Automatizované bydlení frčí! Zkontrolujte na dálku sporák, zamkněte dveře nebo si na uvítanou naklikejte romantickou atmosféru

Budiž světlo, teplo nebo třeba hudba! Automatizované bydlení už dávno není jen sci-fi snem nadšenců do technologií a vychytávek. I váš domov se může sám postarat o to, aby se vám v něm žilo pohodlně a příjemně. Jak postupovat, pokud se odhodláte pustit do automatizace bytu nebo domu, abyste si ušetřili starosti a maximalizovali radosti?

Co by se vám líbilo, kdyby zvládal váš byt nebo dům na obyčejný povel? Že mobilní aplikace nejsou jen na hraní, to je známý fakt, ale víte, že si můžete na dálku přát třeba i zatažení závěsů, zabarvení a změnu intenzity osvětlení, vypojení určitých spotřebičů ze zásuvky anebo zamčení dveří? Nyní jistě zaplesalo srdce všech, kdo se pravidelně trápí obavami, zda opravdu otočili klíčem nebo jestli náhodou nenechali zapnutou žehličku. Už žádné spěšné kontroly a pobíhání sem a tam. Stačí pouze kliknout do mobilu nebo vše optimalizovat na jednom místě: v ovládání na zdi.

Oslavy 5. narozenin nejstylovějšího fitka v Praze se některým vryly doslova pod kůži26. 9. 2022

Jen si to představte – nejen odchody, ale i návraty domů mohou být díky automatizaci ještě příjemnější. Už na schodech si můžete rozmyslet, zda byste si dnes chtěli přitopit, zujete si boty při světle, o které nemusíte žádat vypínačem, a protančíte se za doprovodu oblíbené hudby až k posteli, ve které se rozhodně hodí umět ovládat vnější žaluzie, aniž byste museli znovu vstát. Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat, je bezpochyby namístě se těmito obrazy v hlavě kochat – nejste snílci, vy plánujete! A to se rozhodně vyplatí dopředu. Není nic otravnějšího než ve zbrusu novém interiéru zjistit, že postrádáte na strategickém místě třeba i něco tak základního, jako je zásuvka.

Jak moc bude váš dům automatizovaný, je rozhodně na vás. Projekt vždycky vychází z požadavků a přání klienta. Nebojte se zeptat, co všechno je možné, a nechte si poradit, stejně tak se ale meze nekladou ani vlastní iniciativě a návrhům. Dobrý projektant zohlední vše, co si budoucí obyvatel prostoru žádá. Proto volte takového, se kterým se vám bude i dobře komunikovat. Zvolit můžete i externí firmu, která se zapojí do plánování. HDL Automation s.r.o. vypracovává řešení na míru, a dokonce doporučí i vhodnou ověřenou firmu, která se postará o realizaci. Abyste si byli jistí, že vše šlape jako hodinky, rozhodně zvažte přítomnost odborného dohledu. I to vám může HDL Automation nabídnout.

Možná už máte rozmyšleno, kudy chcete vést kabely a co si přejete mít bezdrátové. A třeba jste si sestavili i dokonalý návrh. Ten velký krok ale teprve přijde. Samotná realizace bude o to úspěšnější, pokud jste první dva kroky – tedy ujasnění si přání a plánování – zvládli poctivě. Teď už záleží na investorovi, tedy na vás, zda se všechno provedete naráz, anebo nejprve dojde na přípravu zohledňující potřebu nabrat před dalším pokračování finanční síly. Investice tedy nemusí být nehorázná: lze ji rozfázovat v čase, a to rozhodně ocení nejen vaše peněženka. Následně doplněné prvky přijdou na řadu, až se na ně budete cítit. I z tohoto důvodu je rozhodně namístě domluvit si technickou podporu na stavbě – takovou, která ví, nač se připravujete, a eliminuje vaše budoucí starosti.

Poznejte zemi, kde penisy číhají na obyvatele doslova na každém kroku. Jaký příběh za touto „falickou posedlostí“ stojí?23. 9. 2022

A nakonec malý velký tip. Víte, že nejen na věci z obchodu, ale i na takové záležitosti, jako je automatizace domácnosti, máte dvouletou záruku? V průběhu času vás navíc dobrá firma poinformuje i o tom, jaké jsou v oboru novinky a co dalšího byste mohli vylepšit či přidat. Pokud si nejste jistí a patříte mezi spotřebitele, kterým se sice líbí vychytávky, ale neznáte všechny své možnosti a váháte i nad designem, prostě si věci vyzkoušejte! Dokonce čtyři města v Čechách mají svou funkční expozici v HDL Automation showroomech, a tak si všechno můžete osahat buď v Praze, Jihlavě, Brně nebo Ostravě. Kromě toho doporučujeme zhlédnout i reference těch, kteří již mají celý proces za sebou a rozhodli se pochlubit.

Zdroj: HDL Automation