8 divů světa: Borotalco přichází s novou kosmetickou řadou pro muže
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Freepik.com

8 divů světa: Borotalco přichází s novou kosmetickou řadou pro muže

Na trhu s kosmetikou existuje nespočet firem a značek, ale málokterá se může pyšnit více než 100letou tradicí. Dost častým důvodem krachu těch modernějších bývá to, že sice umí zaujmout skvělou reklamou a celkovým marketingem, nicméně lidé velmi brzy pocítí, že co se týká kvality výrobků, už to není žádná sláva. A tak se vrací ke starým osvědčeným značkám, které třeba nejsou vidět každý den v reklamě, ale lidé si je po generace pamatují a předávají si o nich povědomí. Každý to známe – doporučení lidí, kterým věříme, je vůbec ta nejlepší reference.
Michal Černý Autor
27. 6. 2023

Jednou z takto osvědčených značek je bezesporu italská Borotalco, která již více než 140 zpracovává ikonický mastkový prášek, z něhož spolu s dalšími ingrediencemi vytváří výrobky té nejvyšší kvality, jež vzdorují samotnému času i velmi různorodému vkusu naší civilizace.

Než se ale podíváme na ty nejaktuálnější novinky pro naše tělo, shrňme se stručně historii značky, abychom lépe pochopili její jedinečnost.

Pevně zakořeněno v historii

Borotalco se narodilo v roce 1878 ve Florencii, konkrétně v ulici Tornabuoni, což byla jedna z nejdůležitějších ulic v centru města kvůli obchodním aktivitám a setkávaní intelektuálně založených obyvatel. A právě zde otevřel Henry Roberts svou lékárnu.

Tipy redakce

Lékárna v té době nebyla jen obchodem, ale společenským uzlem, kde se lékárník po jednání se zákazníky a potlachu s kolemjdoucími vracel do zadní místnosti, aby vyrobil produkty, které by nejlépe uspokojily vyslechnuté potřeby. A v této zadní místnosti se tehdy zrodilo „Boro-talcum“, tedy sametový pudr, jenž si v budoucnu získá náklonnost milionů lidí po celém světě.

V roce 1904 je Borotalco poprvé zabaleno do legendární zelené plechovky a konečně se dostává do italských domácností. Úspěch podporuje i rozsáhlá reklama, a to zejména v roce 1915, kdy se značka stává celospolečensky významnou. To už však existuje více produktů – holení pro muže, jemný pudr pro dámy a zklidňující pudr pro děti.

Došlo to tak daleko, že se objevily pokusy tyto výrobky napodobit, ale ty skončily neúspěchem.

<Path> Vaše vousy v roce 2018! Co všechno se na bradě bude nosit a jak o vousy nejlépe pečovatZdroj:

V roce 1957 se komunikace značky vyvinula spolu s moderními technologiemi a plakáty vystřídala televize, takže Borotalco mohlo oslovit do té doby nevídaný počet lidí. Jenomže oslovit dostatečný počet lidí není všechno. Postupem času, a to i díky všeobecnému pokroku ve všech odvětvích, zákazníci začali vyžadovat mnohem více produktů, které budou nápomocny na každém jejich kroku.

A tak se v 90. letech 20. století rozšířil sortiment o kompletní řadu hygienických a tělových přípravků.

Jelikož inovaci nelze zastavit, vznikla na začátku 21. století další řada výrobků, které odpovídaly náročným potřebám spotřebitelů. Tehdy se zrodil Originál – první řada deodorantů s mikrotalkem, který absorbuje pot.

Tipy redakce

Zlom nastal v roce 2011, kdy se Borotalco dostává do celého světa.

O sedm let později přišla kompletní modernizace celé značky – nové obaly, minimalistický design, nové materiály… značka se zkrátka přiblížila o několik kroků k nové verzi moderního spotřebitele. Zrodila se opět nová řada, tentokrát se jménem Active, jež obsahovala exkluzivní Odor-Converter™, navržený tak, aby zaručoval svěží účinnost s vůní, která je účinnější o to víc, čím více se člověk potí.

Zapomeň na pocení, obejmi život

To je nové motto, se kterým značka přišla v minulém roce a kterého se drží až doteď. A zřejmě ještě nějakou dobu bude. Společnost věří, že život je bohatší, když jsme v kontaktu s ostatními, protože nejlepší chvíle jsou ty společné. A právě při nich se rodí objetí – spontánní, ale silné gesto, při kterém prožíváme opravdové emoce, které nás obohacují a díky kterým se cítíme skvěle.

Gesto, které není prázdné a stává se výzvou k přijetí všech emocí, které život nabízí, jakož i k otevření se ostatním lidem – to vše symbolizuje tradiční italský styl života.

A nyní už ke slibovaným novinkám, které udělají radost hlavně mužům, ale snad i jejich polovičkám, které nevědí, co za dárek jim pořídit ke svátku, narozeninám či výročí.

I muži mají své dny

Tradiční italská značka deodorantů přichází do Česka s osmi novinkami v rámci řady Borotalco Men pro každodenní péči. Tato řada zahrnuje dvě větvě – Invisible DryExtra Dry. Výrobky pánské řady Borotalco nadchnou nejen svými unikátními vůněmi, ale i pokrokovou technologií, která zaručuje účinek až na 72 hodin.

Prioritou pro výrobky Borotalco je zabránit nepříjemnému pocitu, který doprovází nežádoucí pocení. Proto dlouhodobě vyvíjí ty nejúčinnější receptury, které spolehlivě bojují jak proti samotnému pocení, tak i nepříjemnému zápachu. I v případě této pánské řady se jedná o směs přírodních, absorpčních a minerálních pudrů, díky kterým všechny starosti s nepříjemným pocením zmizí jednou provždy a umožní každému muži cítit se opravdu sebevědomě, a to v jakékoli situaci.

Tato řada ale nabízí mnohem víc – své unikátní vůně. Konkrétně se můžeme těšit na smyslnou jantarovou vůni s vanilkovým základem, která je doplněna o aromatické citrusové tóny. Dále se jedná o vůni na bázi pižma, která je díky svým jemným dřevitým tónům přirozenou sázkou na jistotu.

Nelze opomenout ani klasickou a nadčasovou vůni Borotalco, která svým pudrovým základem v kombinaci s tóny bílých květů a citrusů uspokojí každého náročného muže.

Nespornou výhodou je nakonec také více variant provedení nově představených deodorantů dle preferovaného způsobu nanášení na pokožku. Borotalco Men nabízí všechny tři nejoblíbenější druhy na trhu: sprej, tuhý i roll-on – vybere si zkrátka každý!

Vyberte si i vy na borotalco.com.

 

Zdroj: borotalco.com, IG borotalco

Populární
články

HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Je vzhled pokožky projevem stárnutí, nebo je to naopak?
TĚLO & MYSL

Vrásky, pigmentové skvrny či znaménka neodráží stárnutí. Pokožka naopak určuje naše zdraví. Lze si tak péčí o pleť prodloužit život?

Autor: Mirka Dobešová
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Giorgia Meloni, italská premiérka a členka konzervativní strany Bratři Itálie
AKTUALITY

Italská vláda vede válku proti LGBT+ rodinám. Dopady nových nařízení jsou alarmující. Hrozí podobná situace také Česku?

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Masturbace je příjemná a zdravá zároveň. Není důvod se za ni stydět
HOT!

Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek

Autor: Martin Lyko

E-Shop