Galangal – Zbavte se lupů 4x rychleji!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Freepik

Galangal – Zbavte se lupů 4x rychleji!

Lupy někdy v životě potrápí každého druhého člověka, neboť je to jedno z nejčastějších onemocnění vlasové pokožky. V důsledku přesvědčení spousty lidí, že lupy jsou důsledkem špatné hygieny, přichází do hry i často narušené sebevědomí a stres s výběrem oblečení, na kterém nebude nic poznat. Co když ale existuje přírodní řešení, které si s nimi poradí až 4x rychleji než ostatní přípravky?
Michal Černý Autor
20. 4. 2023

Co jsou vlastně lupy zač?

Lupy jsou šupinky na povrchu vlasové pokožky, shluky odumřelých buněk, které více či méně ulpívají ve vlasech. I když se nejedná o závažný stav, každý, kdo lupy někdy měl, si je moc dobře vědom toho, jak dokáží znepříjemnit život. Proč ale vznikají?

Mezi 3 hlavní faktory patří:

  • Různá citlivost vlasové pokožky – někdo je prostě k tvorbě lupů geneticky náchylnější.
  • Nerovnováha tvorby kožního mazu – buď je ho příliš mnoho nebo příliš málo
  • Přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které přirozeně žijí na povrchu pokožky a živí se naším mazem, přičemž uvolňují nenasycené mastné kyseliny, jež ve vyšší koncentraci narušují kožní bariéru, dráždí pokožku, způsobují zánět a zrychlují obnovu buněk.

Tvorbu lupů ovlivňují i další faktory jako stres, nezdravý životní styl, používání nevhodných kosmetických přípravků, nošení čepice atd. Příčin je mnoho, je těžké udržet je pod kontrolou, a proto se lupy velmi často vrací.

<Path> Pubické ochlupení vs. vlasy: Co ovlivňuje plešatění a proč nemají chloupky na intimních místech šanci růst do délky?Zdroj:

Suché nebo mastné?

I laik pozná celkem snadno, zda ho trápí suché či mastné lupy. Suché lupy jsou jemné bílé nebo našedivělé šupinky, které neulpívají na vlasové pokožce, takže když si protřete vlasy, „sněží“ vám na ramena. Většinou jsou spojeny s příliš suchou pokožkou hlavy, která je dehydratovaná a podrážděná. Mastné lupy se tvoří na mastné vlasové pokožce, jsou větší, shlukují se, mají nažloutlou barvu, mohou zapáchat, způsobují svědění a ulpívají ve vlasech.
 

Jak na ně?

V lékárnách je k dostání spousta účinných přípravků pro odstranění lupů, nicméně těžko se jich zbavíte napořád, mohou se opakovaně vracet. Proto je vhodné šampony proti lupům používat nejen při náhlém výskytu lupů jako intenzivní kúru, ale také jako udržovací péči pro prodloužení stavu bez lupů a k oddálení jejich opakovaného návratu.

Galangal, přírodní řešení 

Mnozí z vás o něm nikdy neslyšeli, přitom se používá (nejen) v tradičním asijském léčitelství již  více než 1000 let. Galangal je léčivá rostlina z rodiny Zingiberaceae (Zázvorníkovitých). Jeho kořen vypadá jako zázvor, ale je růžovější a má ještě ostřejší chuť. V ajurvédské medicíně je využíván pro zklidnění žaludku, při průjmech nebo zvracení. Kořen galangalu obsahuje aktivní molekuly „fenylpropanoidy“, jež působí silně protizánetlivě. Bojují s patologiemi vyvolanými nerovnováhou mikrobiomu, jako je právě i tvorba lupů. Proto si jej vybrali odborníci z francouzských laboratoří Klorane pro novou řadu vlasové péče proti lupům. Galangal je přírodní alternativou pyrithionu zinku, jeho účinek na lupy je dokonce 4x rychlejší (Test in vitro vs referenční aktivní látka v běžné dávce) a poradí si jak se suchými, tak mastnými lupy již po prvním použití!

Pokud vás tedy trápí přetrvávající lupy, je možné sáhnout po intenzivní měsíční kúře ve formě Klorane ošetřující masky v prášku. Prášek se při kontaktu s vodou promění v bohatou vláčnou pěnu, která po vmasírování do vlasové pokožky a 2minutovému působení hloubkově čistí vlasovou pokožku od lupů a navrací jí rovnováhu. Maska nahrazuje mytí klasickým šamponem, používá se 2x týdně a jedno balení s 8 sáčky tak vystačí na měsíční kúru. Ošetřující maska v prášku zabraňuje opakovanému návratu lupů na další 4 týdny.

Masku doporučuje společnost kombinovat s Klorane Šamponem s galangalem, který je bez sulfátů a silikonů, má 87% přírodní složení a příjemnou, dřevitou vůni. Šampon lze používat i samostatně při mírnějších stavech lupů, nebo jako následná péče po intenzivní kúře.
 

Pro naše vlasy i planetu

Přípravky Klorane s galangalem jsou ekologicky koncipované produkty. Výtažek z galangalu je získáván 100% přírodní extrakcí, šampon i maska mají bioodbouratelné složení, maska navíc díky práškově textuře šetří až 80 % vody při výrobě. Obaly jsou 100% recyklovatelné a vyrobené z recyklovaného plastu. Produkty nesou označení Green Impact Index B (Green Impact Index s přehledným hodnocením ABCD skupiny Pierre Fabre, pod kterou značka Klorane spadá, poskytuje přesnou představu o dopadu výrobku na životní prostředí, od biologické rozložitelnosti jeho složení, až po životnost jeho obalu).

Klorane se navíc angažuje v Indonésii, kde se galangal pěstuje. Firemní nadace Klorane Botanical Foundation vysadí na ostrově Flores ve spolupráci s místní organizací Coeur de Forêt během 3 let 10 000 galangalů.

Zdroj: klorane.com, ncbi.nlm.nih.gov, researchgate.net, kloranebotanical.foundation

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop