Představujeme vám nejzajímavější koncepty světových automobilek a první automobil od Apple

Mnoho světových automobilek pravidelně prezentuje své koncepty jako ukázku toho nejlepšího technologického umění. Koncepční vozy také většinou oplývají…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Bautifullife / 13. 12. 2018

Mnoho světových automobilek pravidelně prezentuje své koncepty jako ukázku toho nejlepšího technologického umění. Koncepční vozy také většinou oplývají nadčasovým designem, nejmodernějšími technologiemi a revolučními myšlenkami. Na ty nejzajímavější koncepty automobilových gigantů se můžete podívat níže. Není divu, že všechny z nich mají elektrický pohon.

Hyundai Genesis

Tento koncept automobilky Hyundai oplývá opravdu nadčasovým vzhledem a zároveň si zachovává jistou dávku elegance. Tento elektrický vůz je čtyřmístný a dosti prostorný. V rámci umělé inteligence budete s tímto autem schopni třeba i platit složenky, a to vše za pomocí hlasového ovládání.

28. 4. 2019Pánský šperk: luxusní a precizně zpracované hodinky. Stovky exkluzivních modelů nově nabízí pražský butik Carollinum

Mercedes EQ Silver Arrow

I přes to, že je tento vůz vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi, svým vzhledem možná trochu připomíná starší vozy ze čtyřicátých až padesátých let. Vůz je dlouhý přes pět metrů a nabízí místo jen pro jednu osobu. Jeho baterie nabídnou dojezd až 400 kilometrů.

Vision Mercedes Maybach 6

Od Mercedesu se zatím příliš vzdalovat nebudeme. Je zde totiž ještě jeden zajímavý koncept ve spolupráci s Maybach. Tento koncept by měl zákazníkům nabídnout ten nejluxusnější zážitek z jízdy. Ručně vyráběný kabriolet pro dvě osoby může na první pohled vypadat sportovněji, ale zachovává si svou eleganci a dostatečný prostor pro pasažéry. Nabíjení tohoto elektrického vozu by navíc nemělo trvat déle než několik minut s dojezdem až 500 km.

Cadillac Escala

Tento koncept si zachovává tradiční křivky automobilky Cadillac, ale zároveň je zcela revoluční. Doslova ideální vůz pro elitu se skvělým výkonem, těžko byste hledali vozidlo s elegantnějším vzhledem. Uvnitř, ale i na povrchu vozu jsou použity ty nejluxusnější materiály, a tak se možná do budoucna dočkáme toho, že právě Cadillac bude určovat směr luxusu.

Volkswagen ID Vizzion

Automobil jako z budoucnosti. Tak by se dal nazvat koncept od Volkswagenu. Kompaktní, ale přesto s dostatečným prostorem pro pasažéry. Tohle elektrické vozidlo se však od ostatních trochu liší. Nenajdete v něm volant a pedály – jeho řízení je tedy zcela automatické. Umělá inteligence z tohoto vozidla doslova překypuje. Těšíte se na podobný svět automobilů, které nebudeme řídit? Nebo byste i v budoucnu raději drželi volant pevně v rukou?

Audi PB18 e-Tron

Pokud patříte mezi fanoušky luxusních sportovních vozů, určitě vás potěší tento koncept od Audi. Jeho robustní konstrukce zaujme ihned na první pohled. Zajímavý je především interiér, ve kterém je sedadlo řidiče umístěno uprostřed, takže pro rodinu tohle auto s jedním místem úplně ideální nebude.

BMW Vision Next 100

S koncepty není pozadu ani významný automobilový hráč z Mnichova – BMW. Luxusní provedení automobilů této značky není potřeba nikomu představovat a stejně tomu je také u tohoto konceptu. Dynamický design, nejnovější technologie a umělá inteligence, to je BMW Vision Next 100.

Mazda Vision Coupe

Svým konceptem mnohé překvapila také automobilka Mazda. Díky němu dokonce Mazda získala ocenění „Concept Car of the Year“ (koncepční auto roku) na jedenácté Car Design Night v Ženevě, která se konala v březnu letošního roku. Zde se nehodnotí jen design, ale také funkčnost, použití materiálů a technologií. Výkonné a zároveň elegantní vozidlo. Co na něj říkáte?

Apple Car Concept

Na konec jsme si nemohli nechat ujít koncept automobilu od Apple. Myslíte, že se na něj budou stát stejné fronty jako na nejnovější iPhony? Bude mít v sobě také podporu chytrých telefonů s Androidem? Tento automobil by měl nabídnout jedinečné pokročilé funkce, které ve světě automobilů nemají obdoby. Otázkou je, kdy se tento koncept promění v realitu.