Takhle voní úspěch! Přičichněte si a inspirujte se
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Mercedes-Benz, se svolením

Takhle voní úspěch! Přičichněte si a inspirujte se

Když se řekne Mercedes-Benz, co si představíte? Luxusní auto s typickou trojcípou hvězdou? To je správně! Ovšem tato dlouhodobě spolehlivá značka s puncem elegance a moderního luxusu už dávno (v roce 2012) rozrazila i dveře světa kosmetiky. A to ve velkém. Žádné nenápadné pokusy „na zkoušku“. Rovnou jedna pecka za druhou – vůně do auta (samozřejmě), svíčky, difuzéry… A když jsme u těch vůní, nechybí ani parfémy.
Redakce Redakce Autor
20. 6. 2023

Historie značky Mercedes-Benz se začala psát již roku 1886. U jejích vozů jsme zvyklí na elegantní tvary, s citem dotažený design a stavění na tradici prolnuté historií. Pokud vás zajímá, jak se tvoří parfém takto renomované značky, není to od produkce automobilů vlastně svým způsobem daleko. I zde platí: „To nejlepší, nebo nic.“

A jsme zase zpátky u oné trojcípé hvězdy. Než se dostaneme k tomu, jak vlastně parfémy voní (a na to si fakt počkejte!), nemohli jsme si neprohlédnout flakonky. Abyste si dokázali představit, o čem je tu řeč, pojďme si zpracování přiblížit třeba na Mercedes-Benz SIGN pro muže.

Ten má snad všechno, co si můžeme ve světě parfémů přát. Už když si jej vyhlédnete, nelze si nevšimnout, do jaké „stáje“ tenhle krasavec patří. Typický stříbrný kruh s hvězdou hraje prim. Ale to není všechno. Inspirativní a jedinečný design kombinuje barvy a textury, takže druhého zážitku se vám dostane, jakmile si flakonek potěžkáte a přejedete po jeho povrchu bříšky prstů. Cítíte to? To je luxus! Harmonický, ergonomický, praktický, a navíc ještě inovativní. V Mercedes-Benz se opravdu činili!

Na specificky tomto parfému pracoval mistr parfumér Olivier Cresp více než rok a kromě toho, že je výsledek opravdu vyšperkovaný, je taky ekologicky zodpovědný.

Tipy redakce

Když se zaměříme na tóny, tak ve vysokých najdeme silný kardamon, hořký grep a křupavou závislost na jablku. Střední jsou tvořeny aromatickou levandulí, elegantními listy fialky a pomerančovým květem. A v nízkých navodí klid fazole tonka s bílým pižmem v kontrastu s pačuli a kašmírovým dřevem. Hotová mozaika dokonalosti!

Jak jste jistě již zaznamenali, SIGN není jediný parfém od Mercedes-Benz. Jistě jste už slyšeli o nepřehlédnutelném parfému ULTIMATE. Ten je tvořen hlavou z lavandinu a cedrového listu. V srdci má jablko a muškátový ořech a v základu zavoní jantar a pačuli. Muž, kterému je tento parfém blízký, je stylový a kromě tvrdé práce i ví, co je to relax. Jeho vůně je také taková – dokonale vybalancovaná. Jde o parfémovou vodu povýšenou údernou mantrou: „Nejlepší, nejvyšší!“ Jde o příslib nezapomenutelných vzpomínek. Symbol elegance a maskulinity. Odhodlání žít život na plno a svobodně. For Men Ultimate je typická vůně pro všechny výjimečné okamžiky, na kterých záleží víc než na čemkoli jiném.

<Path> Karanténou znudění muži objevili pánskou manikúru. Na světě je nový (zdraví prospěšný) trendZdroj:

A co ženy?

Dámám rozvoní den RED v příznačně červeném flakonku s přitažlivě oblými tvary. Tento parfém vyjadřuje samotnou podstatu ženskosti.

Zdůrazňuje jedinečnost a šarm. Silná a sebevědomá žena, která si tuto vůni vybere, má v sobě něco hypnotického a rozžhaveného. A tak je jasné, že i když je hlava tvořena jemnými třešňovými květy, pistáciemi, mandarinkou a hruškou, základ je v zemitém santalovém dřevu, tonka fazoli, benzionu a pačuli. Srdce je pak opět jemné: tvořené jasmínem a gardénií. Taková je smyslná, elegantní vůně s nebývalou a nezapomenutelnou silou.

Club BLACK (for Men)

Přidat se můžete také do klubu BLACK. Světa, který se nepodobá žádnému jinému. S těmi nejexkluzivnějšími a nejnávykovějšími čichovými vjemy. Očichejte si je, ponořte se do jednotlivých tónů bergamotu (hlava), jasmínu, kadidla (srdce), ambroxanu, benzoinu, vanilky a dřevin (základ) a rozeznávejte jednotlivé složky. Takový luxusní relax si zaslouží všichni úspěšní s citem pro styl. Mercedes-Benz je značka, která je dlouhodobě spojena s elegancí a nadčasovostí. Přičichněte si. Takhle voní úspěch!

Zdroj: Mercedes-Benz Perfumes, IG: @mercedesbenz.parfums.czsk

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop