Za výtečnou gastronomií i freskami Emila Filly vyrazte do restaurace Art Restaurant Mánes

Dobrého jídla není nikdy dost, zejména pak v centru Prahy. Restaurací je zde tolik, že někdy bývá obtížně se v nich vyznat. My vám to usnadníme. Dnes vám představíme Mánes Restaurant, příjemné místo k posezení na břehu Vltavy.

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Mánes Restaurant / Advertoriál / 18. 3. 2019

Art Restaurant Mánes najdete hned pod známou Šítkovskou věží, ve které sídlil i skautský oddíl Jaroslava Foglara. Prostorný objekt vznikl v letech 1928-30 na místě bývalých Šítkovských mlýnů jako sídlo umělců a dodnes je to znát. Na stropě totiž najdete fresky od Emila Filly, které mají nevyčíslitelnou hodnotu.

7. 6. 2019RECENZE: Vyzkoušeli jsme závodníky mezi lechtivými hračkami

V restauraci také stojí původní klavírní křídlo, na které kdysi hrál a skládal u něj Jaroslav Ježek, spolupracovník Voskovce a Wericha z Osvobozeného divadla a autor takových známých písní, jako je Bugatti Step či Tmavomodrý svět. Každý pátek a sobotu se zde také pořádají pravidelná klavírní představení.

Do restaurace se ale většinou nechodí jen kochat či poslouchat hudbu. Mít hezký a prostorný interiér je příjemné, ale kuchařské umění je tu na prvním místě. A v Mánesu si skutečně pochutnáte. Zdejší menu je většinou v duchu české a francouzské kuchyně, sestavuje ho tým zkušených kuchařů pod vedením šéfkuchaře Jaroslava Zahálky.

Své si zde najdou jak milovníci steaků, tak vegetariáni, kterým můžeme doporučit například výtečný kozí sýr s řepovou kaší. A kdo má rád něco „tradičního“ z pohledu kuchyně našich babiček, leč netradičního z pohledu dnešní gastronomie, ten si sem může zajít na podařené pečené šneky.

V prostoru, kde se snoubí ta nejlepší gastronomie s uměním a kde si můžete vychutnat nádherný pohled na Vltavu i její levý břeh, se konají i nejrůznější akce a eventy. Vhod přijde Mánes i těm, kteří plánují velkolepou oslavu, takřka veškeré prostory jsou propojené a slavit se dá i venku. Ale i ti, kteří si zde chtějí vychutnat dobré jídlo a pití v soukromí, nepřijdou zkrátka. Pro ně jsou připraveny i soukromé salónky. Kromě dvou restaurací k Mánesu patří i Lounge bar a kavárna Art Café v téže budově.

17. 6. 2019GALERIE: Takhle vypadaly nejslavnější světové kapely za mlada. Mnohé byste ani nepoznali

Takže až budete v letošním předjaří bloudit po nábřeží, už budete vědět, kam si můžete zajít na výtečné jídlo i za uměleckým zážitkem.