Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní
Rozhovor
Zdroj: BULLDOTS, se svolením

Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní

Zauvažovali jste o tom, že byste si možná nechali pomocí techniky SMP skrýt lysinky, či přímo vyladit celou pokožku hlavy tak, abyste se jednou pro vždy zbavili zjevné pleše? O tom, jak technika mikropigmentace pokožky hlavy probíhá, jsme si povídaly se zakladatelkou studia BULLDOTS Sorou Yu. Celý rozhovor byl redakčně přeložen.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
2. 6. 2023

Na úvod jedna velmi praktická otázka za všechny, kdo o SMP uvažují: Bolí to při samotné proceduře nebo po ní?

Míra nepohodlí během SMP procedur je mezi klienty vysoce individuální. Zatímco někteří popisují pocit podobný tahání vlasů, jiní během sezení usnuli. Většina klientů považuje proceduru za snesitelnou, či dokonce příjemnou. Ale existují i ti, kterým to bylo nekomfortní.

Po zákroku mohou klienti pociťovat drobné nepohodlí nebo citlivost v ošetřovaných oblastech. To ale obvykle odezní během několika dní.

Jak dlouho takové sezení trvá? Nebo to vezměme úplně z gruntu a předstírejme, že jsem člověk, který čte tento článek a rozhoduje se, zda na SMP jít. Co udělat jako první? Na co se připravit?

Prvním krokem je objednat se na konzultaci s Bulldots. Odborník posoudí vaši pokožku hlavy a prodiskutuje s vámi požadovaný výsledek. Podrobně vám také vysvětlí proceduru a zodpoví všechny vaše dotazy. Pak se případně naplánuje postup.

Před samotným zákrokem je důležité dodržovat veškeré pokyny, jako je vyhýbání se alkoholu nebo lékům na ředění krve.

Když je vše v pořádku a připraveno, odborník vyčistí a připraví pokožku hlavy. Pomocí speciálního SMP pigmentu a vysoce kvalitního stroje budou vytvořeny drobné pigmentové tečky, které zlepší vzhled vlasových folikulů. Počet potřebných sezení bude určen rozsahem vypadávání vlasů a požadovanými výsledky.

Po léčbě SMP je důležité dodržovat i veškeré pokyny pro následnou péči. To může po určitou dobu znamenat třeba zdržení se přímého slunečního světla a plavání. Také samozřejmě poradíme, jak se o pokožku starat, aby SMP maximálně vyniklo.

Je jednodušší provést SMP zákrok na plně holohlavých lidech nebo je výsledek přirozenější, když vašemu klientovi ještě nějaké vlasy zbývají?

Je lepší, když klientům zbývají nějaké vlasy, protože poskytují referenci pro navrhování jejich nové vlasové linie a působí jako přirozená základní vrstva pro proceduru. Když se jedná o plnou plešatost, proces SMP je náročnější – i časově. Musí se během každého sezení vytvořit tisíce teček, aby bylo dosaženo přirozeného vzhledu. Vyplnění celé oblasti  vyžaduje teček ještě víc. Nicméně u každého klienta je to trochu jiné.

Jak dlouho trvá celá procedura?

Doba potřebná k dokončení kompletního ošetření se může lišit v závislosti na individuálních potřebách klienta a přístupu našeho odborníka. Může to být kdekoli od 3 do 5 sezení, z nichž každé trvá přibližně 3 až 4 hodiny. Počet požadovaných sezení může záviset na faktorech, jako je velikost ošetřované oblasti, hustota přirozených vlasů klienta a požadovaný level pigmentace.

Během každého sezení bude SMP praktik používat mikrojehly k pečlivému a přesnému ukládání pigmentu do pokožky hlavy, což vytváří vzhled vlasových folikulů. Postupně budujeme hustotu a strukturu pigmentace.

I když SMP může trvat několik hodin, ve srovnání s jinými možnostmi obnovy vlasů jsou prostoje minimální. Klienti navíc mohou obvykle pokračovat v každodenních činnostech ihned po každém sezení, aniž by potřebovali delší dobu na zotavení.

Kdy není dobrý nápad jít do SMP procesu? Myslím tím například zdravotní stav klienta, typ pleti, vrásky, problematickou pleť, akné a podobně? Odmítáte některé klienty?

Pokud má klient nějaké zdravotní potíže nebo užívá léky, které by mohly bránit správnému hojení, SMP nemusí být doporučena. Typ pleti klienta a jakékoli existující kožní problémy, jako jsou vrásky nebo citlivost, také hrají významnou roli ve výsledku SMP procedury. Nejlepší je tedy samozřejmě pleť zdravá a bezproblémová.

Existuje ještě jeden scénář, kdy musíme odmítnout požadavek klienta, a to pokud klient chce výsledek, který je příliš tmavý nebo znatelný. Chceme našim klientům poskytnout řešení, ne další problémy.

<Path> EDITORIAL: Stephen James je potetovaný všude. Úplně všude...Zdroj:

Když se bavíme o těch dlouhodobých řešeních, jak dlouho tedy pigmentace vydrží?

To závisí na několika faktorech, jako je typ pokožky klienta, životní styl a vystavení slunci. Obecně platí, že SMP je považována za semi-permanentní postup a výsledky mohou (pokud je dodržena péče) držet několik let. Klienti by měli časem očekávat určité vyblednutí. Retušovací sezení mohou být nezbytná i každých pár let, aby si klienti udrželi požadovaný vzhled.

Tipy redakce

Vím, že jste chtěla zdůraznit otázku bezpečnosti...

Ano. Podle různých zdrojů, včetně vědeckých publikací a novinových článků, mohou být některé pigmenty a inkousty dostupné na trhu s tetováním distribuovány a používány nelegálně bez řádné certifikace nebo bezpečnostních protokolů. Pro zajištění bezpečnosti je důležité provést výzkum a vybrat renomovaného SMP odborníka, který používá bezpečné a vysoce kvalitní pigmenty a inkousty, které prošly důkladnou regulací, testováním a bezpečnostními postupy. V Evropě jednotlivé země proto zavedly požadavky na označování na obalu.

Abychom v BULLDOTS nabídli ještě bezpečnější a efektivnější SMP řešení, uvádíme na trh BULLI FOLLI, naši novou značku pigmentů. Měli jsme štěstí, že jsme našli výrobce pigmentů, který splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a zároveň dosahuje přirozeně vypadajících výsledků. Naše pigmentové složky jsou transparentní a prošli jsme přísným testováním a laboratorními certifikacemi, abychom zajistili, že jsou bezpečné pro použití. Spuštěním vlastní značky pigmentů a úzkou spoluprací s výrobcem můžeme zaujmout praktický přístup ke kontrole kvality a zajistit, aby každá šarže splňovala naše vysoké standardy. S BULLI FOLLI jsme nadšeni, že můžeme našim klientům poskytnout nejlepší zkušenosti s SMP a nastavit tak nový standard.

Zajímá vás, jak se Sora, která je původně z Jižní Koreje, usadila v Čechách a jak začala se svým uměním? Zajímají vás další detaily o SMP? Přečtěte si na LUI i druhý rozhovor, který jsme s touto velmi inspirativní ženou udělali!

Zdroj: Sora Yu, BULLDOTS, YouTube kanál BULLDOTS SMP, IG: @ bulldots_smp_official, bulldots.cz

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop