Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci
Rozhovor
Zdroj: BULLDOTS, se svolením

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Plešatění a padání vlasů je strašákem mnoha lidí. Také u zrcadla studujete postupující kouty, rozšiřující se pěšinku, nebo si už doslova leštíte předlouhé čelo? Pokud jste přemýšleli, co s tím, třeba vás inspiruje žena jménem Sora, která nám poskytla rozhovor o tom, co je to SMP a jak vypadají výsledky této metody. Celý rozhovor byl redakčně přeložen do češtiny.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
15. 5. 2023

Mohu vás požádat o pár vět o vás osobně?

Jmenuji se Sora a jsem původem z Jižní Koreje. Žiji v České republice již 12 let a za tu dobu jsem se stala vášnivou SMP (Scalp Micro-Pigmentation či v češtině mikropigmentace pokožky hlavy – pozn. red.) umělkyní. Jako zakladatelka BULLDOTS v Praze jsem odhodlána pomáhat lidem vypořádat se s vypadáváním vlasů a zvyšovat jejich sebevědomí právě prostřednictvím mikropigmentace pokožky hlavy.

Pojďme si představit i váš salón...

Studio BULLDOTS má výhodnou polohu na Praze 6, jen kousek od stanice metra Petřiny. Naší nejvyšší prioritou je poskytnout našim klientům bezpečný a přirozeně vypadající výsledek, který vydrží po celý život.

Spolupracuji s kolegou Ondrou, který byl vlastně jedním z mých klientů, než se připojil k týmu. Ondra byl plešatý od svých 18 let a už se vzdal hledání řešení – tedy, než přišel ke mně a všechno se pro něj změnilo. Společně s Ondrou vášeň a víru v sílu SMP sdílíme. Chceme, aby každý věděl, že existuje řešení pro ty, kteří bojují se svým vzhledem po vypadávání vlasů.

Soro, jak jste se dostala do Česka?

Původně jsem jako výměnný student přicestovala do Ostravy. Táta mě původně varoval, že Česko je komunistická země. V té době nebylo v Koreji k dispozici mnoho informací a češtinu jsem vůbec neznala. Nicméně i tak jsem byla nadšená.

Poté, co jsem zde strávila rok, jsem se do Čech zamilovala. Přivítali mě přátelští lidé na univerzitě, uchvátily mě přírodní krásy a okouzlily historické budovy. Jako někdo, kdo vyrostl v Jižní Koreji, kde je husté sněžení vzácným jevem, jsem byla navíc nadšená vyhlídkou na bílé zimy.

Odhodlaná zůstat na tomto nádherném místě jsem se rozhodla vsadit svůj život na svůj instinkt a nechat se překvapit, kam mě to zavede.

Jak dlouho se tetování vlasů věnujete a jak jste začala? Kdy vás to napadlo?

Svou vášeň pro SMP jsem objevila v roce 2021 díky své tetě, která je vizážistkou a dělá permanentní make-up více než 15 let. I když mě už vyškolila v technikách, jako je obočí, oční linie a pigmentace rtů, necítila jsem se naplněná prací na ženské kráse. Jednoho dne jsem však na internetu narazila na video o SMP, a to mě ohromilo. Stala jsem se posedlá výzkumem a učením se všeho, co jsem mohla.

Strávila jsem nespočet hodin přemýšlením o informacích, sledováním videí a čtením článků, a dokonce jsem si i zaletěla do Jižní Koreje, abych z první ruky viděla, co SMP dokáže. Ta zkušenost mi změnila život. Viděla jsem prvního klienta i fotografie před a po jiných lidí, kteří podstoupili SMP. Ohromilo mě, jak jim to obnovilo jejich sebedůvěru a změnilo jim to životy. Tehdy jsem věděla, že SMP pro mě není jen práce, ale opravdová vášeň, které jsem ochotna zasvětit svůj život.

<Path> ČÍM VĚTŠÍ, TÍM LEPŠÍ? Zajímá velikost penisu více aktivy, nebo pasivy? Dozvíte se uvnitř!Zdroj:

Jaký je rozdíl mezi tetováním těla a SMP? Existuje významný rozdíl v technice?

Tetování těla má za cíl vytvořit jasný obraz na kůži na základě preferencí klienta. Dosažení vizuálně jasného a dlouhotrvajícího obrazu je primárním cílem tetování těla, takže pigment je do kůže vpravován tak, aby vznikly zjevné linie a stíny.

Naproti tomu SMP se zaměřuje na vytvoření přirozeně vypadajícího vzhledu – spíše než na zjevně pigmentovaný vzhled inkoustu. K SMP je důležité přistupovat jemně, aby se zabránilo nepřirozenému vzhledu, který by upozornil na pigmentaci. Injektáž pigmentu do pokožky hlavy pomocí tradičních tetovacích technik může mít za následek znatelný vzhled inkoustu, což je přesně to, co nechcete. Ideální výsledek hladce splývá s lidskou hlavou.

Myslíte si, že vlasy jsou dominantním každého člověka?

Vlasy mohou mít určitě velký vliv na vzhled a sebevědomí člověka, ale nemusí je nutně definovat. Každý jedinec je jedinečný svým způsobem.

Naši klienti často opouštějí naše studio se zářivými úsměvy, protože vyzkoušeli mnoho možností, jako jsou tablety, chemické spreje, pudry, paruky, a dokonce i transplantace vlasů. SMP nemůže replikovat jejich původní vlasy, avšak poskytuje jim svěží, přirozeně vypadající vlasovou linii, která doplňuje jejich rysy, což může člověka na pohled omladit. Klienti od nás často odcházejí s vděčným úsměvem a říkají: „Děkuji, děkuji, Soro!“

Tipy redakce

Máte pocit, že vlasy jsou specificky pro muže důležité? Ovlivňuje to jejich sebevědomí?

Vypadávání vlasů může mít významný dopad na mužské sebevědomí. Mnoho mužů má pocit, že vlasy jsou důležitým aspektem jejich vzhledu a jejich ztráta může vést k pocitům nejistoty, a dokonce k depresi. Bohužel se vypadávání vlasů stává stále častějším problémem po celém světě.

Naštěstí SMP je vysoce účinným řešením. Jde vlastně o napodobování vzhledu těsně oholené hlavy a pomůže i jako vyplňování oblastí řídnoucích vlasů.

Jsou čeští muži plešatí častěji než například muži v Koreji?

Česko drží nešťastný titul země s nejvyšším procentem mužů trpících vypadáváním vlasů a plešatěním. S více než 43 % se země drží na prvním místě po celá desetiletí, následovaná Německem a Itálií. To jsou statistiky z Ameriky. Pokud jste jedním z těchto mužů, alespoň tak víte, že nejste sami.

Pro srovnání, moje rodná země – Jižní Korea – a další východoasijské země se tradičně umisťují na nejnižších příčkách ve statistikách plešatosti. Pokud jste ale plešatí v Jižní Koreji, může být náročnější najít ostatní ve stejné situaci, protože tam jednoduše tolik plešatých lidí není. To může způsobit ještě více stresu a pocitů hanby.

Jsou to hlavně muži, kteří vyhledávají vaše služby, nebo běžně přicházejí i ženy?

I mnoho žen trpí alopecií nebo hormonální nerovnováhou, která může způsobit vypadávání vlasů. Nicméně ano, většina našich klientů, kteří hledají služby SMP, jsou muži.

Zajímá vás, jak procedura probíhá? Přečtěte si na LUI i druhý rozhovor, který se zaměřil přímo na průběh a následnou péči!

Zdroj: Sora Yu, BULLDOTS, YouTube kanál BULLDOTS SMP, IG: @ bulldots_smp_official, bulldots.cz

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop