Hollywood smile: Dnes už existuje celá řada způsobů, jak docílit bělavého úsměvu
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Hollywood smile: Dnes už existuje celá řada způsobů, jak docílit bělavého úsměvu

Bělení zubů, jak bychom to nazvali v laických vodách, je mezi běžnou veřejností stále do velké míry vnímáno jako luxus. Informace o bělení zubů nebo o vytvoření onoho „Hollywood smile“ slýcháme spíše z rozhovorů s celebritami nebo to vidíme přímo v televizi a na sociálních sítích. Ale snad už otřepané úsloví „Doba jde kupředu“ je zde více než pravdivé. Hollywood smile už totiž není jen výsadou hvězd z nejznámější městské filmové části na světě. Dnes je tato varianta běžně dostupná kdekoliv na planetě a ani kvůli tomu nemusíte do banky pro víceúčelový úvěr.
Ctibor Jarkuliš Ctibor Jarkuliš Autor
7. 7. 2023

Dalším důvodem, dosti zásadním, je to, jak se dnes posunulo vnímání člověka jako osoby. Vždy je velmi důležitý první dojem. Lidé mnohem více řeší vzhled a to, jak na ně nahlíží okolí. Nebude proto překvapením, že zářivý úsměv je něco, co právě na první pohled ihned zaujme. Zeptejte se na to například jednoho z nejlepších fotbalových trenérů poslední dekády Jürgena Kloppa z Liverpoolu. Fotografie jeho úsměvu zaplnily nejednu stránku anglického bulváru.

Vedle běžných způsobů domácího bělení získávají dnes velmi značnou popularitu speciální kliniky, které nabízejí celou stomatologickou proceduru. Ta obsahuje nejen vybělení zubů, ale řeší i různé další nedokonalosti, což celkově podpoří nejen vaši image, ale i vaše sebevědomí. Záleží tedy čistě na vás, kterou cestou se vydáte.

Pro bílé zuby nestačí jen pasta z tuby

Dnes už nejde jen o barvu vašeho chrupu, i když to je to, co všichni chtějí. V průběhu bělicí procedury na vybraných klinikách dochází k nápravě mnoha problémů. A s tím vším pohromadě dostanete perfektní vzhled hollywoodského úsměvu.

Je třeba vědět, že pokud využijete pro bělení zubů některou z klinik, dá se očekávat, že se na celkovém procesu bělení bude podílet více odborníků. Jde totiž o celkovou službu zahrnující i opravu nedokonalostí, kterou nemusí provádět jen samotný dentista. Vše se odvíjí od kvality vašeho chrupu, jinými slovy řečeno, jak jste se o něj do té doby starali.

Jde to i bez kliniky

Vedle celkové služby, kterou nabízí nejrůznější kliniky, je možné využít služeb dentálních hygienistů a běžných zubařů. I zde je možnost docílit hollywoodského úsměvu, protože existují další metody, jak si bělavý chrup zajistit.

Tipy redakce

Klasikou je dnes už jen prosté bělení zubů. Jde o proceduru, kdy se zuby nejprve očistí rotačním kartáčkem a lešticí pastou. Následně dojde k izolaci dásně a aplikuje se bělicí gel, který působí několik minut. Tento průběh se následně několikrát opakuje a na konci všeho je zářivý úsměv.

Stále větší popularitě se těší také bělení pomocí instalace tzv. dýh. Jedná se o speciální chrániče zubů, které pomáhají napravit nedokonalosti vašeho chrupu. Nemusíte se ale ničeho bát. Správná instalace těchto dýh zajištuje naprostou ochranu zubů a právě tento způsob je dnes v samotném Hollywoodu velmi populární. Můžete si totiž vybrat i z široké palety barev, protože jak dobře víte, bílá není jenom bílá. Tento způsob se následně kontroluje na pravidelných návštěvách u vašeho zubaře.

Speciální kategorií jsou také produkty, které působí futuristickým dojmem. Například velmi populární bývá využití UV záření produkovaného malým zařízením, které se připevní k ústní dutině. Jde o poměrně populární trend, který je k vidění i na sociálních sítích. Využití UV záření sice může zuby krátkodobě vybělit, ale jinak jsou odborníky tato zařízení vnímána spíše negativně.

Prvním důvodem je, že efekt bělosti zubů je pouze dočasný, což je v porovnání s výše uvedenými druhy bělení velké mínus. Dále jsou z řad odborníků vysílány signály, že tento způsob bělení může poškozovat tkáň v ústech. V neposlední řadě je tu problém dehydratace, což může v budoucnu způsobit větší citlivost zubů.

Dalším způsobem domácího bělení jsou bělicí pásky. Tento způsob je mnohem šetrnější a také cenově poměrně dostupný. Pásky se aplikují vždy na noc, protože je dokázáno, že tato doba je pro bělení nejvhodnější. Bílého efektu se dosáhne pomocí molekul oxidu křemičitého, který je v páscích obsažen a leští povrch zubní skloviny. Existují pásky, které vám udrží bílé zuby i několik let.

<Path> Nový představitel Drákuly si nechal vylepšit úsměv v PrazeZdroj:

V každém případě i u těchto domácích produktů je dobré vše probrat s vaším dentistou nebo dentálním hygienistou, kteří budou obeznámeni s problematikou vašeho chrupu a dají vám jistotu, že vám ani vašim zubům nehrozí žádné nebezpečí.

Nejde o luxus, jde o sebevědomí

Ačkoli se může zdát, že jde o něco zbytečného, nadbytečného, celý proces nakonec nemusí vyjít až tak draze, jak byste si mohli myslet. V České republice si můžete dopřát bělení zubů už zhruba od 2 000 korun. Samozřejmě pokud budete chtít výraznější zásah do celého aparátu, tak se částka navyšuje, ale bělost zubů při správné péči vydrží několik let.

Pro začátek je dobré se obrátit na specialistu, který vám poskytne prvotní informace. Odmítnete-li využít konzultaci na klinice, která ji může nabízet v rámci celkové péče, tak je dobré se obrátit na dentálního hygienistu nebo svého zubaře. Uvidíte, že péče o zuby se vám vyplatí.

Rozhodně se neuspokojte pouze s doporučením svých známých. Každý totiž má zuby jiné, respektive každý může mít jiné problémy, které bude potřeba před bělením řešit. Rovněž už se dnes moc nedoporučuje domácí bělení pomocí peroxidu vodíku, které bylo velmi populární ještě na přelomu století. Je třeba si totiž uvědomit, že při neopatrném zacházení může dojít k vážnému poškození zubu a jeho částí. Mějme na paměti, že jde stále o chemikálii, která škodí.

Rozhodně se nenechte inspirovat ani Járou Cimrmanem, protože bílá sádra zkrátka není řešení. To vám řekne každý specialista, ať je to zubař nebo dentální hygienista.

Zdroj: hufa.cz, maltepedentalclinic.com, belici-pasky.com, diente.cz

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop