Nové prémiové SUV DS7 CROSSBACK bylo představeno v Česku. Jak vypadá a co všechno umí?

Francouzská značka DS vznikla v roce 2014 s cílem přenést know-how francouzského luxusu do automobilového světa. Vozy této značky se odlišují svým avantgardním…

Autor: Jan Witek / Zdroj: DS Automobiles / 9. 11. 2018

Francouzská značka DS vznikla v roce 2014 s cílem přenést know-how francouzského luxusu do automobilového světa. Vozy této značky se odlišují svým avantgardním stylem, rafinovaností i v nejmenších detailech, pokrokovými technologiemi a jízdními vlastnostmi.

Před pár dny se v Praze představil model DS 7 CROSSBACK, který uvádí novou etapu modelů DS. Značka DS samozřejmě myslí i na budoucnost, a proto se zapojila do programu výkonných hybridních a elektrických vozů, a v roce 2019 tak nabídne model DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4, hybridní vůz podle DS.

8. 6. 2019V srpnu se uskuteční první velký pochod heterosexuálů jako reakce na pochody hrdosti homosexuálů

DS 7 CROSSBACK je nabitý nejmodernějšími technologiemi, s vytříbeným rafinovaným francouzským stylem a v prodeji je výhradně ve zcela novém DS STORE v Praze na Černém Mostě. Díky novému modelu DS 7 CROSSBACK tato francouzská prémiová značka v Česku zahajuje novou éru. Sází na oblíbený segment SUV střední třídy, v němž má svůj model většina automobilek.

Rozměry modelu

DS 7 CROSSBACK měří na délku 4,57 metru, je vysoký 1,62 metru a jeho šířka činí 1,89 metru. Z hlediska praktičnosti zcela vyhoví i vysokým nárokům, neboť jeho zavazadlový prostor má objem 555 litrů a interiér poskytuje nadprůměrný dostatek místa všem cestujícím vpředu i vzadu.

Benzín, diesel, ale také plug-in hybrid

Zákazníci mohou dle svých preferencí volit z pětice spalovacích motorů. Na výběr jsou tři zážehové – THP 225 S&S, THP 180 S&S nebo PureTech 130 S&S (k dispozici bude později) – a dva vznětové BlueHDi 130 S&S nebo BlueHDi 180 S&S. V závislosti na konkrétní motorizaci lze vybrat buď manuální šestistupňovou převodovku nebo zcela novou automatickou osmistupňovou převodovku EAT8, která se v tomto SUV od DS představuje ve světové premiéře.

Značka DS samozřejmě myslí do budoucna a v druhé polovině roku 2019 představí také verzi E-Tense s plug-in hybridním pohonným ústrojím, které je tvořeno zážehovým motorem o výkonu 200 koní a dvěma elektromotory s výkonem 80 kW. Celkový výkon soustavy je 300 koní. DS 7 CROSSBACK E-Tense dokáže při plně nabitých bateriích ujet až 60 km čistě na elektřinu, stejně tak díky elektromotoru na zadní nápravě disponuje tato verze v případě potřeby i účinným pohonem všech kol 4 x 4.

Bezpečnost nadevše

Veškeré technologické inovace a avantgardní technická koncepce směřují k jedinému cíli, kterým je dokonalá, komfortní a hlavně bezpečná jízda. Pod označení DS Safety je integrováno šest hlavních funkcí, díky nimž je jízda výrazně bezpečnější: DS Night Vision, DS Driver Attention Monitoring, DS Active LED Vision, aktivní sledování mrtvých úhlů, automatické nouzové brzdění a rozšířený systém čtení dopravních značek.

Nejmodernější technologie nočního vidění DS Night Vision využívá infračervenou kameru umístěnou vpředu v masce chladiče, která na silnici rozpozná chodce či zvířata až do vzdálenosti 100 metrů. DS Driver Attention Monitoring je vysoce propracovaný systém zjišťování úrovně pozornosti řidiče, který rovněž využívá infračervenou kameru, tentokrát umístěnou nad volantem, a permanentně analyzuje řidičovy projevy a směr jeho pohledu, aby byla včas odhalena nebezpečná mez nepozornosti.

K bezpečnosti velmi výrazně přispívají také světla DS Active LED Vision, která dokáží přizpůsobit světelný paprsek z hlediska šířky i dosahu podmínkám na silnici a rychlosti vozu a mají dosvit přes 500 m.

Komfortní systém odpružení

Ve vozidle nechybí ani komfortní systém odpružení DS Active Scan Suspension. Filozofií tohoto systému je předvídání, neboť díky kameře za čelním sklem a dalším čidlům odhaluje nedokonalosti vozovky 5 metrů před automobilem a nepřetržitě působí separátně na jednotlivé tlumiče s cílem za každé situace a na každém povrchu poskytnout ten nejlepší možný cestovní komfort a jistotu.

Funkce autonomního vozidla

DS 7 CROSSBACK je průkopníkem i v oblasti autonomního řízení. Jeho systém DS Connected Pilot je použitelný až do rychlosti 180 km/h a dokáže za řidiče prostřednictvím adaptivního tempomatu ACC Stop & Go ovlivňovat jak rychlost automobilu, tak jeho směr. Systém je velmi užitečný například v dopravních zácpách nebo na dálnici.

„Lepší model pro start samostatné značky DS na českém trhu jsme si nemohli přát. DS 7 CROSSBACK v sobě spojuje naprosto vše, co dělá značku DS výjimečnou – od kvality materiálů, přes jejich zpracování, avantgardní design a inovace až po použité špičkové technologie,“ říká ředitelka značky DS Martina Bedrnová a dodává: „Dobrou výchozí pozici má DS 7 CROSSBACK i díky tomu, že vstupuje do segmentu SUV střední třídy, který u nás zaznamenal růst 23 %.“

V nabídce také mnoho doprovodných služeb

Nedílnou součástí filozofie značky DS je i jedinečná péče o zákazníky ve francouzském stylu, která i v Česku vyústila v otevření prvního tuzemského DS STORE – místa s unikátní atmosférou, jež návštěvníky od prvního okamžiku nadchne svým smyslem pro detail, barevným laděním, hudbou, vůní i osvětlením.

Tento nový koncept prodeje můžete na vlastní kůži zažít v Praze na Černém Mostě, kde jej otevírá společnost Domanský. V nově vybudovaných prostorách, jež jsou určeny výhradně značce DS, najdete profesionálně proškolený personál, ať už jde o prodejce nových vozů či servisní techniky.

Prodej modelu DS 7 CROSSBACK a všech budoucích modelů DS (počítá se s uvedením minimálně jednoho nového modelu DS každý rok) je v Česku přípustný již pouze v obchodní síti DS STORE.

Značka DS sází také na rozšířené služby poskytované zákazníkům. V exkluzivním programu ONLY YOU (viz níže) nabízí řadu individuálních služeb, k nimž má zákazník přístup jak telefonicky, tak přes aplikaci MyDS, jež se záhy stane každodenním partnerem všech majitelů vozů DS.

V nabídce je rovněž prémiová asistenční služba na cestách – DS Asistence – či služba pick up DS VALET, která funguje jako vyzvednutí či doručení vozu DS na požadovanou adresu, přičemž ji lze samozřejmě využít i v případě pravidelného servisu či údržby vozu DS.

13. 6. 2019Perfektní nápady designérů, které můžete použít nejen ve vašem bytě

Majitelé modelu DS 7 CROSSBACK budou moci v ČR kromě jedinečného souboru služeb na míru, Only You, využívat i nejvyšší úroveň servisní smlouvy, tzv. FREE DRIVE, která je již v ceně vozu (viz níže). Ta kromě záruky na 5 let / 100 tis km znamená také všechny předepsané servisní prohlídky a výměnu nejen dílů podléhajících záruce, ale i všech opotřebených dílů (např. brzdových destiček), a zahrnuje také práci servisu.

SLUŽBY ONLY YOU:

MyDS App – KLÍČ DO SVĚTA DS

Aplikace MyDS App je velmi užitečným pomocníkem v každodenním životě a umožní nepřetržité připojení k vozu. Aplikace je kompatibilní se všemi modely DS a doprovází zákazníky před jízdou, během ní, a dokonce i po zaparkování.

DS ASISTENCE – JEZDĚTE V KLIDU (zdarma po dobu záruky 24 hodin denně / 7 dní v týdnu)

Společnost DS Automobiles nabízí vždy službu plné mobility. Poruchu, nehodu, ztrátu klíče nebo natankování špatného paliva či jeho nedostatek zákazníkům pomůže vyřešit. Prémiová služba DS ASISTENCE umožňuje využít bezplatnou pomoc 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je dostupná stiskem tlačítka "DS" ve vozidle, v aplikaci MyDS nebo na tel. čísle.

DS VALET – SLUŽBA PICK UP A DORUČENÍ VOZU DS     

Čas je to nejcennější, co máme. To je důvod, proč značka DS pro své zákazníky připravila službu DS VALET. V případě potřeby servisu či údržby vozu DS mohou zákazníci využít pick up službu. Zástupci značky si pro vůz přijedou na určené místo, nabídnou náhradní vůz a opravený vůz opět přivezou zpět. Tuto službu značka nabízí i při koupi nového vozu DS, kdy je možné jeho doručení na dohodnuté místo převzetí.

DS OSOBNÍ ASISTENT

Poradce a asistent DS pomůžou zákazníkům zodpovědět dotazy, objednat se na servis nebo zprostředkovat testovací jízdu a jsou k dispozici na bezplatné lince 800 887 711 od pondělí do pátku od 9,00 do 17,00.

21. 5. 2019POSH lidé: ti, kteří jsou přesvědčeni, že jsou lepší než ostatní. Jste to i vy?

SERVISNÍ SMLOUVA FREE DRIVE (kompletní péče o vozidlo)

Servisní smlouva FreeDrive znamená nejen prodlouženou záruku a pravidelnou údržbu vozu, ale i výměnu všech opotřebených dílů.

Smlouva zahrnuje:

  • výměnu nebo opravu dílů uznaných jako vadné včetně práce + výměnu všech opotřebených dílů včetně práce
  • všechny servisní operace v rámci pravidelné údržby vozu dle doporučení výrobce
  • rozšířené asistenční služby 24 hodin denně / 7 dní v týdnu se zajištěním opravy vozu na místě nebo odtahu do autorizovaného servisu, pomoc v případě defektu pneu, ztrátě klíčků, nedostatku paliva nebo natankování špatného paliva
  • zapůjčení náhradního vozidla, pokud závada na vozidle nemůže být opravena během jednoho dne
  • repatriace nebo pokračování v cestě vlakem nebo letadlem
  • zhodnocení vozu v případě prodeje = možnost převodu smlouvy na nového majitele

Cena základního modelu začíná na částce 895 tisíc korun, zatímco nejdražší model pořídíte za 1 215 000 Kč.

Více informací najdete na www.dsautomobiles.cz