Magická hladina jezera Lipna bude mít novou dominantu

George Clooney si ve své vile na jezeře Como v Itálii užívá chvíle plné odpočinku a relaxace ve velkém stylu. Luxus, komfort a servis jsou silou, která podněcuje požitek z odpočinku a zážitku. Proč si nedopřát podobný standard užívání života plnými doušky a užít si opravdu každé roční období – zimní atmosféru se sklenkou šampaňského a jiskřivým ohněm, jarní čas pod rozkvetlými stromy na břehu jezera, letní vánek s koktejlem v baru na Mole a podzimní chvíle u vyhřívaného bazénu?

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: MOLO Lipno Resort / Advertorial / 22. 2. 2019

Ano, můžete každý víkend jezdit do luxusních hotelů v Čechách, dát si dobrou večeři, masáž anebo obletět evropské destinace, vyzkoušet tamní gastronomii a nákupní šílenství či jezdit lyžovat do švýcarských Alp. Ale našli jsme lepší místo, které teprve vzniká, ale architekti z Chapman Taylor ho již propsali na papír a bude v Čechách.

Přímo na břehu Lipna vyroste luxusní rezidenční komplex MOLO Lipno Resort, jehož součástí bude stopadesátimetrové molo s jezerním vyhřívaným bazénem, promenáda s obchody a také pětihvězdičkový hotel s wellness a spa, prestižní restaurací, vinotékou a soukromým MOLO Beach Clubem. Pro rezidenty bude k dispozici rovněž klubová půjčovna sportovního vybavení, beach volejbalové hřiště a správcovské služby na nejvyšší úrovni.

Rýsuje se nová možnost mít v Čechách své víkendové útočiště, svůj druhý domov na břehu jezera s větrem v plachtách nebo zamrzlou vodní hladinou a nádhernými romantickými západy slunce v jakémkoliv ročním období. MOLO Lipno Resort bude vynikat svou kvalitou, luxusem, komfortem a službami, podobně jako resorty v Rakousku, Švýcarsku či Itálii u jezera Como.

Každý dům a každý návrh má svůj příběh, a tak nás zajímalo, co nám prozradí Jan Pokorný, architekt a associate director Chapman Taylor. „MOLO je pro nás srdeční záležitost, je to první projekt svého druhu v České republice. Procestovali jsme kus Evropy, chtěli jsme podobnou zkušenost zažít a přenést ji do českého prostředí. Navrhli jsme resort, který nabízí komplexní služby a vybavenost pro lidi, kteří mají rádi a ocení komfort, luxus, kvalitní služby a servis. Velmi detailně jsme se věnovali funkčním dispozicím bytů a vysoké úrovni standardního vybavení včetně saun, designových zařizovacích předmětů, velkoformátových francouzských oken, velkorysých teras a balkonů. Mimořádné jsou speciálně upravené nájezdy pro sportovní vozy i velká SUV, prostorná parkovací místa, dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola, sklepy a kóje pro sportovní vybavení.“

Faktem je, že na detailech záleží a mnohdy jsou nároky na standard druhého bydlení dokonce vyšší, i když lehce odlišné. Smyslem druhého bydlení je docílit stejně vysoké životní úrovně, jakou máte doma, byť v něm nutně nemusíte trávit tolik času. Byty a podkrovní penthousy v MOLO Lipno Resortu mají přímý výhled na jezerní hladinu nebo do klidnější romantické zahrady. Dominanta projektu, stopadesátimetrové dřevěné MOLO, dala resortu jméno. Veřejnosti poskytne úžasné místo pro večerní procházky nebo návštěvu baru a restaurace. Členové MOLO Beach Clubu zde také budou využívat vyhřívaný bazén s filtrovanou vodou.

Poloha největšího jezera v srdci Šumavy je ideální v každém ročním období. V zimě nabízí téměř 12 kilometrů sjezdových tratí, lyžařskou a snowboardovou školu, známý snowpark, běžecké tratě a největší dětské lyžařské hřiště v České republice. Na náročnější lyžaře čeká hned za hranicemi s Rakouskem skiareál Hochficht se svými 21 sjezdovkami v délce přes 20 kilometrů a službami srovnatelnými s věhlasnými alpskými resorty. Na jaře a na podzim láká na golf, turistiku, jezdectví či cyklistiku. V létě pak vítá zejména milovníky vodních sportů – plavání, jachtingu, surfingu, kitingu, vodních skútrů či sportovního rybolovu.

Evergreenem je Český Krumlov, zámek Hluboká či třeboňské rybníky s dominantním Rožmberkem. A když už vás omrzí čeština, pěšky, autem či na kole si můžete zajet k sousedům za hranice.

10. 4. 2019„Definovat mužství by měli gayové a heterosexuálové společně,“ radí psycholog v souvislosti s krizí maskulinity

Přejete si, aby už MOLO stálo? Nebojte se, čas běží rychle a než se nadějete, rok 2020 bude za dveřmi. A pokud se rozhodnete již teď, za dva roky pojedete ve svém sporťáku relaxovat do přírody na břeh jezera Lipno do svého útulného komfortního bytu se všemi benefity resortu.

Sklenka vína na terase u západu slunce se siluetou plachetnice je sice „klišé“, ale každý ho má rád!

Chci vědět více: www.molo-lipno.cz