Takhle voní úspěch! Přičichněte si a inspirujte se
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Mercedes-Benz, se svolením

Takhle voní úspěch! Přičichněte si a inspirujte se

Když se řekne Mercedes-Benz, co si představíte? Luxusní auto s typickou trojcípou hvězdou? To je správně! Ovšem tato dlouhodobě spolehlivá značka s puncem elegance a moderního luxusu už dávno (v roce 2012) rozrazila i dveře světa kosmetiky. A to ve velkém. Žádné nenápadné pokusy „na zkoušku“. Rovnou jedna pecka za druhou – vůně do auta (samozřejmě), svíčky, difuzéry… A když jsme u těch vůní, nechybí ani parfémy.
Redakce Redakce Autor
20. 6. 2023

Historie značky Mercedes-Benz se začala psát již roku 1886. U jejích vozů jsme zvyklí na elegantní tvary, s citem dotažený design a stavění na tradici prolnuté historií. Pokud vás zajímá, jak se tvoří parfém takto renomované značky, není to od produkce automobilů vlastně svým způsobem daleko. I zde platí: „To nejlepší, nebo nic.“

A jsme zase zpátky u oné trojcípé hvězdy. Než se dostaneme k tomu, jak vlastně parfémy voní (a na to si fakt počkejte!), nemohli jsme si neprohlédnout flakonky. Abyste si dokázali představit, o čem je tu řeč, pojďme si zpracování přiblížit třeba na Mercedes-Benz SIGN pro muže.

Ten má snad všechno, co si můžeme ve světě parfémů přát. Už když si jej vyhlédnete, nelze si nevšimnout, do jaké „stáje“ tenhle krasavec patří. Typický stříbrný kruh s hvězdou hraje prim. Ale to není všechno. Inspirativní a jedinečný design kombinuje barvy a textury, takže druhého zážitku se vám dostane, jakmile si flakonek potěžkáte a přejedete po jeho povrchu bříšky prstů. Cítíte to? To je luxus! Harmonický, ergonomický, praktický, a navíc ještě inovativní. V Mercedes-Benz se opravdu činili!

Na specificky tomto parfému pracoval mistr parfumér Olivier Cresp více než rok a kromě toho, že je výsledek opravdu vyšperkovaný, je taky ekologicky zodpovědný.

Tipy redakce

Když se zaměříme na tóny, tak ve vysokých najdeme silný kardamon, hořký grep a křupavou závislost na jablku. Střední jsou tvořeny aromatickou levandulí, elegantními listy fialky a pomerančovým květem. A v nízkých navodí klid fazole tonka s bílým pižmem v kontrastu s pačuli a kašmírovým dřevem. Hotová mozaika dokonalosti!

Jak jste jistě již zaznamenali, SIGN není jediný parfém od Mercedes-Benz. Jistě jste už slyšeli o nepřehlédnutelném parfému ULTIMATE. Ten je tvořen hlavou z lavandinu a cedrového listu. V srdci má jablko a muškátový ořech a v základu zavoní jantar a pačuli. Muž, kterému je tento parfém blízký, je stylový a kromě tvrdé práce i ví, co je to relax. Jeho vůně je také taková – dokonale vybalancovaná. Jde o parfémovou vodu povýšenou údernou mantrou: „Nejlepší, nejvyšší!“ Jde o příslib nezapomenutelných vzpomínek. Symbol elegance a maskulinity. Odhodlání žít život na plno a svobodně. For Men Ultimate je typická vůně pro všechny výjimečné okamžiky, na kterých záleží víc než na čemkoli jiném.

<Path> SOUTĚŽ: Vyhrajte Můj SuperMenBox, krabici plnou trendy novinekZdroj: Archiv značky

A co ženy?

Dámám rozvoní den RED v příznačně červeném flakonku s přitažlivě oblými tvary. Tento parfém vyjadřuje samotnou podstatu ženskosti.

Zdůrazňuje jedinečnost a šarm. Silná a sebevědomá žena, která si tuto vůni vybere, má v sobě něco hypnotického a rozžhaveného. A tak je jasné, že i když je hlava tvořena jemnými třešňovými květy, pistáciemi, mandarinkou a hruškou, základ je v zemitém santalovém dřevu, tonka fazoli, benzionu a pačuli. Srdce je pak opět jemné: tvořené jasmínem a gardénií. Taková je smyslná, elegantní vůně s nebývalou a nezapomenutelnou silou.

Club BLACK (for Men)

Přidat se můžete také do klubu BLACK. Světa, který se nepodobá žádnému jinému. S těmi nejexkluzivnějšími a nejnávykovějšími čichovými vjemy. Očichejte si je, ponořte se do jednotlivých tónů bergamotu (hlava), jasmínu, kadidla (srdce), ambroxanu, benzoinu, vanilky a dřevin (základ) a rozeznávejte jednotlivé složky. Takový luxusní relax si zaslouží všichni úspěšní s citem pro styl. Mercedes-Benz je značka, která je dlouhodobě spojena s elegancí a nadčasovostí. Přičichněte si. Takhle voní úspěch!

Zdroj: Mercedes-Benz Perfumes, IG: @mercedesbenz.parfums.czsk

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop