Červené flíčky, kruhy pod očima nebo žilky kolem úst: I muži zvládnou zakrýt nedokonalosti tak, aby nebyl make-up zřejmý!
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Červené flíčky, kruhy pod očima nebo žilky kolem úst: I muži zvládnou zakrýt nedokonalosti tak, aby nebyl make-up zřejmý!

Nedokonalosti pleti nejsou doménou pouze žen, u kterých se už nikdo nepodivuje, že užívají dekorativní kosmetiku. Proč si muži myslí, že jim není stejné privilegium dovoleno? Protože by někdo mohl kafrat? No tedy, to by bylo ale opravdu hrozitánské! Než se obávat zlých jazyků, pojďte se raději inspirovat tipy, jak si pomoct od nežádoucích barevných odstínů v tváři. Rychle, jednoduše, a navíc diskrétně.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 6. 2023

Barevné nedokonalosti v tváři nejsou nic jiného než lidská přirozenost a naprosto běžná záležitost. Koho nikdy nic netrápilo, ten je šťastlivec a věřím, že takových lidí, kteří jsou bez výhrad spokojeni a nikdy neměli chuť si maličko pomoct, moc nebude.

Ale co já vím…

Proč zakrýváme nedokonalosti?

No protože lidé se o sebe rádi starají. Ze stejného důvodu se i hezky oblékají, češou, holí a přemýšlejí nad vhodnou obuví. Jasně že by zvládli divadlo v pohorkách, určitě by šlo existovat i s blátivým drnem místo culíku a nejspíš by se nic nestalo, ani pokud bychom vyrazili na kávu s přáteli v umaštěném tričku. Na nic z toho se neumírá, a přesto se nad tím zamýšlíme.

Že chceme vypadat pěkně, není nic, za co by se měl kdokoli stydět – bez ohledu na gender a věk. Pokud nás na tváři trápí nějaká barevná nedokonalost, je naprosto v pořádku přemýšlet, co s ní. Ne kvůli tomu, co si myslí okolí, ne proto, abychom se líbili ostatním, ale abychom se my sami cítili být tou nejlepší verzí svého já. Pokud vám zvedne sebevědomí korekce kruhů pod očima před důležitou schůzkou nebo umírnění červených skvrnek, když vás čeká rande, nemá vám do toho nikdo co kecat. Tečka.

Zvolili jste si nechat barevné nedokonalosti být, jste s nimi v míru a cítíte se dobře? To je skvělé! Toužíte si přeci jen maličko pomoct? Taky dobře! Pojďme si vystavět bezpečné prostředí pro každého. Nechť si všichni dělají se svým obličejem, co je libo. Milí všeznalí samozvaní soudci, nemusíte chápat všechno a lidé vám nemusejí vysvětlovat svoje volby.

Barvy a jak na ně

A teď tedy k vám, kdo se zamýšlíte nad kosmetikou. Ženy, muži i kdokoli mezi tím. Barevná korekce je jednodušší, než se zdá. Že vám korektor od kruhů pod očima pomohl jen zčásti? Pořád prosvítá červená skvrna pod make-upem? Nevíte, jak se zbavit zelenkavého podtónu, a stále si připadáte, že vypadáte nemocně? Nejste sami. Dobrá zpráva je, že jsou to pořád jenom barvy. A platí na ně stejná pravidla, jako když malujete na plátno nebo vybíráte nový vhodný gauč k tapetám.

Spektrum aneb kulatá pomůcka

Nemusíte být špičkoví fyzici a nemusíte rozumět vlnovým délkám ani jiným učeným informacím o barvách. Prostě si na internetu najděte kulaté spektrum. Jedno vám dám i do galerie. A to je vše. Toto kolečko vám pomůže. Korekce totiž funguje na bázi barev na opačné straně.

To znamená, že pokud chcete utlumit červený flíček, ideální bude zelený korektor. Vadí vám tmavomodré kruhy pod očima? Zkuste žlutou až oranžovou – záleží na odstínu. Jestli jste naopak třeba právě pod očima „zelení jak sedma“, pomozte si ťupkou červené až růžové. Jednoduše hledejte na kruhu barvu přesně naproti odstínu, kterého se chcete na obličeji zbavit.

Dobrý tip na rychlé zjištění komplementární (tedy opačné) barvy je třeba tato stránka.

happy color color GIFZdroj: Giphy

Kde vezmu barevné korektory?

Všude. Nejen v „lepších“ obchodech s kosmetikou. Mají je i v drogerii. Existují jak paletky, kde najdete více odstínů v jednom, tak i samostatné kousky.

Vybírat můžete z různých forem, které budou nejvíce pomáhat vaší pleti. Kdo má na obličeji šupinky a trpí na suchá místa, ideálně zvolí něco hydratujícího. Komu se mastí problémové partie, jistě dostane v obchodě doporučení na produkt, který se tím nenechá rozházet.

<Path> „Své tělo jsem neměl rád. Až když jsem se zamiloval, zhubnul jsem šedesát kilo,“ říká slavíkem oceněný raper RaegoZdroj: Raego, Instagramový profil raegoreal

Kolu nerozumím, chci to mít černé na bílém

Jasně, i pro ty z vás tu jsme. Kdo nechce studovat kolečko s barvami, ten tady najde zjednodušený návod. Takže:

-        Zelený korektor pomůže s červenými problémy (pupínky, začervenání…).

-        Fialový korektor eliminuje nažloutlá místa.

-        Růžový korektor stahuje modrý podtón (třeba kruhy pod očima lidí se studeným podtónem pleti).

-        Lososová pomůže s výše zmíněným problémem těm, kdo mají spíše teplý podtón pleti.

-        Žlutý korektor, jak nejspíš již správně hádáte, rozzáří místa, která nám jdou do fialova.

Tipy redakce

Na co je tedy běžný korektor?

Spousta lidí dává korektor v pleťové kosmetice na všechno. A ono to pomůže, jen ne dokonale. Barva stejně prosvítá, jako když se snažíte vybílit pokoj, který předtím někdo natřel křiklavou barvou. Chce to víc vrstev, a taková hutnost často nevypadá dobře – ani na té zdi.

Make-up (stejně jako korektor) můžete dát přímo na vrstvu barevné korekce. Tím docílíte asi nejlepšího výsledku. Dobrým tipem je třeba make-up od Yves Saint Laurent All Hours Foundation. Zaprvé má SPF 39 (což se v létě hodí o to víc), a navíc dobře kryje a sjednocuje, aniž by vytvářel viditelné nánosy. Udrží pleť hydratovanou, zmatní ji a dodá přirozenou zář. To ocení jak ženy, tak muži. Tento produkt je určen pro všechny. Je tedy, jak se říká, unisex.

Doporučuje se také na místa, která chcete ještě více rozzářit, použít korektor o trochu světlejší, než je vaše pleť. Ale pozor! Tenhle korektor nepoužívejte na běžné kamufláže náhodných míst. Dopadnete totiž flekatě, a ještě zvýrazníte místa, která jste původně chtěli zakrýt.

Nechci, aby byla korekce vidět. Co s tím?

Pokud chcete korekci udržet na uzdě a ve finále nepřiznávat make-up, pak i s korektory pracujte opatrně. Ne všechny bude potřeba překrýt make-upem. Tím spíš, pokud je naťukáte na místo prsty a velmi opatrně – po troškách. Vyzkoušejte množství a nechoďte do toho hned na kila.

Ťupkat, nebo rozmazávat?

Ťupkat. Bez debat. Zpočátku to může být hlavně pro ty, kdo dekorativku nikdy nezkoušeli, nezvyk. Pustíte se do korektoru jako do krému a ono to nefunguje. To proto, že si produkt rozetřete tam, kde být nemá, a zbyde ho příliš málo tam, kde se měl koncentrovat. Proto jemné doteky bez přetahování produktu sem a tam jsou nejlepší volbou.

Nejlepší rada na závěr

I kosmetika může být zábava. Netrapte se tím, že nejste dokonalí. Nikdo není. A prostě si zkuste toto kreativní okénko ve svém nabitém dni užít!

Zdroj: allure.com, canva.com, YouTube kanál Haley Kim, redakce

Populární
články

E-Shop