Influencer David Pártl
Rozhovor
<Path>

Influencer David Pártl

Známý instruktor Les Mills a influencer David Pártl se rozpovídal o jedné z jeho největších zálib, kterou je bezpochyby cestování. Proč je v rámci jeho kariéry cestování tak důležité a která země je jeho momentálně nejvíce vysněnou?
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
28. 3. 2019

Davide, z tvých sociálních sítí je patrné, že jsi dost zaneprázdněný. Na druhou stranu ale miluješ cestování, máš na něj vůbec čas?

Řekl bych, že času mám dost. Hodně mi to umožňuje právě cvičení a práce na sociálních médiích. Nemám klasickou práci na full time, kde bych musel sedět v kanceláři a dovolenou si plánovat.

Jsi tedy pánem svého času?

Dá se to tak říct. Samozřejmě mé stálé lekce v rozvrhu jsou závazné a od toho se odvíjí můj volný čas. Ale když je potřeba, můžu za sebe najít záskok. Sice to nemůže být moc často - už jen kvůli klientům, kteří očekávají, že když je v rozvrhu mé jméno, tak tam budu já - nicméně stále mi to umožňuje dostatečnou flexibilitu, třeba i pro spontánní výlety, kdy se rozhodnu téměř ze dne na den, že někam pojedu.

Často je tvé cetování spíše impulzivní záležitostí?

Mám radši spontánní nápady. Například loni v prosinci bylo dost ponuré počasí a potřeboval jsem si trochu pročistit hlavu, tak jsme se s kamarádem rozhodli, že někam pojedeme. A za dva dny už jsme seděli v letadle do Egypta. Teď se mi zase naskytla možnost letět na Floridu, což jsem také předem neplánoval...

<Path> Známý český model Petr Dočkal: „Chlap by se neměl definovat tím, že o sebe neumí či nechce pečovat“Zdroj: Jan Witek, Petr Dočkal, Juan Calderón

Nerad tedy plánuješ dlouho dopředu?

Přesně tak, nejsem moc plánovací typ. Nerad si třeba v lednu kupuji dovolenou na červenec. Je to pro mě strašně dlouhá doba. Někdy je to nutnost, ale já mám raději ty spontánní věci. On se pak člověk těší, ale když čekání trvá už moc dlouho, těšení se mění spíš v dlouhé odškrtávání měsíců.

Je tvé cestování často spojeno i se sportem, kterému se věnuješ?

Díky tomu, že jsem jezdil a jezdím na různá Les Mills školení a velké akce, tak ano. Ať už to byly cesty do Dánska, Švédska, Polska, Les Mills je rozděleno do několika skupin a Česko spadá pod Nordic team. Jak už název napovídá, tak hlavní oblastí jsou právě tyto severské země, a to především Švédsko, tam se jezdí nejvíce.

S kým cestuješ ze všeho nejraději?

Nejčastěji a rád cestuji s přáteli, a to hlavně za zážitky a fotkami.

Zmínil jsi fotky, cestování je tak určitě důležité i pro tvůj Instagram, abys měl tzv. „živý“ obsah...

Určitě. Nebojím se říct, že mé followery baví, že se skrze můj profilu někam podívají. Zároveň jim pak dávám různé tipy, inspiruji je kam jet nebo kam si v té lokalitě zajít, co vyzkoušet apod. Já osobně miluji jídlo a hezké pláže. Často také cestuji tzv. lowcost, takže lidem ukazuji i různé alternativní možnosti. Občas se mi totiž daří vychytat různé akce na letenky či ubytování nebo zjistit informace, které má člověk šanci získat až na místě...

Ale akční letenky a ubytování se kupují spíše s předstihem, ne?

Ono to právě dost často bývá na poslední chvíli. Důležité je jen koukat a sledovat stránky, které podobné slevy nabízejí. Ty stránky se dají sledovat i na sociálních sítích, různé společnosti dělají slevové akce poměrně často, ale člověk musí zareagovat rychle. Letecké společnosti dělají například jednodenní akce na letenky.

Můžeš prozradit, kde jsi byl naposled?

Teď nedávno jsem byl na horách v italských Dolomitech. Byl to prodloužený víkend, lyžovali jsme tři dny. A bylo to super, protože nám vyšlo perfektní počasí. A vlastně na horách jsem byl asi po třech letech, tak jsem si to užil.

Preferuješ spíš zimní, nebo letní dovolenou?

Určitě letní. Hory a zimu mám sice také rád, ale více si dokážu užít léto. Města i pláže mám raději v létě, kdy je všude plno sluníčka. Možná je to i tím, že jsem vyrůstal na horách, tak jsem se toho v dětství nabažil.

Léto se pomalu a jistě blíží, jaké jsou tvé plány?

Už jsem zmiňoval Floridu. Budu teď pár dní v Miami a pak mě čeká sedmidenní plavba na výletní lodi. O tom teď tolik mluvit nebudu, protože z této cesty pro LUI připravuji video a článek. Téměř celé léto mám zatím rezervované pro jednu spolupráci. Měl bych jezdit po hudebních festivalech po střední Evropě s mezinárodním kreativním týmem. Na začátku května mě ale třeba také čeká cesta na Mallorcu, kde jsem našel zajímavou nabídku od CK Neckermann. Letíme si s kamarádem jen na tři dny odpočinout do hotelu nové generace pro mladé lidi, které teď Neckermann nabízí pod názvem Cook’s Club. Tak jsem na to hodně zvědavý.

Takže i na Mallorce je to jedna velká party?

V nabídce hotelů jsou sice i drinky a party, ale hlavně jsou to cool hotely pro mladé lidi za skvělé ceny. Zároveň si na cestách užívám hlavně jídlo a zde slibují i výborné mezinárodní speciality, takže se moc těším.

A co klasické rodinné resorty, už jsi v nějakém takovém byl?

Rodinný resort jsem vyzkoušel poprvé v Egyptě a nebylo to tak hrozné. Ale přiznávám, že v tu dobu tam tolik dětí nebylo. Sám jsem zvědavý, jaké to bude na Mallorce, když tam budou hlavně mladí lidé, zní to skvěle.

Co je pro tebe na dovolené nejdůležitější?

Hlavně to jídlo. (smích) Mám rád velké hotelové snídaně, ale rád si zajdu do města a místních restaurací a bister. Většinou mám k pobytu jen snídaně. Rád totiž objevuji i méně turistická místa, která člověku většinou doporučí místní lidé. Právě tak člověk zažije tu pravou místní kuchyni, atmosféru a většinou se nají i mnohem levněji. Dalším důležitým bodem mých cest jsou fotky.

Fotíš na cestách hodně?

Ano, vyhledávám vždy zajímavá místa, abych měl dostatek fotek pro své sociální sítě. Ale není to zase tak, že se od rána do večera honím za fotkou.

Focení však vyžaduje nějaký doprovod - pokud tedy nefotíš jen samá selfie...

Na cestování sám bych asi neměl odvahu. Někdy ale s focením mé kamarády docela hodně otravuju, na druhou stranu to některé baví a někdy sami ten koncept fotky i vymyslí.

Nepřemýšlel jsi někdy o tom, že bys na chvíli Instagram úplně vypnul a jen tak si dovolenou užil?

Určitě jsem přemýšlel o tom, že bych odjel na prodloužený víkend, kde bych totálně vypnul, nikomu o tom neřekl a nesdílel ani nic na Instagramu. To by byla také jediná možnost, kdy bych mohl jet sám.

<Path> Náhradou za pití alkoholu bylo natáčení videí na sociální sítě. Nyní sleduje Dominika Vršanského na instagramu přes sto tisíc lidíZdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Jaký je teď tvůj největší sen, co se cestování týče?

Vietnam. Sním o něm už dva roky a v Asii jsem ještě nebyl, takže možná to letos konečně dopadne. Nicméně zase to vyžaduje plánování. Taková daleká cesta už nějakou organizaci potřebuje, ale já na to moc nejsem. O proto mi podobné plány asi vždycky ztroskotají. (smích) Navíc v Asii člověk musí počítat i s obdobím dešťů a dalšími faktory, je to trochu složitější. Nicméně chystám se tam, půjčím si nějaký skútr a budu objevovat.

Preferuješ spíše dovolenou na vlastní pěst s více dobrodružstvím, nebo dovolenou v hotelu s perfektním servisem?

Všechno má své plusy a mínusy. Je to vždy o tom, co od dovolené čekáš. Někdy chceš totální relax, někdy chceš maximum zážitků. Já mám rád obojí.

Chtěl bys být takovým tím čistě cestujícím influencerem, který sdílí jen obsah týkající se cestování?

To je můj sen! Kdyby se mě někdo zeptal, jaký je můj cíl v rámci Instagramu, tak bych chtěl jednoznačně cestovat a díky tomu si vydělávat. Není to nereálné, ale těch influencerů už je celkem dost a je těžké na trhu uspět a prosadit se. Ale naděje a sny umírají poslední. Držte mi palce.

Zdroj: David Pártl

Populární
články

Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý

E-Shop