Co budeme kouřit za 100 let? Vývoj technologií a jejich spojení s tabákovým průmyslem přináší mnohé otázky
BLØG
Zdroj: BAT/ Se svolením
<Path>

Co budeme kouřit za 100 let? Vývoj technologií a jejich spojení s tabákovým průmyslem přináší mnohé otázky

Když se zahledíme do budoucnosti ohledně tématu zahřívaného tabáku a jeho potenciální náhradě za tradiční cigarety, nabízí se otázka, jež nás v důsledku vede k zamyšlení se nad povahou lidského pokroku a našim neustálým snahám o zdokonalování a vylepšování toho, co nám přináší uvolnění či radost. Jak moc jsme ochotni vpustit technologie do svého života? A nahradí někdy v brzké době zařízení na zahřívaný tabák klasické cigarety?
Michal Černý Autor
20. 6. 2023

Pokrok se jen tak nevykouří

Touha po stimulaci a relaxaci je vrozená součást naší přirozenosti. Už odpradávna jsme hledali způsoby, jak si užít chvilky klidu a pohody. V minulosti jsme k tomuto účelu objevili tabák a jeho konzumaci ve formě (nejen) cigaret. Ty se staly nejen prostředkem pro uvolnění a relaxaci, ale také součástí společenských rituálů a obřadů. S vývojem vědy a technologie se však objevují nové možnosti, které nám mohou nabídnout alternativy ke kouření a změnit naše představy o mnoha a mnoha generacemi zažité formě jejich podoby.

Tipy redakce

Zahřívaný tabák představuje jeden z těchto vývojových kroků. Tento nový způsob konzumace tabáku se podle dosavadních dílčích studiích zdá být šetrnější k našemu zdraví než tradiční kouření, protože při něm nedochází k přímému hoření tabáku. 

A zde přichází zásadní téma, které více či méně řeší každý z nás.

Postupem času se stále více spoléháme na technologie a integrujeme je do všech oblastí našeho života. A my bychom se měli ptát, kam to může vést, a zda jsme připraveni na to, aby se technologie staly klíčovou součástí i v tak rizikové oblasti, jakou je kouření. To si ovšem musí každý zodpovědět sám, hlavně uživatelé tabáku.

Jednou z nejvyšších forem pokroku v užívání nikotinu jsou momentálně zařízení na zahřívaný tabák, přičemž na trhu existuje jen několik málo společností, které tak musí neustále přicházet s jakkoliv velkými novinkami, aby dokázaly zaujmout stále se rozšiřující trh.

Podívejme se tak konkrétně na to nejnovější, vyrobené společností British American Tobacco.

Glo HYPER X2 AIR – Minimalismus je pořád v kurzu

Zařízení glo, vlajkovou loď výrobce British American Tobacco, asi není potřeba nijak zvlášť představovat. Ačkoliv je na našem trhu teprve 5 let, čelí stále větší oblibě. I proto BAT přichází pravidelně s většími či menšími inovacemi. Pamatujete na ono zamyšlení, že s plným přijetím technologie do života přichází i zájem o její zdokonalení, vylepšení a zmenšení? Tak to přesně je zde.

Tipy redakce

BAT aktuálně dokazuje, jak dynamický vývoj na poli zahřívaného tabáku existuje, a to aktuální novinkou s názvem glo HYPER X2 AIR. Je to dosud nejtenčí model, zachovává si svou špičkovou technologii a představuje se v 7 exkluzivních odstínech inspirovaných pestrou paletou nebeských barev.

Společnost tímto krokem opět potvrzuje svou roli progresivního inovátora na hřišti nikotinových alternativ. Nové glo HYPER X2 AIR potěší uživatele především svým ultra slim formátem o šířce 12,5 milimetrů, zároveň má i o 25 % menší váhu než předchozí model.

<Path> Světová jednička v architektuře Přemysl Kokeš: kariéra je u nás sprosté slovo. Chceme být vizionáři a tvůrciZdroj: Přemysl Kokeš, IG: Přemysl Kokeš, redakce

Co do technologické výbavy, nepředstavují jeho menší rozměry žádnou překážku. Stále funguje na principu indukčního ohřevu New Heating Technology, díky které se tabáková náplň zahřívá rychle a rovnoměrně. K dispozici zůstává také uživatelsky oblíbená funkce boost. Jednotka pro vkládání tabákových náplní je oproti předchozím generacím opticky méně nápadná a zdůrazňuje tak kompaktní vzhled zařízení.

Elegantní design podtrhuje 7 jedinečných barevných odstínů, na kterých si u glo nechali designéři tradičně záležet. Tentokrát se inspirovali barevnou škálou, kterou dokáže vykouzlit sama příroda na obloze, ať už na ní spatříme polární záři, večerní soumrak či ranní úsvit. Vybírat lze ze zářivé velvet pink nebo ocean blue, pastelové light teal, jemné rosey gold či crisp purple nebo temné moonless black a space navy.

Značka glo už ale není dávno jen synonymem zařízení pro užívání nikotinových alternativ, ale v duchu všeobecného pokroku a prolínání rozličných oblastí lidského života i multižánrovou platformou, což dokazuje svými aktivitami na poli designu, hudby a podporou kulturních projektů obecně. Příznivci glo se tak i letos budou moct těšit na celou řadu eventů, se kterými je značka spojena či je přímo jejich spolutvůrcem. Jaká je a bude cesta glo rokem 2023?

<Path> Restaurace Bastion Prague Restaurant: Skrytý poklad architektury i gastronomie v centru PrahyZdroj: Bastion

Prague Open Air – Ledárny Braník, kde bude i letos mít přes celé léto glo vlastní LOUNGE a je jedním z partnerů cca 20 hudebních koncertů.

Colours of Ostrava, kde má glo nejrozsáhlejší partnerskou zónu, jež je každoročně útočištěm pro tisíce návštěvníků festivalu a kde letos vystoupí i řada interpretů jako Honza Žampa alias Eddie Stoilow, Emma Smetana & Jordan Haj, držitel ceny Anděl 2022 Lazer Viking nebo Paulie Garand.

Glorchestra, vlastní hudební projekt, který se po dvou ročnících v podobě úspěšné hudební tour představí letos jako sólový projekt v pražském Rudolfinu, kde bude exkluzivním hostem německý DJ, producent a tvůrce elektronické hudby Christian Löffler, jenž se představí ve spojení s Unique Orchestra.

Signal Festival, legendární festival digitální a kreativní kultury, který již více než jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie, a právě proto se glo stává jeho dlouholetým spojencem a součástí.

Partnerství navázalo „gločko“ i s řadou dalších projektů jakými jsou hudební festival Fingers Up, nebo pokračující spolupráce s DJ NobodyListenem, který letos na jaře spoluvytvořil limitovanou edici parfémů a vůní „by glo“ s názvem The 5 Senses, glo bude partnerem i řady jeho hudebních projektů a vystoupení v letošním roce.

Zařízení glo HYPER X2 AIR je dostupné od začátku června dospělým uživatelům na e-shopu batstore.cz, běžné maloobchodní síti, ale i v rámci vlastních glo LOUNGE na festivalech a koncertech po celém Česku.

 

 

 

Zdroj: myglo.cz, batstore.cz, ncbi.nlm.nih.gov

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop