Za výtečnou gastronomií i freskami Emila Filly vyrazte do restaurace Art Restaurant Mánes

Dobrého jídla není nikdy dost, zejména pak v centru Prahy. Restaurací je zde tolik, že někdy bývá obtížně se v nich vyznat. My vám to usnadníme. Dnes vám představíme Mánes Restaurant, příjemné místo k posezení na břehu Vltavy.

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Mánes Restaurant / Advertoriál / 18. 3. 2019

Art Restaurant Mánes najdete hned pod známou Šítkovskou věží, ve které sídlil i skautský oddíl Jaroslava Foglara. Prostorný objekt vznikl v letech 1928-30 na místě bývalých Šítkovských mlýnů jako sídlo umělců a dodnes je to znát. Na stropě totiž najdete fresky od Emila Filly, které mají nevyčíslitelnou hodnotu.

22. 4. 2019Z plánování sexu se stává velké téma. Nemáte sexu dost? Utvořte si sexuální rozvrh

V restauraci také stojí původní klavírní křídlo, na které kdysi hrál a skládal u něj Jaroslav Ježek, spolupracovník Voskovce a Wericha z Osvobozeného divadla a autor takových známých písní, jako je Bugatti Step či Tmavomodrý svět. Každý pátek a sobotu se zde také pořádají pravidelná klavírní představení.

Do restaurace se ale většinou nechodí jen kochat či poslouchat hudbu. Mít hezký a prostorný interiér je příjemné, ale kuchařské umění je tu na prvním místě. A v Mánesu si skutečně pochutnáte. Zdejší menu je většinou v duchu české a francouzské kuchyně, sestavuje ho tým zkušených kuchařů pod vedením šéfkuchaře Jaroslava Zahálky.

Své si zde najdou jak milovníci steaků, tak vegetariáni, kterým můžeme doporučit například výtečný kozí sýr s řepovou kaší. A kdo má rád něco „tradičního“ z pohledu kuchyně našich babiček, leč netradičního z pohledu dnešní gastronomie, ten si sem může zajít na podařené pečené šneky.

V prostoru, kde se snoubí ta nejlepší gastronomie s uměním a kde si můžete vychutnat nádherný pohled na Vltavu i její levý břeh, se konají i nejrůznější akce a eventy. Vhod přijde Mánes i těm, kteří plánují velkolepou oslavu, takřka veškeré prostory jsou propojené a slavit se dá i venku. Ale i ti, kteří si zde chtějí vychutnat dobré jídlo a pití v soukromí, nepřijdou zkrátka. Pro ně jsou připraveny i soukromé salónky. Kromě dvou restaurací k Mánesu patří i Lounge bar a kavárna Art Café v téže budově.

28. 5. 2019Každý den není posvícení! Podívejte se na ty nejzábavnější špatné filmy!

Takže až budete v letošním předjaří bloudit po nábřeží, už budete vědět, kam si můžete zajít na výtečné jídlo i za uměleckým zážitkem.