzlí hned při vstupu do recepce. Použití krásného dřeva a ostatních přírodních materiálů v interiéru doplňují nejen květiny, ale také nezbytní sobi, trpaslíci a další dekorace trošku na hranici našeho střízlivého „slovanského“ vkusu. Což je ale to jediné, nad čím by třeba někdo mohl lehce pozdvihnout obočí.

Jinak totiž v Erlebnishotel Fendels na všechny hosty čeká perfektní servis, personál, který je vždy s úsměvem na tváři připraven pomoci, útulné pokoje, bazén, opět s „kýčovitým výhledem“, a hlavně naprosto skvělá gastronomie. I my jsme si náš pobyt s polopenzí doslova „vychutnaly“. Navíc vzhledem k tomu, že jídelna je prosklená a ze všech stran umožňuje výhled na štíty velehor, člověk pokaždé uspokojí nejen smysly chuťové…

Při snídaních bylo k dispozici vše, co si člověk může k snídani přát. Kdo rád jí zdravě, mohl si vybrat z pestré nabídky ovoce, jogurtů a cereálií. My jsme si užívaly vajíčka, sýry a klobásky s výborným křupavým pečivem. Jídlo je ráno důležité a před odchodem na sjezdovku jsme nechtěly nic zanedbat. Bez ohledu na to, že jsme byly následně celý den v pohybu, polopenze nám úplně stačila, snídaně nás vždy tak zasytila, že jsme tak tak stihly vytrávit do večeře.

A to byl krásný závěr dne. Výběr z menu nebo bufetový styl, každopádně vždy zážitek.  V mnoha vyhlášených luxusních restauracích by se v Erlebnishotel Fendels měli co dozvědět o moderní gastronomii. Veškeré pokrmy připravené z čerstvých surovin, chuťově dokonalé a dokonale servírované. Velikost porcí (pokud nemluvím o bufetu) byla více než velkorysá, a to je po celodenním běhání po horách také dost důležité. Samozřejmě nechyběl ani dostatek čerstvé zeleniny a výborné pivo nebo víno. Pro rakouský veltlín a ryzlink mám prostě slabost...

28. 1. 2020Proč naše domovy „specificky“ zapáchají a jak to změnit?

A komu bych tento hotel doporučila? Vlastně každému. Já si pobyt užila se svojí přítelkyní a byly jsme naprosto spokojené, naše tři dny byly plné skvělých zážitků, ale také odpočinku a klidu. A to i navzdory faktu, že v hotelu byly také rodiny s dětmi. Děti byly ukázněné, snad je to tak v rakouských zařízeních zvykem a je vnímáno jako samozřejmost, že pobyt má být příjemný pro všechny.