Úbytek vlasů – možnosti moderní doby
Komentář
Zdroj: Clinical Hair&Health
<Path>

Úbytek vlasů – možnosti moderní doby

Snad více než kdy jindy se dnes v populaci objevují problémy s vypadáváním vlasů. Stres, se kterým se dnes dennodenně potýkáme, si ještě před několika lety nikdo z nás neuměl představit. Když k tomu přidáme fakt, že za posledních 10 let česká populace zestárla o dva roky a průměrný věk v Čechách tedy dosahuje 43 let, je zřejmé, že vlasů na hlavě nám musí spíše ubývat. Až se chce skutečně říct, žerty stranou.
Ctibor Jarkuliš Ctibor Jarkuliš Autor
13. 6. 2023

Z hlediska medicíny rozdělujeme dva typy vypadávání vlasů. Jednak se jedná o tzv. vratnou formu. Ta je způsobená právě zvýšeným dlouhodobým stresem nebo působením různých nemocí postihujících pokožku a vlasy obecně. V neposlední řadě je třeba zmínit také změny na hormonální úrovni.

Ve druhé variantě, která se nazývá nevratná, najdeme jako viníka dědičný vliv. Medicínsky řečeno se bavíme o androgenetické alopecii. Není radno podceňovat ani jednu variantu. Ačkoli se může zdát, že stačí jen pracovat se stresem a léčit nemoci, tak nikdo nemůžeme s jistotou říct, že ten boj s padáním bude krátký.

Spousta z nás dnes hledá levnější varianty dražších produktů, protože náš oblíbený deodorant je zkrátka moc drahý. Šampón je dražší než nákup na tři dny. Nebo ženy vzpomínají na babičky, které se mazaly celý život Indulonou a hle, jak vypadají skvěle. Jenže při péči o vlasy v době jejich vypadávání, není zrovna prostor, kde se dá koukat na cenu a poslouchat jen rady babičky. Je to věda a chemie, mějme to na paměti.

Už máte svého Trichologa?

Asi se divíte, proč byste měli mít po ruce specialistu tohoto typu? Nebo se ptáte, kdo takový odborník vůbec je? Trichologie je poměrně nová věda vycházející z dermatologie a kosmetologie. Specializuje se na problematiku vlasů a vlasové pokožky. Proč je to s postupující dobou takový problém jsme si vysvětlili, teď pojďme dát bližší vhled tomu, jak vypadá samotná léčba.

<Path> Prémiová a kvalitní péče o vlasy? V Česku vznikla vlasová kosmetika přímo od kadeřníka!Zdroj: Tomas Arsov/Spolupráce

Tricholog musí nejprve zjistit, v jaké fázi se problematický stav vašich vlasů nachází, jestli pomůže pravidelná a správná péče, nebo je čas na invazivní zákrok. Klasický postup, který je tentýž u každého lékaře. Je ovšem důležité si v této stále ještě poměrně nové disciplíně dát pozor na nabídky jednotlivých společností, protože jsou takové, které sází na nevědomost nových pacientů. Zvláště co se transplantace vlasů týče.

Nebojte se zeptat

Uveďme si příklad, abychom věděli, jak se klasická nabídka pohybuje. Trichologická klinika Clinical Hair&Health nabízí v rámci konzultace k transplantaci také vstupní vyšetření. Zjistí zdraví pokožky, odstraní překážky a až následně se přistupuje k samotné transplantaci vlasů. U takové nabídky si můžete být jistí, že nemůžete šlápnout vedle.

Tipy redakce

Na druhé straně pokud vám lékař vybrané kliniky učiní nabídku například na 7000 štěpů, měli byste zpozornět. Rozumějte. Takových štěpů se vejde přibližně 45 na 1cm2 pokožky hlavy. To proto, aby měly dostatek místa k růstu. Jenže při výše uvedené nabídce, by to v reálu znamenalo, že vám lékař bude muset píchnout do hlavy sedm tisíckrát pro odběr štěpů a následně bude potřebovat stejný počet vpichů, aby je usadil. Věřte nám, tohle nikdo není schopen ručně zvládnout.

Nejmodernější způsob? Vsaďte na robota

V prvé řadě věřte tomu, kdo s vámi bude mluvit v reálných číslech. Ptejte se, zjišťujte, dbejte na detailech. Pokud jde o samotnou transplantaci, tak nejpreciznější práci odvede robot řízený lékařem. V České republice máme jediného robota tohoto typu, který se nazývá ARTAS. Jeho práce je jednoduše rychlejší. Šetrnější. Pracuje s 98 % přesností a zároveň díky delikátnímu provedení je následně kratší doba hojení.

ROBOTICKÁ TRANSPLANTACE

Jednoznačnou výhodou robotické transplantace je, že celá vrchní část hlavy se dá stihnout za jeden den. Díky precizní práci robota také nevznikají žádné jizvy. Jedná se o nejmodernější metodu na trhu. Dostane se vám nejvyšší úrovně péče před i po transplantaci, a to vše díky speciálně navrženému individuálnímu plánu.

Jak sami vidíte, tak stejně jako v dalších odvětvích medicíny je i zde vidět obrovský posun proti poslední dekádě. Vzhledem k těžké době, kterou všichni prochází především po psychické stránce, je dobré vědět, že i v tomto ohledu existuje řešení.

Další novinky na trhu

Další moderní metodou, jak zabránit tvoření lysin na své hlavě je Regenera Activa. Jedná se o metodu, která doznává určitých rozdílů oproti mezoterapii a plazmaterapii, které jsou na trhu již delší dobu.

U mezoterapie, kterou je nutné opakovat, se do pokožky vpravuje kombinace látek, které podporují růst vlasů.

Plazmaterapie, jak napovídá už samotný název, využívá jako účinnou složku pacientovu plazmu. Ta totiž dokáže léčit tkáně kdekoli na těle a hlava není výjimkou.

Konečně Regenera Activa má oproti předešlým metodám mnoho výhod. Jednoduše řečeno využití výše uvedených terapií v porovnání s Regenera Activa, je jako zúčastnit se závodu Formule 1 na koni.

Regenera Activa je jednorázový zákrok, jehož účinek trvá 4 roky. Účinná látka obsahuje růstové buňky vlasových folikulů, která zajistí zalesnění vaší kštice. Jedná se navíc o přímo cílenou léčbu, což zajišťuje její větší účinnost.

Jak vidíte, tak moderních způsobů, jak bojovat s úbytkem vlasů, je v současné době vícero. Snad jedinou radou na závěr může být to, abyste se nenechali nachytat vzhlednými nabídkami, které ovšem jen zakrývají problémy. Měli byste věřit prověřeným klinikám, lékařům a vždy být připraveni se zeptat, protože jde o vaše tělo. Více než kdy jindy se zde hodí přísloví, důvěřuj, ale prověřuj.

 

Zdroj informací: Český statistický úřad, Clinical Hair&Health

Zdroj: Autor

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Mužská ruka může být netušeným zdrojem informací
TĚLO & MYSL

Velikost penisu opravdu souvisí s velikostí ruky. A nejen to, výzkumy ukazují, co vše ruka prozradí o mužské povaze a chování

Autor: Mirka Dobešová
Skořice může být v určitých případech skrytým pokladem, který má skoro každý po ruce
TĚLO & MYSL

Koření, které dokáže tlumit bolest mnohem účinněji než ibuprofen. Máme ho doma téměř všichni

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop